, wtorek 26 maja 2020
Cieszyn: Spotkanie z mistrzynią - Małgorzatą Glinką
Małgorzata Glinka reprezentantka Polski w piłce siatkowej, olimpijka, dwukrotna mistrzyni Europy i najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku przyjechała do Cieszyna na spotkanie z uczniami klas V i VI o profilu sportowym Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie.  fot: MarioSportDodaj do Facebook

Cieszyn: Spotkanie z mistrzynią - Małgorzatą Glinką

MB
Cieszyn: Spotkanie z mistrzynią - Małgorzatą Glinką

Był czas na prezentację sportowych trofeów... fot. ARC SPOT


Cieszyn: Spotkanie z mistrzynią - Małgorzatą Glinką

... każde dziecko dostało certyfikat fot. ARC SPOT


Cieszyn: Spotkanie z mistrzynią - Małgorzatą Glinką

... Dzieci mogły zadawać pytania Małgorzacie Glince fot. MarioSport


Cieszyn: Spotkanie z mistrzynią - Małgorzatą Glinką

... Na koniec odbył się trening siatkarski fot. MarioSport

W miniony poniedziałek 12 września Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie przywitała nietypowego gościa. Wielokrotnie nagradzana siatkarka Małgorzata Glinka spotkała się z uczniami, a potem poprowadziła im trening siatkarski. - Wszystko po to, by zachęcić dzieci do uprawiania sportu i nieomijania lekcji WF - przyznają zgodnie dyrekcja i wuefiści tej szkoły.

Małgorzata Glinka reprezentantka Polski w piłce siatkowej, olimpijka, dwukrotna mistrzyni Europy i najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku przyjechała do Cieszyna na spotkanie z uczniami klas V i VI o profilu sportowym Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie. Był czas na prezentację nagród siatkarki za wybitne osiągnięcia w sporcie, uczniowie mogli zadawać jej pytania, natomiast na koniec Małgorzata Glinka poprowadziła siatkarski trening.

Tuż przed tym spotkaniem naszej redakcji udało się zadać kilka pytań siatkarce. - Cieszę się, że biorę udział w takiej akcji. Jesteśmy dla tych dzieci autorytetami i nie ma lepszego sposobu, by zainteresować je sportem. Sportowiec, który już coś przeżył i ma bardzo duże doświadczenie, jest w stanie wytłumaczyć, jak zacząć swoją przygodę ze sportem, ale od strony praktycznej a nie teoretycznej. To może być ciekawe dla dzieci, a poza tym mobilizuje je do pracy, by się nie poddawały, by walczyły - mówi Małgorzata Glinka w rozmowie z naszą redakcją.

Zapytaliśmy też, czy siatkarka pamięta siebie z V klasy podstawówki i czy już wtedy były plany związane z karierą sportową. - Nie, wtedy jeszcze w ogóle nie spodziewałam się kariery. Owszem, już w podstawówce trenowałam siatkówkę, ale byłam wtedy rezerwową zawodniczką. Odbiłam znacznie później. W podstawówce nie myślałam o wielkich planach, ten sport dawał mi po prostu wielką przyjemność - przyznaje Glinka w rozmowie z nami.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie nie pierwszy już raz przywitała w swoich murach wybitnego sportowca. Wszystko po to, by zachęcić dzieci do aktywności sportowej, uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego, ale też trenowania poza szkołą.

- Głównym celem przyświecającym naszej akcji jest, jak głosi zawieszony tutaj baner, „Stop zwolnieniom z WF-u!”. Jesteśmy szkołą z klasami sportowymi, zatem bardzo zależy nam, by te zwolnienia były znacznie ograniczone. Chcemy by to była dla nich przyjemność a nie przymus - mówi nam dyrektorka szkoły Alicja Witalis.

- Dotąd w spotkaniach z naszą młodzieżą uczestniczyli też między innymi polscy snowboardziści, rodzina Ligockich, a także kulomiot Janusz Rokicki. W tym roku naszym gościem jest pani Małgorzata i już planujemy kolejne wydarzenie na przyszły rok - przyznaje nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Siemasz. Organizatorami wydarzenia były dwa kluby sportowe Mario Sport oraz Stowarzyszenie Animacji, Kultury i Sportu „Anima Pro Activ”, a także Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszyn.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to inicjatywa niziny?

Proszę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem a dopiero poźniej zadawać zbędne pytania.

Fajna inicjatywa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama