, poniedziałek 22 października 2018
Zuzia Pasterny wicemistrzynią Polski
Zuzia Pasterny - wicemistrzyni Polski fot: arch. CSKKDodaj do Facebook

Zuzia Pasterny wicemistrzynią Polski

red./mat.pras.
Zuzia Pasterny wicemistrzynią Polski

Zuzia i jej tata.

Doskonale walczyła Zuzia Pasterny na Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się 16 grudnia 2017r. w Koszalinie z udziałem około 100 zawodników z 50 klubów całej Polski. Na uwagę zasługuje fakt, że startowali zawodnicy ze wszystkich organizacji pełno kontaktowego karate w Polsce. W tej doborowej stawce nasza wicemistrzyni Europy wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w kategorii do 60 kg.

Zuzia doskonale zrealizowała przygotowany plan taktyczno-techniczny, nad którym pracowaliśmy cały czas na treningach po Mistrzostwach Europy – mówi Bogdan Kubica prezes i trener CSKK.
Pierwszą walkę Zuzia wygrała przed czasem, drugą przez wazari z ogromną przewagą. Natomiast finał to popis niekompetencji sędziów.
- Po oglądnięciu zapisu tej walki możemy stwierdzić z całą odpowiedzialnością, że tak skandalicznego sędziowania jeszcze nie widzieliśmy. Sędziowie po normalnym czasie walki zarządzili dogrywkę, chociaż żadnej dogrywki być nie powinno, bo Zuzia trafiała w głowę rywalki raz za razem, a jedno z tych okrężnych kopnięć spowodowało nokaut i przed upadkiem rywalkę uchroniło tylko to, że jakimś cudem przez moment przytrzymała się nogi Zuzi, która wylądowała na jej głowie. - informuje Prezes CSKK Bogdan Kubica. - Walka została przerwana na około 15 sekund, w którym to czasie rywalka dochodziła przy pomocy sędziego do siebie. To powinno dać jednoznacznie ippon i koniec walki. Ale sędziowie nawet tego nie chcieli zauważyć. Zuzia miała zdecydowaną przewagę w normalnym czasie walki jak i w dogrywce. Jej rywalka nie zagroziła Zuzi nawet przez moment. Walka powinna być zakończona przez sędziów przed czasem, a skończyło się werdyktem 2:3 i przegraną Zuzi. Jedynym dostrzegalnym atutem jej rywalki było to, że w ogóle przetrwała tą walkę. Taka postawa sędziów spowodowała nie tylko to, że zawodniczka z Cieszyna nie mogła odebrać tytułu mistrzyni Polski, ale jest również zaprzeczeniem idei Kyokushin.

Jednak gratulujemy Zuzi i życzymy samych sukcesów w przyszłym roku. Teraz na Zuzię czeka zasłużony odpoczynek aż do 2 stycznia, a 6 stycznia wyjazd na konsultację Kadry Narodowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama