, sobota 17 kwietnia 2021
Lądowisko dla helikopterów ratunkowych w Szpitalu Śląskim już otwarte
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu Powiatu Cieszyńskiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. fot: FJDDodaj do Facebook

Lądowisko dla helikopterów ratunkowych w Szpitalu Śląskim już otwarte

FJD
We wtorek, 10 grudnia w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyło się otwarcie i prezentacja najnowocześniejszego i najwyżej zlokalizowanego szpitalnego, całodobowego lądowiska dla helikopterów medycznych w Polsce. Dzięki tej inwestycji Szpitalny Oddział Ratunkowy w Cieszynie stał się najlepiej wyposażonym i skomunikowanym oddziałem ratunkowym w naszym kraju.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu Powiatu Cieszyńskiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy jednomyślnie pozytywnie zaopiniowali oddany obiekt do użytku. Zastanawiające jest jednak to, że na tej, jak by nie było bardzo znaczącej dla zdrowia mieszkańców miasta Cieszyna i powiatu nie pojawił się nikt z gospodarzy miasta, ani samorządu. Być może, że władze miasta Cieszyna w zakresie udzielania pomocy medycznej porozumiały się ze szpitalem w Czeskim Cieszynie i stąd wynika ta obojętność i brak zainteresowania tą znaczącą dla zdrowia mieszkańców inwestycją.

Koszt całkowity projektu budowy lądowiska z wraz z pełnym dostosowaniem budynku do wymogów przeciw pożarowych oraz doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w nowoczesny sprzęt wyniósł: 11 167 027,13 zł, a sam koszt budowy lądowiska wyniósł 7,4 mln zł z czego 3,1 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Regionalnego, a 1,5 mln zł z budżetu państwa.

- Szpital Śląski w Cieszynie, w myśl przepisów, do końca 2020 roku musi dysponować lądowiskiem. Udało nam się z sukcesem zrealizować tą ważną inwestycję w terminie. Lądowisko daje możliwość niesienia natychmiastowej pomocy pacjentom, którzy w stanie zagrożenia życia będą bezpośrednio transportowani z helikoptera do SOR - powiedział dyrektor Szpitala Śląskiego Czesław Płygawko.

Z kolei Adam Śliż zastępca dyrektora do spraw techniczno-gospodarczych powiedział: - Ta szeroka zakrojona inwestycja pozwoliła też na wykonanie szeregu innych prac modernizacyjnych takich jak: wymiana drzwi, oświetlenia, naprawiono i odmalowano komin i wymieniono wyeksploatowaną windę.

Konferencję, która miała na celu przedstawienie tych wszystkich modernizacji, podsumował Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek mówiąc:- Chcę serdecznie pogratulować dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie uporu, samozaparcia oraz zawziętości, by ta inwestycja w pełni została ukończona. Dziękuję również za zabezpieczenie ratunkowe naszego powiatu.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wolę na miejsce zdarzenia zadysponować hems niz przywieść pacjenta do Cieszyna.Raczej nikt z poszkodowanych nie trafi hemsem do cieszyńskiego szpitala wręcz przeciwnie będzie stamtąd zabierany no i to ma sens.Kiedy chirurgia dziecięca rusza!!!!!! tym sie zajmijcie bo to wstyd

LPR codziennie ratuje życie, szczególnie w górach, dlatego dobrze, że w Cieszynie takie lądowisko powstało! Każda minuta się liczy, a im bliżej jest lotnisko tym lepiej dla poszkodowanych. Brawo!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama