, sobota 18 stycznia 2020
W Strumieniu będzie stacjonować karetka
Obecnie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe posiada sześć zespołów ratownictwa medycznego. fot: JMDodaj do Facebook

W Strumieniu będzie stacjonować karetka

JM
Od 2014 roku w Strumieniu będzie stacjonować karetka wraz z podstawowym zespołem ratownictwa medycznego. Starania o to trwały od pięciu lat.

- Od 1 stycznia w Strumieniu stacjonować będzie podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Decyzja o tym została już zatwierdzona przez ministerstwo zdrowia - powiedział Ireneusz Ryszkiel, dyrektor Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, który w poniedziałek wziął udział w spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Cieszynie z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego.

Starania o to, aby w Strumieniu stacjonowała karetka trwały od pięciu lat. Początkowo zgody na to nie wyrażał wojewoda, który opracowuje wojewódzki plan ratownictwa medycznego, później minister zdrowia, który ostatecznie wspomniany plan zatwierdza.

- Każdy dodatkowy element systemu ratownictwa medycznego poprawia jego działanie, dlatego to ważna wiadomość dla mieszkańców całego powiatu - mówi o decyzji Jan Kawulok. Dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego podkreśla, że kierowana przez niego instytucja jest gotowa do tego, aby nowy zespół rozpoczął działanie od nowego roku. Starania o to, aby tak właśnie się stało popierały również miejscowe władze. - Ulokowanie karetki w gminie Strumień ma bardzo duże znaczenie. Jesteśmy gminą, która łączy dwa powiaty: cieszyński i pszczyński, tędy przebiega droga krajowa i utworzenie zespołu podstawowego ratownictwa medycznego może mieć strategiczne znaczenie - mówiła nam już w lutym ubiegłego roku burmistrz Anna Grygierek.

Obecnie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe posiada sześć zespołów ratownictwa medycznego. Cztery zespoły specjalistyczne (składające się z lekarza oraz ratowników medycznych) oraz dwa podstawowe (w skład których wchodzą tylko ratownicy medyczni). Na co dzień ich bazą jest Cieszyn (stacjonuje tam zespół specjalistyczny oraz podstawowy), Istebna, Skoczów, Zebrzydowice (zespoły specjalistyczne) oraz Wisła (zespół podstawowy).

Tylko w 2012 roku zespoły ratownictwa medycznego z terenu powiatu cieszyńskiego podjęły blisko 13,5 tys. interwencji.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ja jako mieszkanka Zebrzydowic mogę potwierdzić ze 10 lat temu pracowali dobrzy lekarze, a nie teraz !

pewnie jest tutaj mowa o doktorze Czesławie Warlewskim - prawda, świetny lekarz, pełny profesjonalista z ogromnym doświadczeniem. ;)

Nie pisać że w Zebrzydowicach są lekarze bo to jest kpina i hańba dla pogotowia

ktoś tu sporo przegiął tym wstrętnym i krzywdzącym komentarzem, ponieważ pracuje tam też wielu naprawę świetnych lekarzy.....Sorry, ale to jest po niżej krytyki.

To szczera prawda, tylko w niektóre weekendy pracują lekarze!

Jeżeli stacjonuje, to może to być karetka wojskowa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama