, sobota 19 września 2020
Parkrun - rekordowa liczba uczestników!
Weekendowe bieganie ma coraz więcej zwolenników fot: fot. mat.pras.Dodaj do Facebook

Parkrun - rekordowa liczba uczestników!

W ostatni weekend na starcie biegów parkrun zorganizowanych w ponad 900 miejscach na świecie stanęła rekordowa liczba 155 000 uczestników!


Rozpocznij weekend z parkrun Cieszyn!

Parkrun to świetny sposób na aktywne rozpoczęcie weekendu. Biegi parkrun, które wszędzie rozpoczynają się o godzinie 9.00 pozwalają na poranne pokonanie 5km i powrót do domu przed 11.00 zostawiając cały weekend wciąż przed uczestnikami. Zachęcamy do udziału w parkrun i przyłączenia się do społeczności parkrun. Prosimy o wcześniejsze dokonanie rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie nadanego kodu i przyniesienie go ze sobą na bieg. Więcej informacji nt. parkrun Cieszyn dostępnych jest na stronie www.parkrun.pl/cieszyn.

W ostatni weekend na starcie biegów parkrun zorganizowanych w ponad 900 miejscach na świecie stanęła rekordowa liczba 155 000 uczestników! To jak dotąd największa sobotnia frekwencja w ponad 11-letniej historii parkrun, który od 2004 roku organizowany jest na niemal wszystkich kontynentach. Tym samym został pobity dotychczasowy rekord frekwencji, który padł w kwietniu tego roku. Jeżeli pomyślimy, że oddolna inicjatywa oparta na zaangażowaniu samych biegaczy potrafi zgromadzić tak ogromną liczbę osób, jest się z czego cieszyć!
A to jeszcze zapewne nie koniec, gdyż za nami wakacje co oznacza, iż wkrótce rozpocznie się jesienny sezon biegowy. A ten tradycyjnie oznacza większą frekwencję w parkrun, tak więc można spodziewać się równie licznego, jeżeli nie liczniejszego udziału w biegach. Po zeszłotygodniowej inauguracji parkrun w Kanadzie, w ostatnią sobotę ruszyła pierwsza lokalizacja inicjatywy w Szwecji. Tak więc parkrun rośnie w siłę  zarówno jeżeli chodzi o liczbę uczestników, jak i liczbę krajów skupionych w ramach sobotnich biegów.

MTB X-Cross Bike Dzięgielów 2016

3 września o godz. 10.00 zostaną przeprowadzone na byłym boisku piłkarskim w Dzięgielowie zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży w sześciu grupach wiekowych. Dystans zależny jest od wieku. Rocznik 2016-2013 ma do pokonania dystans 20 metrów, rocznik 2012- 2011 dystans 30 metrów, rocznik 2010-2009 dystans 400 metrów, rocznik 2008-2007 dystans 700 metrów, rocznik 2006- 2005 dystans 1400 metrów, rocznik 2004-2002 dystans 2100 metrów. Nagrody i wyróżnienia przewidziano w każdej grupie wiekowej w klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne, jednak by wystartować należy wpłacić 10 zł kaucji. Rejestracja zawodników odbywać się będzie od godz. 8.00 do 9.30 w biurze zawodów przy strażnicy OSP w Dzięgielowie. Każdy uczestnik Cross Bike zobowiązany jest do jazdy w kasku. Udział w zawodach będzie możliwy tylko w obecności rodziców bądź opiekunów prawnych.

Główne zawody rowerowe MTB rozpoczną się o godz. 13.00 na dwóch dystansach MINI-15 km i MEGA - 45 km. Organizatorzy zapewniają piękne i techniczne trasy przejazdu. Rejestracja zawodników od godz. 8.00 do 12.00 w biurze zawodów. Więcej informacji na stronie internetowej www.nasportowo.dziegielow.org.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama