, wtorek 18 stycznia 2022
Chybie: Miliony dofinansowania na remont
Wizualizacja budynku.  fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Chybie: Miliony dofinansowania na remont

KT
Chybie: Miliony dofinansowania na remont

Wizualizacja sali widowiskowej.


Chybie: Miliony dofinansowania na remont

Wizualizacja kawiarni.

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Chybie. Gmina otrzymała dofinansowanie na gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Chybiu. Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego liczy ponad 6 milinów złotych.

Projekt zakłada remont budynku, jego adaptację, dzięki której pojawi się odpowiednia infrastruktura do organizacji wydarzeń, projektów artystycznych i kulturalnych, a także do uruchomienia dodatkowych zajęć i różnego typu aktywności dla mieszkańców gminy.
Efektem remontu ma być poprawa stanu technicznego budynku i jakości świadczonych usług publicznych.

Prace mają objąć, m.in. renowację ścian zewnętrznych i przywrócenie elewacji do stanu pierwotnego, odtworzenie sali widowiskowej na 120 osób, wymianę instalacji c.o., instalacji elektrycznej, czy wykonanie oświetlenia zewnętrznego przy wszystkich wejściach do budynku. Przebudowany zostanie taras zewnętrzny parteru, a także dostosowany zostanie taras na dachu do zajęć plenerowych. Zamontowane zostaną kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne. Wewnątrz GOK-u pojawi się również miejsce na kawiarnię.

Co ważne, uzyskane pieniądze niemalże w całości pokrywają koszty remontu. Wartość całego projektu opiewa na 6 mln 862 tys. zł. Z kolei kwota przyznana z RPO to 6 mln 254 tys. zł. Pierwsze prace powinny rozpocząć się już przyszłym roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama