, sobota 6 czerwca 2020
Weekend Otwartych Pracowni
Cieszyński rzemieślnik pokaże tajemnice tradycyjnego wyrobu broni zwanej cieszynką.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Weekend Otwartych Pracowni

red.
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, drzwi swojej pracowni po raz kolejny otworzy dla zwiedzających Jerzy Wałga. Cieszyński rzemieślnik pokaże tajemnice tradycyjnego wyrobu broni zwanej cieszynką. Weekend Otwartych Pracowni potrwa od 15 do 16 września.

To okazja do poznania umiejętności szyftarskich, a także dawnych rękodzielniczych technik obróbki metalu. Tradycyjny wyrób broni na naszym terenie ma korzenie w 2 poł. XVI stulecia. Przyniósł rozgłos miejscowym rzemieślnikom nawet poza granicami Europy. Rusznikarze słynęli z wyrobu małokalibrowej strzelby myśliwskiej, tzw. ptaszniczki, która służyła do polowań na ptaki. Sylwetki wybitnych rzemieślników z regionu będzie można poznać podczas Weekendu Otwartych Pracowni, zwiedzając - złożoną z inicjatywy Jerzego Wałgi - Izbę Cieszyńskich Mistrzów.

Oprowadzanie odbędzie się w sobotę i niedzielę (15-16 września) w trzech turach o godz. 10:00, 11:30 oraz 13:00. Zapisy na oprowadzanie pod adresem: otwartepracownie@nid.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama