, środa 26 luty 2020
Posterunek Policji w Istebnej już otwarty
W dniu 7.10.2019 został reaktywowany Posterunek Policji w Istebnej, który w swym zasięgu będzie dbał o bezpieczeństwo ludności w beskidzkiej Trójwsi.  fot: FJDDodaj do Facebook

Posterunek Policji w Istebnej już otwarty

FRYDERYK DRAL
Posterunek Policji w Istebnej już otwarty


Posterunek Policji w Istebnej już otwarty


Posterunek Policji w Istebnej już otwarty


Posterunek Policji w Istebnej już otwarty

W poniedziałek 7 października został reaktywowany Posterunek Policji w Istebnej, który w swym zasięgu będzie dbał o bezpieczeństwo ludności w beskidzkiej Trójwsi. W 100 rocznicę powołania do życia Państwowej Policji posterunek w Istebnej otrzymał nr. 1919 zgodny z rokiem w którym tą formację powołano do działania.

Obsada posterunku to ośmiu funkcjonariuszy w tym kierownik, którym został asp. sztab. M. Sztwiertnia, oraz trzech dzielnicowych i czterech funkcjonariuszy patrolu. Posterunek będzie czynny tylko w ciągu dnia, ale poza godzinami pracy będzie posiadał telefoniczne połączenie z komisariatem w Wiśle. To automatyczne połączenie czynne będzie całą dobę, a na wypadek nie uzyskania z nim kontaktu przewidziane jest także natychmiastowe połączenie z Komendą Powiatową w Cieszynie.

Budynek w którym mieści się posterunek został wybudowany z inicjatywy społeczności lokalnej i radnych Gminy Istebna. Postępująca w ostatnim czasie urbanizacja i rozwój turystyki, a także z przeprowadzonych konsultacji społecznych przez policjantów wynikało, że reaktywowanie posterunku policji w Istebnej będzie jak najbardziej potrzebne społeczności lokalnej, a także turystom, którzy odwiedzają Gminę Istebna cały rok. Budynek ma dwie kondygnacje, pięć pomieszczeń biurowych, szatnię, serwerownię, kotłownię, pomieszczenie sanitarne i socjalne oraz garaż. Rejon działania posterunku obejmuje miejscowości : Koniaków, Istebną i Jaworzynkę.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele: Gminy Istebna, Starostwa Cieszyńskiego, Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także wojewódzki komendant policji w Katowicach i powiatowy komendant w Cieszynie, oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama