, niedziela 14 luty 2016
Otrzymałeś pismo z wezwaniem do zapłaty na rzecz Krajowego Rejestru? Uważaj!
Według Prokuratury Okręgowej w Katowicach w całym kraju oszukanych mogło zostać nawet kilknaście tysięcy przedsiębiorców, którzy otrzymali pisma z Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Otrzymałeś pismo z wezwaniem do zapłaty na rzecz Krajowego Rejestru? Uważaj!

JM
Co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce mogło dać się oszukać naciągaczom. Prokuratura Okręgowa w Katowicach sprawdza działalność tzw. Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach. Ten wysyła pisma z żądaniem zapłaty 110 złotych. Trafiły one również do przedsiębiorców z terenu powiatu cieszyńskiego.

Pismo wysyłane przez Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach wygląda jak typowy dokument urzędowy.

W piśmie można przeczytać między innymi, że "na podstawie Art. pkt 1 ustawy z dni 02.07.2004 został utworzony Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach. Rejestr jest bieżąco aktualizowanym zbiorem informacji o podmiotach gospodarczych, prowadzonym w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych". I dalej: "Zgodnie z §6 R. z dnia 25.06.2012 ogłoszenie wpisu do Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorcach związanej jest z koniecznością uiszczenia jednorazowej opłaty rejestracyjnej w wysokości zgodnej z aktualnym postanowieniem wew., tj. w kwocie 110,00 zł".

W korespondencji jest również informacja o tym, że przedsiębiorca nadal nie dokonał opłaty za wpis, wraz z prośbą o uczynienie tego do wskazanego dnia. Do pisma dołączony jest również bankowy blankiet z wpisaną sumą 110 złotych. Dopiero pod koniec pisma, małą czcionką napisane jest, że jest to oferta handlowa, a wpis do rejestru jest fakultatywny.

Wiadomo, że podobne pisma trafiły również do przedsiębiorców z terenu powiatu cieszyńskiego. - W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o wezwanie do zapłaty na rzecz "Krajowego Rejestru Informacji o Przedsiębiorstwach z Warszawy" informujemy, iż jest to zmasowana akcja próby wyłudzenia pieniędzy od przedsiębiorców - można przeczytać na stronach internetowych Urzędu Gminy w Brennej. Dziennikarze portalu gazetacodzienna.pl rozmawiali z jednym z przedsiębiorców z Wisły, który również otrzymał podobne pismo, ale dzięki swojej czujności nie uiścił wymaganej opłaty. - W piśmie podane są fikcyjne paragrafy. Nie ma możliwości sprawdzenia czego dotyczą, kto je wydał. Najważniejsza informacja podana jest na końcu, najmniejszą czcionką. Można ją łatwo przeoczyć, a do jej odczytu przydałaby się lupa. Wytłuszczona za to drukiem, podana jest informacja sugerująca nakaz płatniczy. Pismo ma znamiona oszustwa, choć ten drobny druk powoduje, że od strony prawnej wszystko jest w porządku, nie można zarzucić oszustwa, wyłudzenia - zwraca uwagę pan Jan (nazwisko do wiadomości redakcji).

Dziś przez cały dzień próbowaliśmy porozmawiać z przedstawicielami firmy wysyłającej pisma i zapytać ich, czy nie uważają, że taka forma wysyłanego przez nich pisma jest próbą wyłudzenia pieniędzy. Pod wskazanym w piśmie numerem telefonu za każdym razem uruchamiała się jednak automatyczna sekretarka z komunikatem, iż skrzynka odbiorcza jest pełna. Niewiele informacji można znaleźć również na stronie internetowej firmy.

Jak informuje Radio Zet Prokuratura Okręgowa w Katowicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, ocenia, że pieniądze na podany w piśmie numer konta mogło przelać co najmniej kilkanaście tysięcy przedsiębiorców w całym kraju.

Komentarze: (86)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Córka otworzyła działalność i dostała z CRFiDG al Jerozolimskie 81 02-001 Warszawa wezwanie do zapłaty na kwotę 200,00 zł , a drugie CEFiDG ul.Marszałkowska 115 00-102 na kwotę 149,00 zł już chciała to opłacić to dobrze że ja te pisma przeczytałam i stwierdziłam że to jakieś oszustwo - brak dokładnych danych, brak telefonu i do tego dwie różne firmy i inne kwoty, jeśli jest coś do zapłaty to kwota wpłaty jest jednakowa. Postanowiłam to sprawdzić w internecie i znalazłam tą stronę , dzięki Waszym wypowiedziom córka nie wysłała oszustom pieniędzy.

Dostałem dokładnie takie samo pismo. Bardzo dziękuje że napisała Pani o tym. Jestem spokojniejszy, że nie muszę płacić, teraz wiem że to oszustwo. Pozdrawiam

Biedną Łódź też nie oszczędzają... Chore to jest,że nie można z Urzędu dorwać tych drani..

w czestochowie tez juz dzialaja od jakiegos czasu

Uważajcie na tego typu pisma, brak telefonów kontaktowych, brak imienia i nazwiska osoby potwierdzającej pismo, brak cyfr kodowych pod znakiem kodu kreskowego. Nie bać się zgłaszać takich faktów na policję przed zapłatą. Bądźcie ostrożni i ostrzegajcie innych

I ZNOWU OSZUKUJĄ, A MOŻNA Z URZĘDU ŚCIGAC TYCH OSZUSTÓW SKORO PODAJĄ SWOJE KONTO ZA WPŁATĘ 280 ZŁOTY ZA WPIS DO REJESTRU PRZEDSIĘBIORCÓW : KONTO NR 43 1240 2614 1111 0010 6511 8402. W NORMALNYM KRAJU POWINNO SIĘ DZIALAĆ NATYCHMIAST I ODEBRAĆ WYŁUDZONE PIENIĄDZE I ZWRÓCIĆ UCZCIWYM POLAKOM.POZDRAWIAM UCZCIWYCH CZĘSTO TYM SAMYM NAIWNYCH OBYWATELI.

POLICJA JUŻ CHYBA NIE POMAGA BO ROSNĄ JAK GRZYBY PO DESZCZU.MY DOSTALIŚMY TAKICH PISM JUŻ 9 Z RÓŻNYMI KWOTAMI OD 110 DO 380ZŁ

Dzisiaj też dostałem list z blankietem na wpłatę 280zł.Jestem z Wielkopolski.Działalność rozpocząłem 29/12/2015.Zgłosiłem to na policję.Dwa dni wcześniej dostałem podobny list na kwotę 200zł,od CENTRALNA EWIDENCJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ,także zgłosiłem to policji.

Pojawili się w Krakowie. List z dołączonym blankietem na 280zł i spóźnionym terminem płatności 24.12.2015.
Jak dobrze poczytałem to w ostatnim zdaniu piszą , że wpis jest fakultatywny. To pewnie ich furtka. Trzeba uważać.

W Krakowie też już są!!!!uważajcie dziś dostałam pismo od Centaralna Ewidencja Działalności Gospodarczych nakwote 280 zł.Nie zapłaciłam bo sprawdziłam w necie.Złodzieje!!!!!

WITAM DZIS DOSTALEM OD RAZU 2 PISMA 148 ZL ORAZ 200 ZL UWAGA NA ZLODZIEI MASAKRA !!!

malopolska juz jest, 280zł z warszawy ul. marszałkowska. polcja nic niechce z tym zrobic

Potwierdzam, dzisiaj dostałam wezwanie do "fakultatywnej" (dobrowolnej) wpłaty 280 PLN od CED W-wa Marszałkowska 115. Takich cwaniaczków jest wielu, niestety nasze prawo na to pozwala... :(

do Wrocławia tez dostalem 280zl, wzieli by sie za uczciwą robote a nie poczatkujacych przedsiebiorcow okradac...

Okazuję się , że do Trójmiasta też już dotarli . Przysłali mi blankiet do zapłaty na 200 zł . Ciekawe , że policja się jeszcze tym nie zajęła ??? Nie dajcie się nabrać i wyrzućcie od razu to do śmieci !!!

ja dostalam w ciagu 2 tygodni 3 listy od cenbtralnej ewidencji firm i dzialalnosci na 285zl, centralnej ewidencji firm 2x...na 148zl ludzie no pojde na polcje z tym mam dosyc, o malo bym nei zaplacila tylkos zwagier tez zakladal dzialanosc i mnie za wczasu ostrzegl...

Ja mam już dwa takie pisma do kolekcji 148 i 195zł, w jednym jest mikro druczek że to oferta handlowa i a w drugim, że wpłacając godze sie z ich regulaminem, czyli że nie będe rościć praw o oszustwo jeśli dam sie nabrać, czyli robią to bezkarnie, w gminie powinno być wielkie ogłoszenie że za to sie nie płaci,( dostałam meila z gminy żeby uważać) człowiek zalatany możne z rozpędu się nabrać, dobrze że mam wujka GOOGLE, pozdrawiam i uważajcie na wyłudzaczy

MAŁOPOLSKA! Dzisiaj dostałam to pismo i klnęłam pod nosem bo data do zapłaty była tydzień wstecz. Gdyby nie to pewnie bym poleciałą i zapłaciłam, a tak to szukałam informacji co należy zrobić jeśli nie zapłaciło się w terminie. I całe szczęście, bo trafiłam na info że to wyłudzenie... Brak mi słów,, tym bardziej że czytam iż to od kilku lat działą i NIKT Z TYM DO TEJ PORY NIC NIE ZROBIŁ!!

Mieszkam w Opolu i dzisiaj dostałem dwa pisma identycznej treści,z takimi samymi datami każde zobowiązuje mnie do zapłaty 280 zł. na konto CED-Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych ul.Marszałkowska 115 ,00-102 Warszawa(ciekawe czy istnieje taki adres a jeżeli to co się tam znajduje)Jutro idę na policję zgłosić próbę wyłudzenia,chociaż szajka działa jakiś czas,a może powstają nowe...gówno mnie obchodzi sposób ich działania,muszą być uchwytni!Możecie się domyśleć co mam ochotę im zrobić-ja ciężko pracujący ciułacz rzemieślnik!NIE DAJCIE SIĘ TAKIM NACIĄGAĆ I ZGŁASZAJCIE POLICJI!

Dzisiaj dostałam do zapłaty 280 i coś mnie tknęło żeby poszukać nr kontaktowego ale nie znalazłam i trafiłam na ten artykuł dzięki Bogu,bo bym poleciała i od razy zapłaciła..ufff.Są bezkarni!!!!

Witam dostalem dwa pisma w kwocie 285 i 148 zł w pospiechu zona zaplacila po spostrzezeniu sie ze zostalismy oszukani udalismy sie na policje tam nas poinformowali ze nic nie moga zrobic a my mozemy sie martwic bo moga przychodzic kolejne kary do placenia za zerwanie umowy przez nieplacenie kolejnych rachunkow prosze o pomoc :(

Witam dostalem dwa pisma w kwocie 285 i 148 zł w pospiechu zona zaplacila po spostrzezeniu sie ze zostalismy oszukani udalismy sie na policje tam nas poinformowali ze nic nie moga zrobic a my mozemy sie martwic bo moga przychodzic kolejne kary do placenia za zerwanie umowy przez nieplacenie kolejnych rachunkow prosze o pomoc :(

my tez dostalismy z CEFIDG ul. lindleya 16 Warszawa numer konta 45 1750 0012 0000 0000 2772 1699 nie ma imienia i nazwiska żadnej osoby tylko pieczatka z nazwa i miejscem siedziby i jakis bohomaz... szybko lusty wysyłaja !! i nawet maja umowe z poczta "oplata pobrana taxe percue - pologne umowa nr id 220596/w z poczta polska s.a. z dnia 31.12.2013 r nadano w up chorzów 1 " !!!!!!!!!!!!!! uwazajcie i nie dajcie sie nabrać !!!!!

spółkę utworzyłem 12 czerwca, dzisiaj dostałem pismo na 296 pln, idę z tym na policję

Witam. Dostałem też takie pismo CEFIDG 148.00ZŁ KONTO 45175000120000000027721699

A nawet istnieją pod nazwą CED Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych ul Marszałkowska 115 00-102 Warszawa, też do nas przysłali, ale nie daliśmy się nabrać.

Do mnie przysłano pismo z tej samej "instytucji" i to po raz trzeci. Nie dajmy sie nabrac naciągaczom!!!! Ludzie UWAZAJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nooooooo i dałam nabić się w butelkę.Niech żyle moja naiwność :( :(
dwa dni temu - "RDGIF" aL.JEROZOLIMSKIE 96 00-807 WARSZAWA - 195 ZŁ -ZAPŁACIŁAM
CEFiDG ul.Lindleya 16, 02-013 Warszawa - 148,00 - ZAPŁACIŁAM
CED ul. Marszałkowska 115, 02-102 Warszawa - przyszło wczoraj 08 maj 2015 i tutaj dopiero przyszła refleksja - NIE ZAPŁACIŁAM :(
Straciłam 343 zł. Ech - emerytka i tak naiwna, wierząca w uczciwość ludzką.
IDĘ Z TYM NA POLICJĘ

Witam. ja też w tym tygodniu dostałam już dwa pisma na taką samą kwote. 145 i 195 ale nie zapłaciłam bo moja księgowa od razu mnie uprzedziła zeby niczego nie płacić

Nooooooo i dałam nabić się w butelkę.Niech żyle moja naiwność :( :(
dwa dni temu - "RDGIF" aL.JEROZOLIMSKIE 96 00-807 WARSZAWA - 195 ZŁ -ZAPŁACIŁAM
CEFiDG ul.Lindleya 16, 02-013 Warszawa - 148,00 - ZAPŁACIŁAM
CED ul. Marszałkowska 115, 02-102 Warszawa - przyszło wczoraj 08 maj 2015 i tutaj dopiero przyszła refleksja - NIE ZAPŁACIŁAM :(
Straciłam 343 zł. Ech - emerytka i tak naiwna, wierząca w uczciwość ludzką.
IDĘ Z TYM NA POLICJĘ

Kolejny złodziej podpisujący się jako KRF działa pod adresem Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa. Zgłasza się w kilka dni po założeniu podmiotu gospodarczego i żąda 296 zł.

Kolejny złodziej podpisujący się jako KRF działa pod adresem Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa. Zgłasza się w kilka dni po założeniu podmiotu gospodarczego i żąda 296 zł.

Dostaliśmy to samo - od KRF, czyli Krajowego Rejestru Firm ( brak podpisu, tylko czerwona pieczątka : KRF, adres jak wyżej, Aleje jerozolimskie 96, Warszawa) na stowarzyszenie zarejestrowane 13 lipca. Pismo przyszło już 17.lipca z datą wysyłki 14 lipca. Nie zapłaciliśmy, bo wiem, że stowarzyszenie jest zwolnione z opłat. W tekście pisma było sformułowanie, że jest to opłata fakultatywna, czyli nie musimy płacić. I dobrze zrobiliśmy, że nie zapłaciliśmy! Oszuści i naciągacze, takich pseudo-rejestrów jest coraz więcej, żerują na ludzkiej niewiedzy i strachu nowych stowarzyszeń czy firm, bo a nuż może coś przeoczyli. Niektórzy płacą, bo myślą, że trzeba, a 296 zł wpada oszustom do kieszeni! I cieszą się z naiwności oszukanych! Dzis jeszcze poczytałam w Internecie na temat KRF. Wspólczuję oszukanym. Mogę tylko ostrzec, by na drugi raz uważnie czytali wszelkie pisma i sprawdzali wiarygodność wystawców pism.

DOSTAŁAM PISMO- Z RDGIF Al.JEROZOLIMSKIE 96, 00-807 WARSZAWA Z WEZWANIEM DO ZAPŁATY -195,00 ZŁ - ZAPŁACIŁAM,
PISMO CEFiDG- Z DNIA 30 kwietnia 2015 r ul. LINLEYA 16 02-013 WARSZAWA - KWOTA 148,00 -ZAPŁACIŁAM
DZISIAJ , CZYLI 08 KWIETNIA 2015 DOSTAŁAM TRZECIE PISMO Z CED czyli CENTRALNA EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH
ul. MARSZAŁKOWSKA 115 00-102 WARSZAWA NA KWOTĘ 280,00 ZŁ - I TOTALNIE WPRAWIŁO MNIE W ZDUMIENIE.PRZECIEŻ NA STRONIE CEIDG JEST NAPISANE,ŻE " Całkowicie bezpłatna procedura "
POZWOLIŁAM SOBIE NA WYŁUDZENIE ODE MNIE 343,00 ZŁ.ZGŁASZAM NA POLICJĘ . HAHAHA - NIECH ŻYJE MOJA NAIWNOŚĆ I WIARA W UCZCIWOŚĆ !!!!!

i Ty bedziesz przedsiebiorca?
niezle ! ;)

Uwaga następny OSZUST wysyłający wezwanie do zapłaty podaje TAKI adres :
"RDGIF" al. Jana Pawła ll 27 00-867 Warszawa
i życzy sobie kasę na następujący nr konta
20 1240 1545 1111 0010 5614 2560
NR KONTA NA POKWITOWANIU DLA ODBIORCY JEST ZUPEŁNIE INNY.

Otrzymałam na 296 zł ( rejestracja mojej firmy w I 2015, podejrzewałam od początku bo jeżeli nikt się nie podpisuje to NACIĄGACZE.

KRF - pismo tak sprytnie skonstruowane, że rzeczywiście sprawia wrażenie pisma urzędowego. Tylko hola, hola - przedsiębiorca ma OBOWIĄZEK posługiwać się swoją firmą. A na firmę przedsiębiorcy składa się również forma prawna, a tutaj nic! nie wiadomo, czy to sp. z o.o., spółka akcyjna czy co. Przecież nie każdy będzie sprawdzał w KRS po numerze NIP. Jest to ewidentne łamanie prawa - ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i Kodeksu cywilnego. Nie mówiąc już o świadomym wprowadzaniu w błąd - kłaniają się przepisy KC i KK.

Krajowy Rejestr Firm KRF - to oszuści!

Siema, ja także dostałem takowy list od RDGIF z Al. jana pawał w warszawie, kwota 195 zł a że miałem w pamięci słowa pani z UM, o tym iż rejestracja jest darmowa zadzwoniłem by dopytać o co chodzi z tym pismem.
Dowiedziałem się od niej właśnie że to ściema, że działają na granicy prawa i że jest to instytucja komercyjna i żeby to olać.
Uważajcie na MAZOWSZU na NACIĄGACZY, dzwońcie, sprawdzajcie, czytajcie w necie opinie i nigdy nie dokonujcie wpłat na jakiekolwiek rachunki zanim nie zrobicie w/w.
Pozdrawiam:)

RDGIF - Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm
W środę zrobiłem wpis w poniedziałek dostałem blankiet szok 2 lata i dalej bezkarni

RDGIF - Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm
W środę zrobiłem wpis w poniedziałek dostałem blankiet szok 2 lata i dalej bezkarni

Ja też dostałam z KRF pl.Powstańców Warszawy 2, 00-030 Warszawa wezwanie do zapłaty 280,00 PLN za dokonanie publikacji
spółki do Krajowego Rejestru Sądowego.

Do nas też przysłali, chcą 280 PLN. Szukają białych jeleni, uważajcie!

dziś to samo dostałam. Nadawca w polu mojego adresu napisał zamiast mojego imienia i nazwiska nazwę jakiejś spółki, któa rzekomo działą w miejscu mojego zamieszkania. Ktoś więcej otrzymał podobne listy?

W Białymstoku też już są.Firma moja działa od 07.07.2014 a już dostałem listy od Rejestr Działalności Gosp.i firm kwota 195 zł,Krajowy Rejestr Przedsiębiorców Trans.Drogowego ,kwota 84.37 z i Krajowy Rejestr Firm i Działalności Gosp. kwota 235zł. UWAŻAJCIE!!!!!!!!

W MŁAWIE TEŻ JUŻ SĄ NIE DAJCIE SIĘ NABRAC !!!!!!

Zachoniopmorskie też opanowali

W lubelskim tez już zbierają kasę. Uważajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szajka znów działa. Tym razem jako CRDGIF z Łodzi z kwota 194 zł za wpis do jakiegoś niby rejestru. NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ!!! Słowo klucz: fakultatywna opłata za wpis :-)

ja też dostałam dwa takie wezwania, pomorskie też zajęli. Uwaga!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama