, poniedziałek 9 grudnia 2019
Olimpijskie warsztaty w siatkówce plażowej
W środę 12 września, na boisku do siatkówki plażowej przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, z młodymi pasjonatami siatkówki, spotkała się uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Monika Brzostek.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Olimpijskie warsztaty w siatkówce plażowej

red./mat.pras.
W środę 12 września, na boisku do siatkówki plażowej przy Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, z młodymi pasjonatami siatkówki, spotkała się uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – Monika Brzostek.

Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Cieszynie zostali podzieleni na trzy grupy. Jako pierwsi, z jedną z najlepszych polskich siatkarek plażowych w historii, spotkali się uczniowie trzeciej klasy. Zaangażowanie, chęć nabycia zupełnie nowego doświadczenia, jakim była gra w siatkówkę plażową zrobiły wrażenie, nie tylko na będących razem z grupą opiekunach, ale także samej Monice Brzostek. Kolejne grupy stanowili uczniowie piątej klasy, oraz najstarsza grupa, czyli uczennice klas siódmej i ósmej. Zanim przyszła pora na część warsztatową, Monika Brzostek opowiedziała, między innymi: o początkach swojej przygody z siatkówką, ciężkiej pracy na treningach, czy blaskach i cieniach kariery zawodowej siatkarki plażowej. Nie zabrakło także opowieści na temat samych Igrzysk Olimpijskich, zarówno o systemie eliminacji do wspomnianej imprezy, jak i całej otoczce imprezy. Począwszy od wyglądu, organizacji wioski olimpijskiej, na spotkaniach rozgrywanych na najsłynniejszej plaży na świecie – Copacabanie skończywszy.

W części warsztatowej, najważniejsza, jak zresztą przed każdym treningiem była rozgrzewka. Po niej przyszedł czas na odbicia sposobem górnym i dolnym, by na koniec odbyć krótką grę. W przypadku młodszej grupy była to zabawa, zyskująca coraz większą popularność „rzucanka”, z kolei starsze dziewczęta rozegrały dwa mecze. Co ciekawe skład jednej z drużyn uzupełniła sama Monika Brzostek – Cieszę się, że mogłam spotkać się z cieszyńską młodzieżą. Grupy były zróżnicowane, więc i intensywność, trudność poszczególnych ćwiczeń była inna. Zaangażowanie i chęć nauki każdego z obecnych na warsztatach dzieciaków, pokazuje, że to co robimy ma sens. Fajnie, że miałam okazję opowiedzieć także o mojej karierze, jej przebiegu i moich ulubionych miejscach na świecie. Pewnie zaskoczyłam część uczestników, ale zdecydowanie najmilej wspominam, oczywiście oprócz polskich turniejów, nie te rozgrywane np. w Tajlandii, Stanach Zjednoczonych czy Brazylii, ale zawody w Skandynawii – powiedziała Monika Brzostek, olimpijka z Rio de Janeiro.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama