, środa 26 luty 2020
W Cieszynie powstanie biuro paszportowe
Wczoraj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym przekazano informację o planach utworzenia biura paszportowego w Cieszynie. fot: UMDodaj do Facebook

W Cieszynie powstanie biuro paszportowe

URSZULA MARKOWSKA
W Cieszynie powstanie biuro paszportowe

Zanim jednak biuro zostanie uruchomione budynek Czekaja prace remontowe i adaptacyjne oraz dostosowanie do podpięć bezpiecznych łączy.

Wczoraj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym przekazano informację o planach utworzenia biura paszportowego w Cieszynie. Swoje działanie biuro ma rozpocząć już drugim kwartale 2020 r. na terenie dawnego przejścia granicznego w Boguszowicach. Będzie to również nowa siedziba cieszyńskiego Wydziału Komunikacji.

W konferencji prasowej udział wzięli: starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu. To także przykład dobrej współpracy między administracją samorządową i rządową. Działamy razem ponad podziałami, skutecznie dla mieszkańców naszego regionu. Pomysł utworzenia tutaj biura paszportowego powstał z potrzeby i głosów mieszkańców. Po rozmowach z panem wojewodą Chrząszczem i wojewodą Wieczorkiem zapadła decyzja. Starostwo zobowiązało się dać na ten cel lokal, reszta będzie po stronie Urzędu Wojewódzkiego - podkreślił Stanisław Szwed.

- Informacja o utworzeniu biura paszportowego jest bardzo ważna, ponieważ dotyczy bardzo dużej liczby mieszkańców. Tylko do końca sierpnia zostało złożonych 5600 wniosków o wydanie dokumentu paszportowego z powiatu cieszyńskiego. Widzimy, że tysiące osób będą korzystały z lokalu udostępnionego przez pana Starostę, któremu za to serdecznie dziękuję - mówił wicewojewoda Jan Chrząszcz

Zanim jednak biuro zostanie uruchomione budynek Czekaja prace remontowe i adaptacyjne oraz dostosowanie do podpięć bezpiecznych łączy. - Po dzisiejszej wizji lokalnej jestem pewna, że budynek można odpowiednio zaaranżować i stworzyć właściwe warunki do tego aby móc obsługiwać klientów składających wnioski paszportowe. Obecnie w województwie śląskim jest szesnaście takich punktów. W cieszyńskim nowo powstałym biurze będą zatrudnione dwie osoby - poinformowała Magdalena Szewczuk-Szturc dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląska w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Ta zmiana dotyczyć będzie również Wydziału Komunikacyjnego w Cieszynie. Oprócz biura paszportowego będzie to nowa siedziba tego wydziału. Dużą zaleta tej lokalizacji jest możliwość stworzenia parkingu na kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

- Jest to część całościowego pomysłu Zarządu Powiatu Cieszyńskiego na zorganizowanie obsługi komunikacyjnej w naszym powiecie. Chcemy sprawić, by w nowoczesny sposób na dużej powierzchni obsługiwane były osoby udające się do Wydziału Komunikacyjnego po dowody rejestracyjne, czy też prawo jazdy. Dodatkowo chcemy włączyć tam także wszystkie usługi turystyczne, paszporty, być może powstanie tam docelowo również punkt obsługi cudzoziemców. Chcemy to wszystko rozwiązać w kilku następnych miesiącach – poinformował starosta Mieczysław Szczurek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama