, niedziela 28 luty 2021
Cieszyn: Likwidacja Punktu MOPS przy ul. Srebrnej 4
Punkt terenowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Srebrnej 4 w Cieszynie będzie czynny do dnia 13 grudnia 2019 roku. fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Likwidacja Punktu MOPS przy ul. Srebrnej 4

red.mat.pras
Cieszyn: Likwidacja Punktu MOPS przy ul. Srebrnej 4

Punktu Terenowego przy ul. Srebrnej 4 spowodowana jest złymi warunkami technicznymi zajmowanego lokalu m.in. wąski korytarz uniemożliwia stworzenie odpowiedniej poczekalni dla osób korzystających z pomocy Ośrodka, a małe pomieszczenia nie zapewniają pracownikom socjalnym odpowiednich warunków do rozmów.

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie informuje, że punkt terenowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Srebrnej 4 w Cieszynie będzie czynny do dnia 13 grudnia 2019 roku. Od 16 grudnia 2019 roku wszystkie osoby, które będą potrzebować pomocy MOPS, mogą zgłaszać się do siedziby Ośrodka przy ul. Skrajnej 5.

-Likwidacja Punktu Terenowego przy ul. Srebrnej 4 spowodowana jest złymi warunkami technicznymi zajmowanego lokalu m.in. wąski korytarz uniemożliwia stworzenie odpowiedniej poczekalni dla osób korzystających z pomocy Ośrodka, a małe pomieszczenia nie zapewniają pracownikom socjalnym odpowiednich warunków do rozmów. Pomieszczenia te nie zapewniają również pracownikom właściwych warunków pracy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy – wyjaśnia Helena Smolarz, kierownik MOPS w Cieszynie.

Główna siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Skrajnej 5 jest w stanie zapewnić właściwą profesjonalną, obsługę wszystkim mieszkańcom z centrum miasta. Osoby te mogą w głównej siedzibie ubiegać się również o różne świadczenia wynikające z innych ustaw takie jak: dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny, świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze-500+, świadczenie ,,dobry start”-300+, świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Wszyscy mieszkańcy Cieszyna w głównej siedzibie składają wnioski o usługi opiekuńcze i skierowanie do domów pomocy społecznej.

-W razie niedogodności związanych z odległością od miejsca zamieszkania, wniosek o pomoc można złożyć pisemnie lub jeżeli pozwalają na to przepisy praw drogą elektroniczną. W przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo, starszych, pracownicy socjalni reagują na każdy telefon odwiedzając osoby potrzebujące w miejscu zamieszkania – zapewnia kierownik MOPS.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na ul. Skrajnej czynny jest w poniedziałki od godz. 8:00 do godz. 16:00; w pozostałe dni tygodnia od godz. 7:00 do godz. 15:30. Pracownicy socjalni przyjmują strony w: poniedziałki w godzinach 12:00-16:00; wtorki w godzinach 8:00-11:00; czwartki w godzinach 8:00 11:00; piątki w godzinach 8:00-11:00

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama