, niedziela 16 grudnia 2018
Błachowicz zrewanżuje się za Kraków?
Obaj zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się na gali UFC Fight Night w Krakowie 11 kwietnia 2015r. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Błachowicz zrewanżuje się za Kraków?

KT
Do rewanżowego starcia pomiędzy Janem Błachowiczem a Jimim Manuwą dojdzie na gali UFC Fight Night, 17 marca w Londynie.

Obaj zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się na gali UFC Fight Night w Krakowie 11 kwietnia 2015r. Błachowicz był wtedy po udanym debiucie, który odnotował nad Ilirem Latifim, natomiast Manuwa po pierwszej porażce w oktagonie zadanej z rąk szwedzkiej gwiazdy MMA Alexandra Gustafssona. Walka w Krakowie zawiodła oczekiwania kibiców. Po słabej postawie obu zawodników sędziowie orzekli, że tego wieczoru lepszy był Manuwa. Od tego czasu obaj stoczyli po kilka walk. Zawodnik z Cieszyna otarł się o zwolnienie z kontraktu przegrywając trzykrotnie. Jednak później na gali UFC w Gdańsku w spektakularny sposób pokonał Amerykana Davina Clarka, a następnie na gali w kanadyjskim Winnipeg faworyzowanego Jareda Cannoniera. Dało mu to 12 pozycję w rankingu UFC i zmieniło widmo zwolnienia w możliwość rywalizacji z czołówką.

Manuwa dwukrotnie przegrał, jednak porażki doznał z zawodnikami z absolutnego topu, Anthonym Johnsonem i Szwajcarem Volkanem Oezdemirem - aktualnym pretendentem do pasa. Dwukrotnie wygrywał między innymi z pogromcą Janka - Coreyem Andersonem, co na chwilę obecną daje mu 4 pozycje w rankingu. Przed własną publicznością faworytem będzie zawodnik z Anglii, jednak Błachowicz nie pozostaje bez szans, a ewentualne zwycięstwo otworzy drzwi do walk o najwyższe laury światowego MMA.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama