, niedziela 5 lipca 2020
Słuchobus odwiedzi Skoczów i Cieszyn
To szansa na bezpłatne zbadanie słuchu dziecka. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Słuchobus odwiedzi Skoczów i Cieszyn

KT
Już w najbliższy weekend w naszym powiecie pojawi się słuchobus. Najpierw na Rynku w Skoczowie, a następnie w Cieszynie. To szansa na bezpłatne zbadanie słuchu dziecka. Wszystko po to by edukować na temat wczesnej diagnozy autyzmu.

„Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem” to hasło pod którym działają organizatorzy akcji. Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom wraz z Terapeutycznymi Przedszkolami „Słoneczna Kraina”, z Centrum Mowy i Słuchu „Medincus” z Katowic oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu z Warszawy, chcą zwrócić uwagę no to, że zanim rodzice będą dopatrywać się u swoich dzieci autyzmu lub innych zaburzeń powinni wykonać badania przesiewowe, w tym także badanie słuchu. Badanie należy wykonać u dzieci z alergiami, częstymi infekcjami oraz u takich, u których stosowano antybiotykoterapię. Nie tylko przesłanki medyczne sugerują wykonanie badań. Mogą pojawić się również takie o podłożu psychologicznym: brak stosowania się do poleceń czy nieposłuszeństwo, podczas gdy przyczyną mogą być po prostu problemy ze słuchem.

Słuchobus zatrzyma się 13 kwietnia na Rynku w Skoczowie o godzinie 14:00 oraz 14 kwietnia na Rynku w Cieszynie o godzinie 9:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama