, środa 21 października 2020
Młodzi europejczycy spotkali się by mówić o  tolerancji, cyber przemocy i równych prawach
Choć różni ich kultura, religia i język problemy z jakimi przyszło się im zmierzyć wszyscy mają wspólne. Uczniowie z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Polski podjęli wyzwanie przeciwstawienia się sytuacji w której przyszło im dorastać i żyć. fot: UMDodaj do Facebook

Młodzi europejczycy spotkali się by mówić o tolerancji, cyber przemocy i równych prawach

U.Markowska
Młodzi europejczycy spotkali się by mówić o  tolerancji, cyber przemocy i równych prawach

Cieszyńscy uczniowie zaprezentowali swoją kampanię "Who is weak - Kto jest słaby?"


Młodzi europejczycy spotkali się by mówić o  tolerancji, cyber przemocy i równych prawach

Szkoły na swoich stoiskach przygotowały materiały promocyjne.


Młodzi europejczycy spotkali się by mówić o  tolerancji, cyber przemocy i równych prawach

Miedzynarodowy Festiwal Kampanii Społecznych honorowym patronatem objęła burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz

Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie jako lider projektu zorganizowała w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Międzynarodowy Festiwal Kampanii Społecznych. W dniu wczorajszym głos w sprawie: tolerancji, równości, cyber przemocy, zdrowego trybu życia i nawyków żywieniowych zabrała młodzież z różnych krajów Europy. Choć różni ich kultura, religia i język problemy z jakimi przyszło się im zmierzyć wszyscy mają wspólne. Uczniowie z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Polski podjęli wyzwanie przeciwstawienia się sytuacji w której przyszło im dorastać i żyć.

Barbara Glet, dyrektor Szkoły Zarządzania i Organizacji w Cieszynie rozpoczynając festiwal zaznaczyła, że młodzież aktywnie uczestniczy w różnych programach wymiany międzynarodowej od 1994 roku. Obecna edycja festiwalu jest już drugą (zainaugurowaną przed rokiem), a w planach jest trzecia (w 2020 r.).
- Realizacja tych projektów ma ogromne znaczenie w procesie edukacji. Przynosi wymierne efekty dla młodzieży, takie jak: integracja międzynarodowa, walka z uprzedzeniami i stereotypami, poznawanie nowych kultur oraz doskonalenie umiejętności językowych - podkreśliła.

O kampaniach społecznych, szkół biorących udział w projekcie, mówiła jego kierowniczka Natalia Piekarek. - Młodzi europejczycy, chociaż na co dzień mówią innymi językami i wyznają różne wartości, tradycje i religię, mają wspólne problemy. Dotyka ich nienawiść, cyber przemoc, nietolerancja, zagrożenia ekologiczne, dyskryminacja, złe nawyki żywieniowe i niezdrowy tryb życia. Jako dorośli i nauczyciele czujemy się odpowiedzialni za taką sytuację. Nie chcemy jednak biernie przyglądać się chorobie, która toczy nasze społeczeństwo.

W swoich wystąpieniach uczniowie zaprezentowali swoje dotychczasowe prace projektowe, opowiedzieli o warsztatach oraz o powodzeniu kampanii. To spotkanie było podsumowaniem ich dotychczasowej pracy.

Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus+ Akcja 2 pt. " Guardians of Europe- Strażnicy Europy". Inicjatorem działań jest Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, która po raz trzeci została koordynatorem projektu realizowanego w ramach programu Erasmus Plus Akcja K.2 Partnerstwa Strategiczne Szkół.
W szkołach partnerskich powstały również tzw. School Corners, czyli miejsca w których młodzież realizuje swoje pomysły oraz prezentuje je społeczności szkolnej i lokalnej. Drugi etap projektu skupi się na międzynarodowej kampanii społecznej "Nie znasz - poznaj! Znasz - chroń!", która dotyczyć będzie ochrony dziedzictwa narodowego w Europie. Uczniowie cieszyńskiej szkoły ponownie zdobędą praktyczną i interesującą wiedzę poprzez współpracę z rówieśnikami z Europy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama