, sobota 24 sierpnia 2019
II Nadolziańskie Senioralia
Na seniorów oraz wszystkich, którzy zechcą włączyć się we wspólną zabawę czeka moc atrakcji. fot: FJDDodaj do Facebook

II Nadolziańskie Senioralia

red./mat.pras.
14 września na Rynku w Cieszynie odbędzie się druga edycja wydarzenia, zorganizowanego z inicjatywy Cieszyńskiej Rady Seniorów. Świętowanie rozpocznie się wraz z godziną 12.00. Na seniorów oraz wszystkich, którzy zechcą włączyć się we wspólną zabawę czeka moc atrakcji.

Dzień rozpocznie się występem zespołu taneczno-mażoretkowego „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. Nie zabraknie również występu zespołu tańca grupy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i zespołu Klezmer, który zaprezentuje pokaz tańca żydowskiego i izraelskiego. Następnie zabrzmi AGG - Amatorska Grupa Gitarowa oraz Chór Jubileuszowy z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Wraz z godziną 17.00 na scenie cieszyńskiego Rynku „Bez godzin i bez kalendarzy, długością dni i zmiennością zdarzeń…” odmierzy czas, nie używając dat – Andrzej Rybiński. II Nadolziańskie Senioralia zakończone zostaną wspólną zabawą przy muzyce Zespołu Muzycznego AKORD.

Ponadto będzie możliwość wstępnych badań: słuchu, znamion skóry, densytometrycznego, z zakresu zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także pomiar ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz doradztwo z zakresu pracy opiekuna osób starszych.

Pojawią się takie organizacje, jak Cieszyńskie Bractwo Kurkowe, Fundacja ARKA – ośrodek TULIPAN, Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Fundacja Senioralna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Polski Związek Niewidomych Koło w Cieszynie, PTTK Oddział „Beskid Śląski”, Stowarzyszenie MANCO i Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cieszyn, miasto stare w każdym wieku. Dziękujemy burmistrzowi za taki stan. Szczególnie podziękujemy mu w październiku.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama