, poniedziałek 21 stycznia 2019
HC Oceláři Trzyniec: Świetna passa trwa
Od początku sezonu śląski klub gra bardzo skuteczny hokej. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

HC Oceláři Trzyniec: Świetna passa trwa

MARCIN MOŃKA
Przed 8. serią spotkań czeskiej Ekstraligi w obozie trzynieckich Stalowników panuje bojowa atmosfera. Nikt nie myśli o niczym innym jak o kolejnym zwycięstwie i utrzymaniu pozycji lidera.

Od początku sezonu śląski klub gra bardzo skuteczny hokej. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach nie poznał jeszcze smaku porażki, a tylko jedno ze zwycięstw zostało odniesione po dogrywce. Pozostałe sześć Stalownicy rozstrzygali w regulaminowym czasie.

Choć trzyńczanie samodzielnie prowadzą w tabeli, jej zawodników trudno szukać w czołówkach klasyfikacji indywidualnych. W punktacji kanadyjskiej (gole oraz asysty liczone razem) najlepszy gracz Oceláři plasuje się na... 33. pozycji! To Zbynek Irgl z 5 punktami (2 gole i 3 asysty), bohater ostatniego meczu wygranego 2:1 przez Stalowników w Ołomuńcu, które właściwie rozstrzygnął sam, zdobywając oba gole. W pierwszej 40. rankingu znajdziemy jeszcze jedynie Rostislava Marosza, który na swoim koncie zapisał 5 punktów (gol i 4 asysty).
Taki „układ sił” dowodzi, że Stalownicy dysponują niezwykle wyrównanym składem i silnymi czterema atakami, a każda formacja może okazać się kluczowa do końcowego wyniku. Mieliśmy już w tym sezonie mecze, w których o obliczu gry zespołu decydował czwarty atak. W tej chwili gole na swoim koncie zapisało aż 15 zawodników. W sumie Stalownicy do bramek rywali trafiali jak dotąd 24 razy, najskuteczniejsi strzelcy zespołu to Vladimír Dravecký, Erik Hrňa oraz Jakub Petružálek, którzy solidarnie zdobyli po 3 gole.

Z kolei na drugim biegunie - czyli liniach defensywnych - Stalownicy w lidze nie mają sobie równych. W dotychczasowych spotkaniach stracili zaledwie 7 bramek, w tej chwili ze znakomitą średnią jednej straconej bramki na mecz potrafią postraszyć każdy atak. Tak stało się przed tygodniem w Libercu, gdzie pokonali panującego mistrza Ekstraligi bez straty gola. A trzyniecki golkiper - Šimon Hrubec - w tym sezonie już dwukrotnie kończył ligowe spotkania bez straty gola. W spotkaniu z libereckimi Białymi Tygrysami po raz pierwszy w sezonie trzyniecki trykot przywdział reprezentant Polski Aron Chmielewski i na swoim koncie zapisał dobry mecz, zwieńczony pierwszą bramką w rozgrywkach.

W piątek w trzynieckiej Werk Arenie rywalem miejscowych będą chomutowscy Piraci, którzy plasują się na 3. miejscu w tabeli. Jak na razie ich napastnik Michal Poletín przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej z 10 punktami, a na trzecim miejscu plasuje się inny Pirat - Michal Vondrka (9 punktów). Niewiele niżej znajdują się Ivan Huml oraz Vladimír Růžička, każdy z nich zgromadził po 7 punktów.

Piątkowy, 30 września, mecz w Werk Arenie rozpocznie się o godz. 17.00.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No i passa przerwana..

A może zamiast o trzynieckim hokeju napisałby Pan Redaktor o degrengoladzie cieszyńskiego sportu w świetle wypowiedzi Naczelnika Wydziału Sportu

Bardzo dobrze się czyta Pana felieton - dużo fachowej wiedzy oraz informacji zebranych i uporządkowanych.
Serdecznie gratuluję i oczekuję dalszych relacji również z innych wydarzeń nie tylko sportowych.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama