, niedziela 5 lipca 2020
PSOUU Cieszyn - Ekoinspiracją roku!
Gala wręczenia wyróżnień przyznawanych przez miesięcznik "Ekologia i Rynek". fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

PSOUU Cieszyn - Ekoinspiracją roku!

SM
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie zdobyło tytuł "Ekoinspiracji 2013" za organizację w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie konferencji naukowej na temat: "Ekozofia Niepełnosprawnych - holistyczne podejście do terapii, rehabilitacji i edukacji", i wydanie książki o tym samym tytule.

- To wyróżnienie dla nas jest bardzo ważne. Nasz projekt "Ekozofia Niepełnosprawnych" został nie dość, że dostrzeżony w Polsce, to jeszcze nagrodzony przez Radę Programową Plebiscytu. Tytuł ten zobowiązuje to dalszej działalności na rzecz ekologii i mówieniu o zrównoważonym rozwoju w sposób merytoryczny i jednocześnie pokazując konkretny przykład - projekt budowy Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń "Ekozofia Niepełnsprawnych". Przypomnę, że ten projekt łączy wiele płaszczyzn - to ekologiczne budownictwo, budynki pasywne, odrestaurowanie obiektów zabytkowych i nadanie im nowych funkcji, to wreszcie ekologiczne i nowoczesne miejsce służące edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, instruktorów, terapeutów, oligofrenopedagogów. To w końcu miejsce służące wymianie doświadczeń, miejsce badań pedagogicznych i technologicznych - komentuje i wyjaśnia Rafał Guzowski, rzecznik prasowy PSOUU Koło w Cieszynie i dodaje, że projekt zagospodarowania działki z "Zameczkiem" już jest gotowy. - Każdy etap był konsultowany z Urzędem Konserwatora Zabytków w Bielsku - Białej, teraz czekamy na jego ostateczną decyzję - dodaje Guzowski.

Oprócz wyróżnienia przyznanego przez przez miesięcznik "Ekologia i Rynek", w PSOUU Koło w Cieszynie rozpoczęły się właśnie przygotowania do wprowadzenia normy ISO 26000 dotyczącej społecznej odpowiedzialności. - Wprowadzenie Normy ISO będzie potwierdzeniem naszej codziennej działalności. Jak w każdej organizacji jest coś, co nadaje się do zmiany - tego nie ukrywamy, nikt nie jest perfekcyjny. Chcemy przejść ten proces, po to by urzędnicy, świat biznesu oraz inne instytucje zobaczyły, że jako Stowarzyszenie podchodzimy rzeczowo do tematów takich jak: zrównoważony rozwój, kodeks pracy, transparentność działania czy walka z dyskryminacją. Ta norma to również wyraźny sygnał, że Stowarzyszenie działa fair na wszystkich możliwych polach - wyjaśnia Guzowski.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama