, środa 3 czerwca 2020
Chybie tworzy program ograniczenia niskiej emisji
19 października br. w tej sprawie odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Komisji Przestrzegania Prawa, Spraw Socjalnych i Ochrony Zdrowia oraz Komisji Środowiska, Rolnictwa, Gospodarki Wodnej i Leśnej Rady Gminy Chybie. fot: arch. UG ChybieDodaj do Facebook

Chybie tworzy program ograniczenia niskiej emisji

red./mat.pras.
Gmina Chybie przystąpiła do opracowania programu ograniczenia niskiej emisji. Będzie on podstawą do ubiegania się o środki pozabudżetowe na dofinansowanie modernizacji palenisk domowych, czyli wymianę aktualnego ogrzewania na ogrzewanie ekologiczne.

- Podstawą do sporządzenia niniejszego programu będą dane pozyskane od mieszkańców, dlatego w dniach od 18.12.2017 r. do 20.01.2018 r. na terenie Gminy Chybie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja przydomowych kotłowni (pieców CO) przez przedstawicieli Zakładu Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z Ustronia. - informuje Urząd Gminy Chybie.

Urzędnicy proszą o udzielanie informacji pracownikom spisującym dane. Informacje można również przekazać za pomocą ankiety do Urzędu Gminy lub za pomocą strony internetowej www.eko-precyzja.eu/chybie.

Na podstawie przeprowadzonych ankiet zostanie określony aktualny stan emisji zanieczyszczeń do powietrza z istniejących palenisk. Będzie ona również odzwierciedlała oczekiwania mieszkańców i pozwoli na wyłonienie osób zainteresowanych przystąpieniem do programu.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dofinansowanie w obecnej formie nie obniża kosztów inwestora tylko zwiększa zyski wykonawcy

Ale przeciez w listopadzie bedzie nowy wójt. Jaki to ma sens?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama