, czwartek 22 kwietnia 2021
Baw się bezpiecznie w Cieszynie
W turnieju udział weźmie 7 szkół podstawowych oraz 4 szkoły gimnazjalne. Szkoły podstawowe delegują do konkurencji sprawnościowych 60 uczniów, natomiast gimnazja 30 uczniów po 10 z każdego poziomu klas.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Baw się bezpiecznie w Cieszynie

Robert Hubczyk
W poniedziałek, 2 czerwca (szkoły podstawowe) oraz wtorek 3 czerwca (gimnazja) z okazji Dnia Dziecka w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie mieszczącej się przy ulicy Sportowej 1, odbędzie się impreza sportowa pod tytułem "Baw się bezpiecznie". Organizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie, Straż Miejska w Cieszynie oraz Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Impreza skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem imprezy jest propagowanie zabaw ruchowych, bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach oraz zdrowej sportowej rywalizacji wśród dzieci.

W turnieju udział weźmie 7 szkół podstawowych oraz 4 szkoły gimnazjalne. Szkoły podstawowe delegują do konkurencji sprawnościowych 60 uczniów, natomiast gimnazja 30 uczniów po 10 z każdego poziomu klas. W skład reprezentacji klas wchodzi 5 dziewcząt i 5 chłopców. Uczniowie będą rywalizować ze sobą w sprawnościowych torach przeszkód. Każdy poziom klas będzie miał do pokonania 2 różnorodne tory przeszkód, których poziom trudności dostosowany będzie do wieku zawodników. Ponadto uczniowie szkół, zasiadający na widowni konkurować będą ze sobą w teście wiedzy, który dotyczyć będzie zasad bezpiecznego zachowania, oraz w konkursie na "najgorętszy" doping, gdzie specjalna komisja oceniać będzie takie składniki sportowego kibicowania jak m.in.: transparenty, okrzyki, przyśpiewki zagrzewające zawodników do walki.

Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziany jest drobny poczęstunek, a dla zwycięskich szkół nagrody i puchary.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama