, wtorek 2 czerwca 2020
Spotkanie z Mateuszem Ligockim
Wieczór rozpoczął się niezwykle osobistą i wzruszającą rozmową z Mateuszem, którą przeprowadził Marek Omelan. fot: DRDodaj do Facebook

Spotkanie z Mateuszem Ligockim

DR
Spotkanie z Mateuszem Ligockim


Spotkanie z Mateuszem Ligockim

29 grudnia 2017 roku piwnicę Browaru Zamkowego wypełnili znakomici goście. Najważniejszym tego wieczoru był – Mateusz Ligocki, któremu była poświęcona piątkowa impreza Sceny COK. Wraz z Mateuszem przybyli jego przyjaciele, rodzina oraz sympatycy. Wszystko po to by wesprzeć cieszyńskiego olimpijczyka w walce o kwalifikację na czwarte z kolei igrzyska olimpijskie. Cieszynianin otrzymał również wsparcie muzyczne, bowiem na scenie zaprezentował się jego przyjaciel Grzegorz Majzel.

Panowie poznali się w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Soczi. W okresie niezwykle trudnym dla cieszyńskiego sportowca. Pod znakiem zapytania stał nawet start w najważniejszej imprezie sportowej na świecie. Stan zdrowia wykluczał wtedy Mateusza z jakiejkolwiek rywalizacji. Zapalenie stawów, całkowite osłabienie organizmu, nieumiejętność chodzenia i wielka walka z czasem. Mateusz jednak nie poddał się i pokonał chorobę. Ta historia stała się inspiracją dla Grzegorza Majzela, który w swojej twórczości postanowił opowiedzieć o walce i ostatecznym trumfie sportowca. Tak powstała kompozycja „Teo-Ma”. Mateusz Ligocki to dla przyjaciół „Mateo”. „Teo-Ma” to poniekąd zapis walki jaką stoczył.

Tym razem, przed kolejnymi igrzyskami, odbyło się specjalne spotkanie w rodzinnej miejscowości sportowca. - Z Cieszyna pomysł płynie, od Mateusza Ligockiego. To jest bohater dzisiejszej imprezy. Jak przygotowywaliśmy koncert zastanawialiśmy się gdzie to zrobić. Było kilka propozycji z innych miast, ale uznaliśmy, że Cieszyn jest jego kolebką i to będzie chyba najlepsze miejsce. - mówił przyjaciel Mateusza Ligockiego, Grzegorz Majzel. - „Teo-Ma” to jest utwór, który zagramy w finale koncertu, wspólnie z nami Mateusz będzie śpiewał ten utwór, choć on jeszcze o tym nie wie – zdradził nam przed wystąpieniem artysta.

Wieczór rozpoczął się niezwykle osobistą i wzruszającą rozmową z Mateuszem, którą przeprowadził Marek Omelan - dziennikarz radiowy i telewizyjny. Następnie wystąpił Grzegorz Majzel z zespołem. Klimatycznym koncertem wsparł sportowca w walce o wyjazd do Korei. Nie zabrakło również podziękowań, kwiatów, a nawet łez. A całe wydarzenie pokazało jakim mocnym wsparciem może się cieszyć Mateusz Ligocki.

- Najważniejsze jest to, że mam wspaniałe osoby, które są wokół mnie, które skrzyknęły się, a przede wszystkim moje ukochane rodzinne miasto Cieszyn w połączeniu z moim przyjacielem, artystą Grzegorzem Majzelem, którzy zorganizowali ten wieczór – mówił Mateusz Ligocki.

Do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang pozostało 38 dni. Życzymy Mateuszowi, żeby już nieco wcześniej mógł cieszyć się z biletu do Korei.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

U cioci na imieninach Są goście i jest rodzina, Więc program się rozpoczyna Do śmiechu i do łez.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama