, wtorek 2 czerwca 2020
Strumień: w przyszłym roku modernizacja oświetlenia
Projekt zakłada między innymi wymianę starych opraw oświetlenia na oprawy LED oraz montaż dodatkowych punktów świetlnych. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Strumień: w przyszłym roku modernizacja oświetlenia

red./mat.pras.
Będzie jaśniej, bezpieczniej, a przede wszystkim bardziej ekologicznie. Gmina Strumień złożyła wniosek za pomocą Lokalnego Systemu Informatycznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na modernizację oświetlenia ulicznego w oparciu o wydajną energetycznie technologię LED.

Projekt zakłada między innymi wymianę starych opraw oświetlenia na oprawy LED oraz montaż dodatkowych punktów świetlnych. Zakres modernizacji został ustalony na podstawie przeprowadzonych analiz istniejących ciągów oświetleniowych. Do modernizacji wyznaczono 198 istniejących opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie gminy Strumień. Konieczne będzie dogęszczenie oświetlenia w kilku obszarach. Łącznie zaplanowano dobudowę 7 dodatkowych opraw na istniejących słupach energetycznych.

Całość zmodernizowanego oświetlenia wyposażona zostanie w indywidualne sterowniki pozwalające na sterowanie czasem i mocą świecenia każdej z opraw za pomocą centralnej aplikacji sterującej. Komunikacja będzie się odbywała za pomocą łączności GPRS.

Dzięki modernizacji uzyskamy oszczędność energii, co pozytywnie wpłynie na budżet gminy. Podniesie się również estetyka przestrzeni publicznej – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Wydatki kwalifikowane projektu to 467 422,00 zł. Wnioskowane dofinansowanie wynosi 397 308, 70 zł. Projekt realizowany będzie w okresie od końca grudnia tego roku do końca grudnia 2020 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama