, niedziela 9 sierpnia 2020
Steel Cup: Slovan najlepszy
Trzecia edycja hutniczego pucharu przeszła do historii. fot: Marcin MońkaDodaj do Facebook

Steel Cup: Slovan najlepszy

MARCIN MOŃKA
Steel Cup: Slovan najlepszy

Zdjęcia: Marcin Mońka


Steel Cup: Slovan najlepszy


Steel Cup: Slovan najlepszy


Steel Cup: Slovan najlepszy

Choć to nie wynik był w tym turnieju najważniejszy, to jednak każda z ekip walczących w tegorocznej edycji Steel Cup zrobiła wiele, aby okazały puchar za zwycięstwo trafił właśnie w ręce jej zawodników. W związku z tym, że zwycięzca może być tylko jeden - nagroda pojechała na Słowację.

Trzecia edycja hutniczego pucharu przeszła do historii. Po raz pierwszy w tych towarzyskich rozgrywkach zabrakło zespołu z Rosji, za to w imprezie zadebiutował reprezentant mocnej ligi szwedzkiej. Co więcej, w miejsce grającej przez dwa kolejne lata na turnieju w Trzyńcu drużyny z Koszyc pojawił się mocniejszy rywal, na co dzień grający w lidze KHL - Slovan Bratysława, i to właśnie ta drużyna okazała się najlepszą w całych rozgrywkach.

Oglądając jednak pierwszy mecz turnieju - pomiędzy słowacką ekipą właśnie a szwedzkim Linköping HC, trudno było przypuszczać, że to właśnie gracze ze słowackiej stolicy opuszczą Trzyniec w glorii turniejowych zwycięzców. Ulegli Szwedom 2:4, grając mniej efektowny i co najważniejsze, mniej skuteczny hokej.

Turnieje mają jednak to do siebie, że o wielu rozstrzygnięciach decyduje dyspozycja dnia. Ten element zadecydował właśnie o porażce trzynieckich Stalowników w pierwszym swoim turniejowym występie przeciwko Slovanowi. Porażka 2:3 okazała się brzemienną w skutki o tyle, że gdyby Stalownicy przynajmniej zremisowali w regulaminowym czasie gry, a była na to szansa, to cieszyliby się ze zwycięstwa w całym turnieju. W dwóch kolejnych spotkaniach zwyciężali bowiem HC Vitkovice Steel 4:3 (po dogrywce) i Linköping HC 3:2. Nie wynik był jednak najważniejszy, a kolejny etap przygotowań do rozpoczynającego się 9 września sezonu. Dla trenera Stalowników, Vladimíra Kýhosa, stał się poligonem, na którym mógł nie tylko testować do woli ustawienia poszczególnych formacji, ale także przyjrzeć się zawodnikom z szerokiej kadry oraz tym, którzy wciąż walczą o angaż. Bez wątpienia wygranym może czuć się Amerykanin Cory Kane, który pozostawił na lodzie nie tylko dobre wrażenie, ale także okazywał się skuteczny pod bramkami rywali. - W ostatnim pojedynku przeciwko Szwedom byliśmy najbliżej tego, jak zespół powinien już wkrótce grać - przyznał po ostatnim meczu turnieju trener Oceláři.

Ostateczni trzynieccy Oceláři zakończyli turniej na drugim miejscu, trzecią pozycję zajęli zawodnicy HC Vitkovice Steel, natomiast na ostatniej pozycji uplasowali się gracze Linköping HC. Najskuteczniejszym graczem Stalowników w turnieju został obrońca Vladimir Roth, który zgromadził na swoim koncie 4 punkty (2 gole i 2 asysty).

A zwycięstwo Slovana oznacza, że w trzeciej edycji turnieju zwycięża kolejny zespół, po trzynieckich Stalownikach w 2014 i rosyjskim Torpedo Niżny Nowogród przed rokiem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama