, środa 14 kwietnia 2021
Będzie nowe połączenie Pawłowice – Bąków – Pawłowice
Rozbudowana linia L-5 będzie obejmować w ciągu dnia 6 nowych kursów w kierunku Bąkowa i 5 dotychczasowych kursów w kierunku Strumienia. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Będzie nowe połączenie Pawłowice – Bąków – Pawłowice

red./mat.pras.
Włodarze gminy Pawłowice i gminy Strumień podjęli wspólne działania dotyczące uruchomienia komunikacji autobusowej na trasie Pawłowice – Bąków. Ułatwi ona przede wszystkim dotarcie młodzieży do szkół. Uruchomienie nowego połączenia, obsługiwanego przez busy komunikacji lokalnej gminy Pawłowice, planowane jest na 2 września.

Rozbudowana linia L-5 będzie obejmować w ciągu dnia 6 nowych kursów w kierunku Bąkowa i 5 dotychczasowych kursów w kierunku Strumienia (przystanek Strumień Rynek). Dodatkowy bus będzie wyjeżdżał z Pawłowic i pojedzie między innymi przez Golasowice - ulicą Prusa, ul. Słowackiego i ul. Kochanowskiego oraz przez Jarząbkowice - ul. Piaskową, natomiast w gminie Strumień bus będzie zatrzymywał się na przystankach Bąków Rychułd, Bąków Szkoła i zakończy trasę na przystanku Bąków Centrum (Opel). Zmiana ta zmniejszy przepełnienie dotychczasowych linii komunikacji lokalnej na terenie gminy Pawłowice w godzinach szczytu. Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki zawarciu przez obie gminy umowy z Międzygminnym Związkiem Komunikacyjnym w Jastrzębiu Zdroju.

Kursy z Pawłowic do Bąkowa wstępnie zaplanowano w dni nauki szkolnej na godziny: 05:30, 06:50, 07:10, 14:25, 16:05, 17:45, natomiast kursy z Bąkowa do Pawłowic odbywać się będą o 05:41, 07:01, 07:43, 14:56, 16:36, 18:16. Rozkład ten może ulec jeszcze pewnym zmianom.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama