, środa 18 kwietnia 2018
Baseny miejskie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie przygotowują się do sezonu
Kąpielisko w Czeskim Cieszynie praktycznie jest już gotowe na otwarcie, czeka tylko na przyjaźniejsze temperatury powietrza. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Baseny miejskie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie przygotowują się do sezonu

SM
Baseny miejskie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie przygotowują się do sezonu

Basen miejski w Cieszynie ma być otwarty do 15 czerwca. fot. ARC

Dziesięć dni wcześniej niż w zeszłym roku, planowano otworzyć miejskie kąpielisko w Czeskim Cieszynie. Radni chcieli rozpocząć sezon już 19 maja. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie otwarcie basenu planuje na 15 czerwca.

Mimo przyjętej uchwały, plany Czeskiego Cieszyna pokrzyżowała pogoda, dlatego czeskie kąpielisko zostanie otwarte jak tylko poprawią się warunki atmosferyczne. Czeski basen cieszy się ogromną popularnością mieszkańców po obu stronach Olzy. Jak informuje rzeczniczka prasowa UM w Czeskim Cieszynie, miasto stara się trzymać wysoki standard oferowanych usług: - Zakupiliśmy kolejnych 200 leżaków, z których można będzie korzystać bezpłatnie - mówi Dorota Havlíková. Dodatkowo dzieci i młodzież do 18 lat, w dniu 1 i 30 czerwca mają zapewniony bezpłatny wstęp na basen. Oprócz leżaków na  basenie, darmowe będzie również korzystanie z czterech zjeżdżalni.

Na obu kąpieliskach, zmianie nie ulegnie cennik. W Czeskim Cieszynie, dzieci w wieku przedszkolnym moją zapewniony darmowy wstęp. Osoby w wieku od 7 do 18 lat oraz seniorzy powyżej 60 roku życia zapłacą 20 koron, całodzienny bilet dla dorosłego to koszt 60 koron, bilet rodzinny kosztuje 120 koron. W Cieszynie, na kąpielisku zlokalizowanym przy alei Łyska, bilet normalny kosztować będzie 6 zł, ulgowy 4 zł (dla uczniów, osób niepełnosprawnych, żołnierzy i emerytów). W ofercie będzie również bilet ulgowy dla dzieci szkół podstawowych w grupie zorganizowanej w cenie 3 zł (min. 10 osób z opiekunem), karnet normalny 25 zł (5 wejść) oraz karnet ulgowy 15 zł (5 wejść). Po godzinie 15.00 wstęp na basen będzie kosztował odpowiednio 3 zł (bilet normalny) oraz 2 zł (bilet ulgowy).

W maju i czerwcu basen przy ul. Górniczej w Czeskim Cieszynie, będzie otwarty w godz. od 12.00 do 20.00 (od poniedziałku do piątku) oraz od godziny 9.30 do 20.00 w weekendy. W lipcu codziennie od godziny 9.30 do 20.00, a w sierpniu i wrześniu (do 2.09.) codziennie od godziny 9.30 do 19.00. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie nie ustalił jeszcze szczegółowych godzin otwarcia kąpieliska. Możliwe jednak, iż w porównaniu z zeszłym rokiem zostaną one wydłużone w lipcu.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A może by tak wprowadzić karnet wieczorny czyli po 15-tej np. 10 wejść za 20zł a wtedy przyszliby strudzeni pracą....

Fajnie że po 15-tej taniej. Będę sobie chodził po pracy wieczorem. Przydałby się jeszcze masaż wodny albo chociaż mały wodospad...

zwracam uwagę że pseudonim ajuh ogeikat jest nieobyczajny /zwłaszcza wspak/

Faktycznie. Ale zbieg okoliczności. Kto by pomyślał.

Pracuję często do późna. Podobnie moi znajomi. Chcąc skorzystać z basenu otwartego do 20, o godzinie 19 jestem wygoniony przez nadętą obsługę z wody bo "kończymy panowie". Kończymy bo kończymy bo nam się już nie chce. A ty se siedź gupi h na trawniku i sie gap na pusty basen przed nosem. Cały dzień na budowie napierać metry w pełnym słońcu i marzy się odrobina relaksu w wodzie i co i pstro. W większości wszystkie inicjatywy, festiwale, imprezy są organizowane w taki sposób, że ich jedynymi odbiorcami mogą byc jedynie bezrobotni, emeryci i młodzież szkolna. Za pieniądze tych którzy pracują a którym nie jest dane z czegoś takiego skorzystać. Leżaki na drugim basenie to również gratka tylko dla tych, którzy przylecą z samego rana nawrzucają ręczników i rezerwacja do 10 osób do wieczora.

120 koron dla dorosłego???

Koszt całodziennego biletu dla osoby dorosłej to 60 koron. 120 koron to koszt całodziennego biletu rodzinnego. Przepraszam za pomyłkę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama