, sobota 25 kwietnia 2015
Otrzymałeś pismo z wezwaniem do zapłaty na rzecz Krajowego Rejestru? Uważaj!
Według Prokuratury Okręgowej w Katowicach w całym kraju oszukanych mogło zostać nawet kilknaście tysięcy przedsiębiorców, którzy otrzymali pisma z Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Otrzymałeś pismo z wezwaniem do zapłaty na rzecz Krajowego Rejestru? Uważaj!

JM
Co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce mogło dać się oszukać naciągaczom. Prokuratura Okręgowa w Katowicach sprawdza działalność tzw. Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Ten wysyła pisma z żądaniem zapłaty 110 złotych. Trafiły one również do przedsiębiorców z terenu powiatu cieszyńskiego.

Pismo wysyłane przez Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach wygląda jak typowy dokument urzędowy.

W piśmie można przeczytać między innymi, że "na podstawie Art. pkt 1 ustawy z dni 02.07.2004 został utworzony Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach. Rejestr jest bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych, prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych". I dalej: "Zgodnie z §6 R. z dnia 25.06.2012 ogłoszenie wpisu do Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach związanej jest z koniecznością uiszczenia jednorazowej opłaty rejestracyjnej w wysokości zgodnej z aktualnym postanowieniem wew., tj. w kwocie 110,00 zł".

W korespondencji jest również informacja o tym, że przedsiębiorca nadal nie dokonał opłaty za wpis, wraz z prośbą o uczynienie tego do wskazanego dnia. Do pisma dołączony jest również bankowy blankiet z wpisaną sumą 110 złotych. Dopiero pod koniec pisma, małą czcionką napisane jest, że jest to oferta handlowa, a wpis do rejestru jest fakultatywny.

Wiadomo, że podobne pisma trafiły również do przedsiębiorców z terenu powiatu cieszyńskiego. - W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o wezwanie do zapłaty na rzecz "Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorstwach z Warszawy" informujemy, iż jest to zmasowana akcja próby wyłudzenia pieniędzy od przedsiębiorców - można przeczytać na stronach internetowych Urzędu Gminy w Brennej. Dziennikarze portalu gazetacodzienna.pl rozmawiali z jednym z przedsiębiorców z Wisły, który również otrzymał podobne pismo, ale dzięki swojej czujności nie uiścił wymaganej opłaty. - W piśmie podane są fikcyjne paragrafy. Nie ma możliwości sprawdzenia czego dotyczą, kto je wydał. Najważniejsza informacja podana jest na końcu, najmniejszą czcionką. Można ją łatwo przeoczyć, a do jej odczytu przydałaby się lupa. Wytłuszczona za to drukiem, podana jest informacja sugerująca nakaz płatniczy. Pismo ma znamiona oszustwa, choć ten drobny druk powoduje, że od strony prawnej wszystko jest w porządku, nie można zarzucić oszustwa, wyłudzenia - zwraca uwagę pan Jan (nazwisko do wiadomości redakcji).

Dziś przez cały dzień próbowaliśmy porozmawiać z przedstawicielami firmy wysyłającej pisma i zapytać ich, czy nie uważają, że taka forma wysyłanego przez nich pisma jest próbą wyłudzenia pieniędzy. Pod wskazanym w piśmie numerem telefonu za każdym razem uruchamiała się jednak automatyczna sekretarka z komunikatem, iż skrzynka odbiorcza jest pełna. Niewiele informacji można znaleźć również na stronie internetowej firmy.

Jak informuje Radio Zet Prokuratura Okręgowa w Katowicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, ocenia, że pieniądze na podany w piśmie numer konta mogło przelać co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całym kraju.

Komentarze: (51)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Uwaga następny OSZUST wysyłający wezwanie do zapłaty podaje TAKI adres :
"RDGIF" al. Jana Pawła ll 27 00-867 Warszawa
i życzy sobie kasę na następujący nr konta
20 1240 1545 1111 0010 5614 2560
NR KONTA NA POKWITOWANIU DLA ODBIORCY JEST ZUPEŁNIE INNY.

Otrzymałam na 296 zł ( rejestracja mojej firmy w I 2015, podejrzewałam od początku bo jeżeli nikt się nie podpisuje to NACIĄGACZE.

KRF - pismo tak sprytnie skonstruowane, że rzeczywiście sprawia wrażenie pisma urzędowego. Tylko hola, hola - przedsiębiorca ma OBOWIĄZEK posługiwać się swoją firmą. A na firmę przedsiębiorcy składa się również forma prawna, a tutaj nic! nie wiadomo, czy to sp. z o.o., spółka akcyjna czy co. Przecież nie każdy będzie sprawdzał w KRS po numerze NIP. Jest to ewidentne łamanie prawa - ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i Kodeksu cywilnego. Nie mówiąc już o świadomym wprowadzaniu w błąd - kłaniają się przepisy KC i KK.

Krajowy Rejestr Firm KRF - to oszuści!

Siema, ja także dostałem takowy list od RDGIF z Al. jana pawał w warszawie, kwota 195 zł a że miałem w pamięci słowa pani z UM, o tym iż rejestracja jest darmowa zadzwoniłem by dopytać o co chodzi z tym pismem.
Dowiedziałem się od niej właśnie że to ściema, że działają na granicy prawa i że jest to instytucja komercyjna i żeby to olać.
Uważajcie na MAZOWSZU na NACIĄGACZY, dzwońcie, sprawdzajcie, czytajcie w necie opinie i nigdy nie dokonujcie wpłat na jakiekolwiek rachunki zanim nie zrobicie w/w.
Pozdrawiam:)

RDGIF - Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm
W środę zrobiłem wpis w poniedziałek dostałem blankiet szok 2 lata i dalej bezkarni

RDGIF - Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm
W środę zrobiłem wpis w poniedziałek dostałem blankiet szok 2 lata i dalej bezkarni

Ja też dostałam z KRF pl.Powstańców Warszawy 2, 00-030 Warszawa wezwanie do zapłaty 280,00 PLN za dokonanie publikacji
spółki do Krajowego Rejestru Sądowego.

Do nas też przysłali, chcą 280 PLN. Szukają białych jeleni, uważajcie!

dziś to samo dostałam. Nadawca w polu mojego adresu napisał zamiast mojego imienia i nazwiska nazwę jakiejś spółki, któa rzekomo działą w miejscu mojego zamieszkania. Ktoś więcej otrzymał podobne listy?

W Białymstoku też już są.Firma moja działa od 07.07.2014 a już dostałem listy od Rejestr Działalności Gosp.i firm kwota 195 zł,Krajowy Rejestr Przedsiębiorców Trans.Drogowego ,kwota 84.37 z i Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gosp. kwota 235zł. UWAŻAJCIE!!!!!!!!

W MŁAWIE TEŻ JUŻ SĄ NIE DAJCIE SIĘ NABRAC !!!!!!

Zachoniopmorskie też opanowali

W lubelskim tez już zbierają kasę. Uważajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szajka znów działa. Tym razem jako CRDGIF z Łodzi z kwota 194 zł za wpis do jakiegoś niby rejestru. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ!!! Słowo klucz: fakultatywna opłata za wpis :-)

ja też dostałam dwa takie wezwania, pomorskie też zajęli. Uwaga!!!

Mamy 2014 r. pomimo,że Ministerstwo Gospodarki oficjalnie ostrzega przed oszustami wskazując konkretne podmioty, mój mąż otworzył 02.01.2014r. działalność i dostał właśnie takie pisma od Krajowego Rejestru Firm i Działalności Gospodarczych oraz Centralnej Ewidencji Podmiotów Gospodarczych, które są znane policji, prokuraturze i Ministerstwu. Czemu te firmy nadal działają? Tu właśnie widać jak działa aparat sprawiedliwości. Jak trzeba wlepić kare dla uczciwego przedsiębiorcy bo wydawał chleb bezpłatnie dla biednych to szybko działają a oszustów ścigają całymi latami i brak efektów!!!!!

problem ze zgłoszeniem tego na policję polega na tym,że jak to zrobie przez najblizsze 2 lata będę wciąż wzywany na przesłuchania i do Sądu a "lewa" firma nawet ani razu nie bedzie wzywana... TAKI KRAJ !!!

Oszuści znów działają. Dzisiaj mąż otrzymał wezwanie od rzekomego Rejestru w sprawie "weryfikacji" danych na kwotę 12,50
Może liczy, że dla takiej kwoty nikomu nie będzie się chciało sprawdzać? A oszustwo jest zauważalne natychmiast: brak papieru firmowego, nieudolnie sporządzone pismo bez daty nadania, za to z terminem płatności :-/ od razu wyczułam, że coś nie gra i zaczęłam szukać w necie. Zgłaszamy do prokuratury.

ja juz dostolem ponaglenie i naliczone odsetki o policja jest bezradna

też właśnie dostałem coś podobnego tylko pod nazwą krajowy rejestr informacji gospodarczej

Tez dostałem takie pismo lecz na sumę 200 zł stawki idą w górę , w Jeleniej Górze już grasują .

Tez dostałem takie pismo lecz na sumę 200 zł stawki idą w górę , w Jeleniej Górze już grasują .

a jak napisac takie odwołanie? przeciez z kazdego zakupu mozna zrezygnowac

JAKIE ODWOŁANIE TO OSZUŚCI NIC NIE PŁAĆ, W STARACHOWICACH TEŻ SIĘ POJAWILI I ŻĄDAJĄ FAKULTATYWNEJ OPŁATY - W MOIM ROZUMIENIU TO SŁOWO OZNACZA NIEOBOWIAZKOWEJ:)

Już jakiś czas toczy się postępowanie prokuratorskie m.in. przeciwko tej firmie.
Dziwi mnie podejście "nie dałem się zrobić w konia" to pismo do kosza. Wysilcie zgłoście to na policję.
Ja tak zrobiłem zajęło mi to ok.pół godziny ale za to prokuratura ma już kilka tysięcy konkretnych dowodów.
Pamiętajcie, że usiłowanie oszustwa też jest przestępstwem.
PS kolejne aktywne oszustwo to firma:
Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach
ul. Piękna 24/26A/1
00-549 Warszawa
poszli po całości i wysyłają pisma do wszystkich przedsiębiorców zarejestrowanych w CEDG i też prokuratura zbiera dowody.
Jeśli dostaliście od nich propozycję uiszczenia 110,- PLN to nie róbcie tego ale zgłoście się na policję.

Żarów - dolnośląskie, otrzymałam ale wylądowało w kuble;)

Tutaj dzieli się ludzi na głupich co zapłacili i mądrych co tego nie zrobili a oszust dalej sobie działa przy asyście całego prawa i policji. Jaja sobie robią z obywateli i niech sobie sami radzą ...skoro prawo pozwala na takie numery. Może zwyczajnie z tego korzystają a taki gość co to robi jest tylko figurantem. Dostałem najpierw pismo z urzędu że mam się zgłosić i wpisać do rejestru pod groźbą ..UWAGA wyrejestrowania działalności. Potem wpis był z błędami, żadnego kontaktu przez internet, trzeba było osobiście. Następnie dostałem to pismo wzywające do opłaty, a miało być bezpłatnie. Wszystkie dane ściągnięte z netu. I kto mi powie, że to nie jest na jednym wózku???
NIech sie prokuratura i policja wezmą do roboty a nie czekają aż zmówią się oszukani i ew wezwą oszusta do sądu.

Ciekawe kiedy prokuratura weżnie się za Orliki wykonane przez spółkę Inwestycje.pl z Rybnika i za pana L.S

GDYBY WIĘKSZOŚĆ LUDZI KTÓRZY OTRZYMALI TO PISMO ZGŁOSIŁO TO DO PROKURATURY ,TO GOŚĆ SZYBKO BY ZOSTAŁ SKASOWANY. A TAK DALEJ NABIERA I ZA PIENIĄDZE UCZCIWYCH LUDZI ZWIEDZA SOBIE ŚWIAT.

dziś dostałam pismo (w Koszalinie) i od razu wydało mi się mocno naciągane. Wujek google rozwiał moje wątpliwości i w rezultacie pismo ląduje w koszu ,a link do tej str. wysyłam znajomym przedsiębiorcom. Pozdrawiam wszystkich czujnych, a tym nabitym w butelkę współczuję.

listami od nigeryjskich multimilionerów też sie tak emocjonujecie?

Również dostałam pismo i sprawe zglosiłam na policję - podkarpackie....
Skad maja moje dane????????????????????????????/ przeciez zeby znalezc firme w centralnej ewidencji nalezy podac imię i nazwisko wlascicilea lub NIP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do Poznania też już wysłali, ale dzięki Wam papier już w koszu. Ile czesu potrzeba na wpis tego badziewia do wyszukiwarki?

Dziś dostałem 20/8 2012. Znam te numery z USA. Gdy państwo jest nieudolne to obywatele muszą sami wziąć prawo w swoje ręce ! Tak było na dzikim zachodzie tak też musi być na dzikim wschodzie.

NA podany adres tez wysłaliśmy należność po powtórnym monicie wysłanym przez firmę NZOZ Jastarnia zgłosiliśmy to ma policję w Pucku

Skawina, gmina Kraków tez dostaliśmy

Uwaga pisma o takiej treści pojawiły się w powiece legionowskim (mazowieckie). Dostałam, przeczytałam i umieściłam w koszu na śmieci. Nie dajcie się naciągać. Powinni zostać ukarani.

Ja rownież otrzymałam takie "wezwanie", ale nie dałam się nabrać od razu internet i już wszystko jasne...
Kraków

A jakże a jakże, wszyscy mają się tym zajmować CBŚ, CBA, Prokuratura ,Policja i Wysoki Sąd .Wszyscy oprócz tych, którzy te pisma otrzymują.Przecież to właśnie każdy z nich powinien takie pismo dokładnie przeczytać i sam by wiedział, że skoro wpis jest fakultatywny a ja o to nie prosiłam to takie pismo- w kosz! Część ludzi ma jednak to do siebie, że jak zobaczą pismo "niby urzędowe" z drukiem przelewu i jeszcze na dodatek wytłuszczonym drukiem "....koniecznością uiszczenia...", "...nie odnotowaliśmy wpłaty..." to od razu strrrrrraaach i lecę i wpłacam. Pozostaje pytanie czy większość przelewów realizowana jest z głupoty i bezmyślności tych którzy nazywają się "przedsiębiorcami", czy z nadmiaru zasobów finansowych i braku nad nimi dostatecznej kontroli tych pozostałych.
Tak czy inaczej tacy wyłudzacze zawsze zgarną niezłą kasę na bezmyślności i głupocie .
Przecież wystarczyłoby tylko myśleć a nie oczekiwać od wszystkich organów ścigania żeby nas niańczyły jak mamusia w wieku niemowlęcym i tacy wyłudzacze nie mogliby funkcjonować w społeczeństwie.

Niedługo pan minister Gowin sprawdzi dla czego nie podjęto żadnych działań. Także nie martwcie się. Najpierw muszą kaski nieco zarobić a dopiero wkroczy ministerstwo, które poinformuje CBA, a CBA poinformuje prokurature a prokuratura zleci CBA przeprowadzenie czynności, CBA podejmie czynności we współpracy z CBŚ, a minister sprwa wewnętrznych oceni, że jemu podległe organa zrobiły nam dobrze.
Ot i mamy nasz kraj miodem i mlekiem
coraz bliżej jest mi do PiSdzielców

JA TEŻ DOSTAŁAM W PIĄTEK ALE WYDAŁO MI SIĘ DZIWNE.ZADZWONIŁAM DO KOLEŻANKI-TA NIC NIE WIEDZIAŁA.WESZŁAM NA KOMPA I DZIĘKI WAM WIEM ,ŻE TO OSZUSTWO

KRI o P w mazowieckim tez juz dzialaja

Nic się nie stało, POlacy nic się nie stało!!! Powtarzać jak mantrę. Każdy wie, że jej powtarzanie ma pomóc w opanowaniu umysłu, zaktywizowaniu określonej energii, uspokojeniu, oczyszczeniu go ze splamień.

Mój ojciec dostał takie pismo wczoraj, zaraz zajrzałam na internet i już tam było o tym, aby się nie przejmować, tylko wywalić od razu do śmieci. Co za złodzieje!

Skoro Polacy dali sobie wmówić cwaniakom, że właściwie to własne, sprawne państwo jest mu kompletnie niepotrzebne, bo ma już ukochaną Brukselę (byle tylko nie było jakiejś wojny z sąsiadem) - to niech buli. Za głupotę się płaci.

kolejnymi magikami w wyłudzaniu pieniędzy jest Kancelaria Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Oni też wysyłają pisma, że należy zapłacić określoną kwote i otrzyma się mozliwość otrzymywania odpisów z KRS dowolnego przedsiębiorcy
Nadawcą jest:
Kancelaria Odpisów z
Monitora Sądowego i Gospodarczego oraz Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie
jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną firmy
DELIVER Sp. z o.o.
ul. Czerniakowska 71, 00-715 Warszawa
Moja firma już otrzymała dwa takie wezwania.

więcej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,3927,ministerstwo-ostrzega.html

Dodam tylko, że od początku lipca 2012 można pobierać odpisy z KRS bezpłatnie(wymagana tylko rejestracja i założenie konta na stronie). Link: https://ems.ms.gov.pl/

Również otrzymałam, ale wiedziałam że odpisy są bezpłatne ...więc wylądowało pismo w kuble

To tak samo jak z polskimi normami, opracowywane są z naszych podatków, a rozprowadzane przez prywatną spółkę z o. o.Na dodatek nie pytając firmę czy potrzebna jest jej tzw. abgreit, ta prywatna firma wysyła faktury w wysokości ok 0,5 wartości pierwotnej. Gdy zadzwoniłam i spytałam, kto to zamawiał, pani poinformowała mnie, że mogę zrezygnować z tego abgrejtu miesiąc przed wystawieniem faktury, tylko kto wie kiedy oni planują ją wystawić.

Również dostałam 2 dni temu takie pismo, dobrze że media to nagłaśniają i ostrzegają o wyłudzaczach

Ano własnie - dobrze, ze wszechobecne media to nagłasniają a przede wszystkim, że CBA już na pewno dawno się tym zainteresowało, CBŚ także - nie mówiac już o Policji, a nade wszystko Prokuraturze. Niedługo Wysoki Sad wypowie sie w tej sprawie i orzeknie - a jak że.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama