, środa 16 stycznia 2019
 22. tom "Pamiętnika Cieszyńskiego"
Na najnowszy „Pamiętnik Cieszyński” składa się 13 tekstów, poświęconych wszystkim epokom w dziejach naszego regionu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

22. tom "Pamiętnika Cieszyńskiego"

mat.pras.
W piątek, 13 kwietnia, o godzinie 18 w sali konferencyjnej Oranżerii Zamku Cieszyn odbędzie się promocja 22. tomu „Pamiętnika Cieszyńskiego”, jedynego polskiego czasopisma naukowego poświęconego historii Śląska Cieszyńskiego.

Na najnowszy „Pamiętnik Cieszyński” składa się 13 tekstów, poświęconych wszystkim epokom w dziejach naszego regionu. Czytelnicy mogą dowiedzieć się m.in. o okolicznościach, w jakich powstały najstarsze grody słowiańskie na Śląsku Cieszyńskim, o historii Zawady — zapomnianej wsi koło Drogomyśla czy o losach ostatniego przedwojennego cieszyńskiego rabina.

"Pamiętnik Cieszyński" jest czasopismem naukowym wydawanym od 1961 roku przez cieszyński oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Tytuł jest indeksowany w prestiżowych bazach referencyjnych - Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH) i BazHum.

Wzorem najlepszych periodyków naukowych wszystkie artykuły publikowane w "Pamiętniku" przechodzą przez system "podwójnie ślepej recenzji" - zarówno autorzy, jak i recenzenci, nie znają swojej tożsamości. W efekcie w pracę nad bieżącym tomem zaangażowanych było ponad 30 osób związanych z różnymi instytucjami naukowymi w Polsce, Czechach i Austrii.

Piątkowe spotkanie poprowadzą członkowie redakcji "Pamiętnika Cieszyńskiego" - Wojciech Grajewski, Michael Morys-Twarowski i Wojciech Święs. Opowiedzą nie tylko o najnowszym tomie wydawnictwa, ale także przybliżą specyfikę pracy nad czasopismem naukowym.

Więcej szczegółów pod adresem: http://pth-cieszyn.blogspot.com/, http://pamietnikcieszynski.blogspot.com/

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama