, poniedziałek 19 października 2020
Stonawa stała się rajem dla bobrów
Bobry żerują na rozległych zrewitalizowanych terenach. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Stonawa stała się rajem dla bobrów

SM/ mat. pras.
Stonawa stała się rajem dla bobrów

Bobrom w Stonawie jest dobrze i szybko się rozmnażają, zajmując całe terytorium. fot. Per Harald Olsen/ Wikimedia Commons

Powrót zagrożonego wyginięciem bobra powodem radości czy troski? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć mieszkańcy Stonawy. Powrót raków, wydr, bobrów na tereny, gdzie na skutek działalności górniczej życie prawie zanikło, to znak dobrze wykonanej rekultywacji terenów poprzemysłowych. Pojawienie się mistrza w budowaniu, jest jednak źródłem zmartwień rybaków.

- Cieszymy się, że w Stonawie dobrze żyje się wodnym zwierzętom oraz mniejszym organizmom, lubiącym wodę. Problem jednak w tym, że bobry ścinają ogromnie pnie drzew, które tworzą zapory i sztuczne jeziora zatapiające dolinę. Przez to rybacy nie mają wody dla ryb i muszą burzyć stale powstające tamy. Bobrom w Stonawie jest dobrze i szybko się rozmnażają, zajmując całe terytorium. Boimy się również o drzewa, które posadziliśmy w ramach rewitalizacji - mówi Andrzej Feber, wójt Stonawy.

Bobry żerują na rozległych zrewitalizowanych terenach, budując swoje domy (żeremia), na wodnych przeprawach pomiędzy hałdami.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A mówią, że od przybytku głowa nie boli.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama