, środa 3 czerwca 2020
Cieszyn: Dezynfekcja szkół i autobusów. Odwołane wszystkie imprezy kulturalne i sportowe
Podjęta została decyzja o zamknięciu do 13 marca włącznie miejskich instytucji kulturalnych i sportowych (także Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie), a także o odwołaniu do 22 marca włącznie wszystkich miejskich imprez i wydarzeń odbywających się w miejskich placówkach. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Dezynfekcja szkół i autobusów. Odwołane wszystkie imprezy kulturalne i sportowe

red.mat.pras
Cieszyn: Dezynfekcja szkół i autobusów. Odwołane wszystkie imprezy kulturalne i sportowe

Na oddziale zakaźnym szpitala śląskiego w Cieszynie przebywa mężczyzna, który powrócił z terenu Niemiec i który po powrocie do domu telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Stan hospitalizowanego mieszkańca jest dobry. Zgodnie z procedurami kwarantanną domową pod ścisłym nadzorem sanitarnym objęte zostały natychmiast osoby z najbliższego otoczenia, z którymi miał kontakt. Zostały od nich też pobrane próbki, z których jedna, należąca do mieszkanki miasta, również wykazała wynik dodatni. Pacjentka jest także w stanie dobrym.

W związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia koronawirusem w Cieszynie decyzją Burmistrz Miasta Cieszyna zajęcia we wszystkich szkołach podstawowych do piątku 13 marca włącznie są zawieszone. Placówki w tym czasie zostaną poddane dezynfekcji. Na bieżąco dezynfekowane są także autobusy miejskie.

- Jednocześnie apelujemy do rodziców o zachowanie spokoju, stosowanie się do zaleceń i wytycznych Sanepidu, o zadbanie, by dzieci w tym czasie pozostały w domu, nie uczęszczały na dodatkowe zajęcia ani spotkania towarzyskie. W przypadku dzieci w wieku szkolnym, które mają rodzeństwo w wieku przedszkolnym, rekomendujemy pozostaje wszystkich dzieci w domu. Obecnie wszystkie miejskie przedszkola i żłobki funkcjonują normalnie i zgodnie z zaleceniami służb sanitarno-epidemiologicznych. Na dzisiaj nie ma przesłanek, aby podjąć decyzję o ich zamknięciu. Uwrażliwiamy również na fakt, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, dlatego prosimy, by w miarę możliwości dzieci nie pozostawały w tym czasie pod opieką dziadków – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Jeśli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję, prosimy najpierw o telefoniczne zgłoszenie swoich obaw do Sanepidu pod nr tel 502 281 673.

Podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, jednostek sportowych, Straży Miejskiej, Wojska Obrony Terytorialnej, Miejskiego Zarządu Dróg, Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Zakładu Budynków Miejskiej w Cieszynie Sp. z o.o. a także cieszyńskiego Sanepidu, podjęta została decyzja o zamknięciu do 13 marca włącznie miejskich instytucji kulturalnych i sportowych (także Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie), a także o odwołaniu do 22 marca włącznie wszystkich miejskich imprez i wydarzeń odbywających się w miejskich placówkach.

-W związku z zaistniały zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2., zwracam się z prośbą o – w miarę możliwości – odroczenie załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Cieszynie i innych miejskich jednostkach organizacyjnych. Proponuję także, aby wszelkie płatności na rzecz Gminy Cieszyn dokonywać przelewami, np. poprzez systemy bankowości elektronicznej. Informuję także, że wiele spraw można omówić, a nawet załatwić przez telefon, a także mailem (urzad@um.cieszyn.pl) lub przez ePUAP. Zapewniam, że Urząd Miejski w Cieszynie pracuje normalnie i jest do Państwa dyspozycji w każdej sprawie, niemniej jednak zmniejszenie intensywności osobistych kontaktów przyczyni się do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i wywoływanej przez niego choroby/Em> – mówi Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta Cieszyna.

W związku z działaniami przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 oraz ze względu na bezpieczeństwo podopiecznych informujemy, iż odwiedziny w Domach Pomocy Społecznej oraz w Domach Dziecka na terenie Powiatu Cieszyńskiego zostają wstrzymane – informuje Starostwo Powiatowe. Zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania.

Jednocześnie decyzją Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie wszystkie osobiste kontakty rodziców biologicznych z dziećmi przebywającymi w zawodo-wych rodzinach zastępczych zostają wstrzymane do odwołania. Szczegółowych informacji telefonicznie udzielają koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej odpowiedzialni za dany teren powiatu cieszyńskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama