, poniedziałek 9 grudnia 2019
Nowy chodnik wzdłuż Turystycznej w Wiśle
Łączny koszt robót wyniósł 159 994 złotych. fot: UM WisłaDodaj do Facebook

Nowy chodnik wzdłuż Turystycznej w Wiśle

red./mat.pras.
Zakończył się remont części chodnika wzdłuż drogi powiatowej – ulicy Turystycznej w Wiśle. Dzięki staraniom radnych oraz burmistrza Tomasza Bujoka udało się pozyskać dodatkowe środki ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie na bieżące utrzymanie dróg powiatowych, co pozwoliło na wykonanie remontu chodnika na odcinku 180 metrów.

- To kolejna inwestycja drogowa w tym roku. Liczę, że nowy chodnik poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Podobnie, jak w przypadku modernizacji fragmentów drogi na osiedlu Zdejszy, naszym największym przeciwnikiem był czas i zbliżające się opady śniegu. Udało się nam jednak zdążyć z wykonaniem zadania, a prace objęte są 3-letnią gwarancją, co bardzo nas cieszy – mówi burmistrz Wisły. – Za zrozumienie potrzeb dziękuję Panu Staroście i Zarządowi Powiatu, bowiem wyraźnie widać, że po remontach ulic Dziechcinka, Dworcowej i Czarne możemy nadal liczyć na realizację kolejnych zadań. A potrzeb jest mnóstwo! – dodaje gospodarz miasta.

Wykonawcą robót była Firma Usługowa Marek Podżorski z Wisły. Wzdłuż chodnika na odcinku 135 metrów zostały również zamontowane nowe barieroporęcze. Ich wykonawcą była firma ADAR Pilch Adam z Wisły. Łączny koszt robót wyniósł 159 994 złotych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama