, sobota 6 marca 2021
„Szkoła żon” – nowa propozycja Sceny Polskiej
14 grudnia o godzinie 17.30 zapraszamy na „Szkołę żon” Moliera w reżyserii Bogdana Kokotka.  fot: Karin DziadkováDodaj do Facebook

„Szkoła żon” – nowa propozycja Sceny Polskiej

red.mat.pras
„Szkoła żon” – nowa propozycja Sceny Polskiej

W tej zabawnej i zaskakującej komedii znajdzie się też miejsce na wzruszenie i poważną refleksję.


„Szkoła żon” – nowa propozycja Sceny Polskiej

14 grudnia o godzinie 17.30 zapraszamy na „Szkołę żon” Moliera w reżyserii Bogdana Kokotka.

Jeszcze w grudniu na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zobaczymy kolejną premierę. W sobotę, 14 grudnia o godzinie 17:30 zapraszamy na „Szkołę żon” Moliera w reżyserii Bogdana Kokotka. W tej zabawnej i zaskakującej komedii znajdzie się też miejsce na wzruszenie i poważną refleksję. Bilety na spektakl można także nabyć w kawiarni Tramwaj Cafe!

Molier – jego właściwe nazwisko brzmi Jean Baptiste Poquelin. Najsłynniejszy komediopisarz w dziejach scenicznych. Był też aktorem i dyrektorem teatru. Po kilkunastu latach tułaczki trupa teatralna prowadzona przez Moliera osiadła w Paryżu w 1658 r. i zyskała poparcie Ludwika XIV, który swą protekcją osłaniał komedianta zuchwale atakującego błędy i nieprawości ówczesnych. Oficjalny tytuł Moliera brzmiał: „tapicer i pokojowiec Jego Królewskiej Mości”.

Główny bohater „Szkoły żon”, podstarzały Arnolf, postanawia wreszcie się ożenić. Ponad dwadzieścia lat studiował, niczym filozof, zagadnienie: jak uniknąć rogów małżeńskich. Wreszcie znalazł sposób: żona musi być absolutnie głupia i wszystko zawdzięczać mężowi. A cała umiejętność, jaką powinna posiadać, to „modlić się, kochać męża i prząść na wrzecionie.”

Premiera 14 grudnia 2019 r. o godzinie 17:30

Bilety na spektakl można nabyć również w kawiarni „Tramwaj Cafe” ul. Mennicza 44 Cieszyn.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama