, środa 3 marca 2021
Brenna: Inwestycje za miliony
Najkosztowniejszą inwestycją wodno-kanalizacyjną zakończoną w tym roku w Gminie Brenna była rozbudowa sieci wodociągowej w Górkach Wielkich. fot: UG BrennaDodaj do Facebook

Brenna: Inwestycje za miliony

REDAKCJA/MAT. PRAS.
Brenna: Inwestycje za miliony

- Cieszę się, że w tym roku udało się nam zrealizować tak poważne zadania wodociągowo-kanalizacyjne i zapewniam, iż te prace będą kontynuowane – mówi wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch.

Blisko 11 milionów zł kosztowały zrealizowane w tym roku przez Gminę Brenna inwestycje związane z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dzięki temu 261 budynków uzyskało dostęp do wodociągu, a 89 do kanalizacji.

Najkosztowniejszą inwestycją wodno-kanalizacyjną zakończoną w tym roku w Gminie Brenna była rozbudowa sieci wodociągowej w Górkach Wielkich. Wydłużyła się ona aż o 11,7 kilometra i objęła Wymoliny, Parszywiny oraz Zebrzydkę. Zakres robót zakładał także budowę dwóch hydroforni – dolnej przy ulicy Olszyna i górnej przy ulicy Pod Zebrzydkę. W efekcie do wodociągu można było przyłączyć aż 246 nieruchomości.

Inwestycja była realizowana od lutego 2018 roku do listopada 2019 roku i kosztowała 7 476 206 zł. Z kolei O 308 metrów powiększyła się wodociągowa sieć w Brennej, w rejonie ulicy Leśnica. Z dostarczanej w ten sposób wody będzie mogło korzystać 15 budynków mieszkalnych. Koszt tego zadania – zrealizowanego od lipca do września – wyniósł 129 259 zł. 3 088 404 zł to cena budowy 4,7 kilometra kanalizacji w Górkach Wielkich - Szpotawicach. Inwestycja była realizowana od lipca 2018 roku do listopada 2019 roku i umożliwiła podłączenie do sieci 86 budynków. W tym roku, między sierpniem a wrześniem, kanalizacja została również rozbudowana przy ulicy Stary Dwór w Górkach Wielkich. Nowych 55 metrów tej sieci umożliwi podłączenie do niej trzech niedawno zbudowanych domów. Koszt tego zdania wyniósł 27 800 zł.

- Rozbudowa sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej to bez wątpienia jeden z priorytetów naszego samorządu gdyż wpływa na poprawę komfortu życia naszych mieszkańców, a także zwiększa zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Cieszę się, że w tym roku udało się nam zrealizować tak poważne zadania wodociągowo-kanalizacyjne i zapewniam, iż te prace będą kontynuowane – mówi wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama