, sobota 19 stycznia 2019
Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed oszustami
Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed oszustami fot: Pip.gov.plDodaj do Facebook

Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed oszustami

AK
Ostatnimi czasy wciąż słyszymy o oszustwach. Naciągacze znajdą w każdym miejscu dobrą sytuację, by w prosty sposób móc się dorobić. Tym razem w oficjalnym komunikacie ostrzega Państwowa Inspekcja Pracy.

Ostatnio głośna sprawa była związana z kontrolowaniem palenisk w Zebrzydowicach, oszukiwaniem wspólnot parafialnych, czy z wezwaniem do zapłaty na rzecz Krajowego Rejestru. Pamiętamy dobrze również wyłudzanie pieniędzy "na wnuczka", o czym niejednokrotnie informowała nas nie tylko cieszyńska policja.

Każda okazja dla oszustów jest dobra. Tym razem pojawiły się sygnały o próbach wyłudzenia pieniędzy od osób prowadzących działalność gospodarczą. Ofiarami tego procederu padło już wiele osób. Na adresy pocztowe przychodzą specjalnie do nich kierowane wezwania do zapłaty kwoty w wysokości 185 zł "celem uzyskania w ciągu 30 dni Certyfikatu Polskiej Inspekcji Pracy, okazywanego przy kontroli warunków pracy i zatrudnienia pracowników przeprowadzanej przez Inspektora Pracy Polskiej Inspekcji Pracy".

- Państwowa Inspekcja Pracy informuje, że takich certyfikatów nie wydaje, ani też, tym bardziej, nie pobiera jakichkolwiek opłat z tego tytułu - czytamy w oficjalnym komunikacie PIP. Na wezwaniach do zapłaty sprytni oszuści umieścili znak graficzny podobny do logotypu Państwowej Inspekcji Pracy oraz podpis inspektora pracy, co może dodatkowo wprowadzać w błąd i świadczyć o rzekomej wiarygodności fałszerzy.

W Internecie pojawiły się również domeny mogące sugerować poprzez odwołanie się do nazwy urzędu, że należą do Państwowej Inspekcji Pracy. Strony te zawierają informacje o możliwości uzyskania porady prawnej, zadania pytania czy zamieszczenia reklamy porad prawnych. Może to wprowadzać w błąd internautów i kojarzyć się z serwisami internetowymi Państwowej Inspekcji Pracy.

Informujemy, że oficjalnymi domenami urzędu są: pip.gov.pl, oip.pl i ospip.pl. Państwowa Inspekcja Pracy podjęła w tej sprawie przewidziane prawem czynności.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak "naciągacze są wszędzie" to i w magistracie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama