, poniedziałek 17 grudnia 2018
8-latka z Cieszyna pomogła nieprzytomnej starszej pani
Zdjęcie ilustracyjne fot: pixabay.comDodaj do Facebook

8-latka z Cieszyna pomogła nieprzytomnej starszej pani

red.
8-letnia dziewczynka z Cieszyna, wracając ze szkoły do domu, zauważyła na klatce schodowej nieprzytomną kobietę. Zareagowała od razu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po szkolnych zajęciach. Dziewczynka wchodziła sama na drugie piętro, gdzie mieszka. Tam zauważyła leżącą sąsiadkę. Zapytała czy ją słyszy. Kobieta jednak nie reagowała. W dodatku z jej nosa leciała krew. Dziewczynka nie wystraszyła się i wykonała dwa telefony. Jeden do mamy a drugi po karetkę. W tym czasie pojawiła się inna sąsiadka, której dziewczynka przekazała telefon i od tej chwili to ona prowadziła rozmowę z dyspozytorką. Później dołączyli inni współlokatorzy, a dziewczynka wyszła przed blok i czekała na przyjazd ratowników. Gdy dotarli, zaprowadziła ich na górę.

Nieprzytomna kobieta została odwieziona do szpitala. Obecnie przebywa w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju i jest w śpiączce farmakologicznej. Okazało się, że doznała rozległego wylewu.

Rodzina dziewczynki jest z niej bardzo dumna, podobnie jak nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, do której uczęszcza.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama