, sobota 19 września 2020
Brenna: Z pumptrucku na stok
To tor składający się z ziemnych garbów zwanych dalej muldami oraz profilowanych ramp łukowych na zakrętach zwanych dalej bandami ułożonych w rytmiczne sekwencje. fot: Gmina BrennaDodaj do Facebook

Brenna: Z pumptrucku na stok

red.
W lipcu br. roku pisaliśmy o powstaniu w Gminie Brenna rekreacyjnego toru rowerowego typu ‘pumptrack’. Teraz gmina postanowiła aktywizować lokalną społeczność przez sporty deskowe.

Pumptrack zdobywa coraz większą popularność na świecie. To tor składający się z ziemnych garbów zwanych dalej muldami oraz profilowanych ramp łukowych na zakrętach zwanych dalej bandami ułożonych w rytmiczne sekwencje. Jazda po nim może odbywać się bez pedałowania dzięki intuicyjnym ruchom, podobnie jak na huśtawce. Stanowi idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Jednak to nie wszystko. Pumptrack daje możliwość ćwiczenia nawet dyscypliny olimpijskiej o nazwie Snowboard Cross. Fundacja Longboard Kids razem z Gminą Brenna organizuje nietypowe lekcje wychowania fizycznego, podczas których dzieci i młodzież z całej gminy nauczą się jeździć na longboardzie. Longboard często jest mylony z deskorolką. Jednak jak sama nazwa wskazuje jest dłuższy, ma szerszy rozstaw osi i większe kółka, co daje efekt płynnej jazdy. Można na nim również pokonywać długie dystanse.

Misją wcześniej wspomnianej Fundacji jest aktywizacja ruchowa dzieci i młodzieży oraz nauka równowagi niezbędnej do uprawiania sportów deskowych. Podczas tego typu lekcji uczniowie pod okiem doświadczonych trenerów Fundacji będą mogli nauczyć się podstaw jazdy, przetestować swoje poczucie równowagi na specjalnie przygotowanym do tego sprzęcie. Uczniowie, którym spodoba się nowa forma aktywności będą mogli kontynuować i doskonalić naukę jazdy w szkółce, tym samym w sezonie wiosenno-letnim jeździć na longboardzie a w sezonie zimowym na snowboardzie, na co pozwala znajdująca się na miejscu infrastruktura.

Tor pumptruck, jak widzimy, przynosi wiele korzyści: nowe i ciekawe doświadczenia, aktywny wypoczynek czy świetną zabawę. Warto odwiedzić (na razie) jedyny taki tor w naszym powiecie. Znajduje się on na terenie sportowo-rekreacyjnym za budynkiem szkoły (ulica Górecka 224, Brenna).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama