, środa 3 marca 2021
Skoczów: Popularny „ Delfin” będzie odnowiony?
Miała być kapitalna modernizacja pływalni, ale w połowie 2019 r. firma budowlana nie podołała przedsięwzięciu i odstąpiła od robót.  fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: Popularny „ Delfin” będzie odnowiony?

UM
Ubiegłoroczny remont pływalni miejskiej w Skoczowie zakończył się fiaskiem. W innym trybie i podzielony na etapy, ale popularny „Delfin” będzie odnowiony.

Miała być kapitalna modernizacja pływalni, ale w połowie 2019 r. firma budowlana nie podołała przedsięwzięciu i odstąpiła od robót. Kolejne przetargi nie wyłoniły nowego wykonawcy. Ceny gwałtownie wzrosły i miasta w obecnej sytuacji nie stać na kompleksowy remont, dlatego przedsięwzięcie zrealizowane będzie etapami.

- W pierwszej kolejności kompletnie zmodernizowana zostanie wentylacja, która chodzi od dwudziestu lat 24 godziny na dobę, w środowisku zachlorowanym, czyli ma prawo już być mocno zużyta – mówi burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko.
Jeżeli budżet pozwoli, jeszcze w tym roku wymienione zostaną stalowe elementy schodów na zjeżdżalni. Remont etapowy ma tę zaletę, że można go dostosować do zmiennych warunków prac i nie ma konieczności zamykania całego basenu.

Miastu udało się odzyskać część kosztów z zaplanowanej na 4 mln zł inwestycji. Wykonawca zapłacił karę umowną za odstąpienie od prac remontowych basenu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama