, wtorek 2 czerwca 2020
Stypendium artystyczne po raz trzeci
Tegorocznym laureatem został Michael Morys- Twarowski. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Stypendium artystyczne po raz trzeci

red./mat.pras.
Burmistrz Miasta Cieszyna - Ryszard Macura wręczył po raz trzeci stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Tegorocznym laureatem został Michael Morys- Twarowski.

Pomoc finansowa miasta w tej formie kierowana jest do młodych uzdolnionych adeptów sztuki, którzy stoją u progu kariery artystycznej w jednej z dwunastu dziedzin sztuki. Listę stypendystów otworzył dwa lata temu Paweł Konik, w ubiegłym roku stypendium otrzymał Michał Kasztura. W tym roku stypendium trafiło do rąk Michaela Morys- Twarowskiego – autora dwóch książek sprzedanych w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy, a także kilkudziesięciu publikacji naukowych i kilkuset popularnonaukowych, poświęconych głównie historii Śląska Cieszyńskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wydawniczych!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama