, sobota 28 marca 2020
Niechlubny bilans weekendowych odwiedzin w Czeskim Cieszynie
Większość źle zapakowanych samochodów posiadało polskie numery rejestracyjne. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Niechlubny bilans weekendowych odwiedzin w Czeskim Cieszynie

STEFAN MAŃKA, mat. pras.
Niechlubny bilans weekendowych odwiedzin w Czeskim Cieszynie

W całych Czechach obowiązuje całkowity zakaz parkowania na trawnikach oraz chodnikach. fot. mat. pras.


Niechlubny bilans weekendowych odwiedzin w Czeskim Cieszynie

Tylko w niedzielę, strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna, wystawili 41 mandatów za złe parkowanie. fot. mat. pras.

Piękna pogoda, obfitująca w wysokie temperatury, sprzyjała w weekend wizytom na miejskich kąpieliskach naszego regionu. Oprócz temperatur wysokie okazały się również mandaty za złe parkowanie u naszych czeskich sąsiadów.
Słońce i weekend zachęciły wielu mieszkańców naszego regionu do wypoczynku nad wodą. Kąpielisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pękało w szwach, zatem wielu cieszyniaków wybrało alternatywny basen w Czeskim Cieszynie. Jest on on ogromnie popularny wśród Polaków, z racji niskich cen oraz wielu, znajdujących się na jego terenie, darmowych atrakcji. Podczas ostatniego weekendu pojawiło się jednak sporo negatywnych komentarzy na nasz temat.

Tylko w niedzielę, strażnicy miejscy odnotowali 41 wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem w okolicy czeskiego kąpieliska. W wyniku tego 24 samochody unieruchomione zostały poprzez założenie blokad na koła, a ich kierowców ukarano mandatami. - Kierowcy zostawiali swoje samochody na chodnikach, otaczających basen trawnikach oraz placach zabaw - komentuje problemy z polskimi kierowcami, Petr Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie.

PISALIŚMY: Więcej miejsc parkingowych przy basenie w Czeskim Cieszynie

Polacy wybierający się na kąpielisko w Czeskim Cieszynie wolą złamać, obowiązujący w całych Czechach, zakaz parkowania na chodnikach oraz trawnikach, niż pozostawić swój samochód na bezpłatnym parkingu pobliskiego supermarketu - zauważa Dorota Havlíková, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie.

Problem z samochodami w tym miejscu, dostrzegają również mieszkańcy okolicznych domów. - Mieszkamy na ulicy Śląskiej i w okresie letnim, pod naszym domem stoi co najmniej 10 samochodów. Nie rozumiem dlaczego nikt tego nie kontroluje i dlaczego nie zostało tu wprowadzone płatne parkowanie - mówi Michaela Gaszková z Czeskiego Cieszyna.

Oprócz wspomnianych wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem naszych rodaków, strażnicy miejscy z Czeskiego Cieszyna, zatrzymali również dwóch mężczyzn za nieobyczajne zachowanie w miejscu publicznym.
Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

tę Honde CRX to chyba w stodole malowali:-), "Stodoła Hłonda Tłuning"

W ZSRR-pracowali nad przeszczepem mózgu,nie zdążyli...../chamstwo,piractwo,pijaństwo/to cechy narodowe.

Odpowiedź znajdziecie w filmie stulecia pt. " Nie ma mocnych". Esencja życia na pograniczu.

Was ist das sprawiedliwość?

Ja, naturlich, Ordnung muß sein..." ...ale sprawiedliwość musi być po NASZEJ stronie !!"

Ordnung muß sein-i tyle w tym temacie.

Narzekacie,że Polacy nie szanuja prawa, no cóż ladny prrzykład daje nam prezes PiS. Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział, że jego szef nie będzie respektował postanowień sądu:

Twoje ostatnie zdanie jest świetne, chyba go sobie zakonotuję:-)

Dziękuję, szanownemu panu moderatorowi.

w Cieszynie wzdłuż ul.Hallera, jeszcze przed skrzyżowaniem z ul.Tomanka, jest "parking" i znak, że samochód ma być zaparkowany pół na pół na jezdni i chodniku. Znak stoi kilka lat, a samochody parkują na całej szerokości byłego chodnika i trzeba je omijać schodząc na jezdnię - ani to wygodne, ani bezpieczne! Straż miejska, MZD i były burmistrz byli o tym informowani parokrotnie i do dziś dnia nie znaleźli 1 puszki białej farby, żeby wymalować linię wyznaczjąca tzw. chodniczek bezpieczeństwa między samochodami i skarpą. A kierowcy generalnie nie myślą o pieszych, tylko o tym żeby własną d... podwieźć jak najbliżej drzwi. Gdyby mogli to nauczyliby samochody chodzić po schodach!

że tylko w Czechach, a nie również w Polsce, egzekwuje się i to zdecydowanie, przestrzegania przepisów. Po to są. I bardzo dobrze robi czeska SM. Mogę tylko pogratulować. Polacy mają specyficzną kulturę - jak gdzieś wydają parę złotych to im się wydaje, że im wszystko wolno. Spotykam się z tym często i to nie tylko w Czechach ale w Słowacji, Niemczech czy innych krajach. Często Polacy robią zamieszanie, są wulgarni i jeszcze się im wydaję, że im wszystko wolno. Smutne to jest, a wielu się się za nich potem wstydzić musi.

Jak mówiłem już za czasów Ficka skoro otworzono granice i kiedyś jeździł tramwaj to teraz mógłby jeździć autobus podmiejski Cieszyn-Czeski Cieszyn ale nie, jestem głupi teraz każdy ma samochód tylko nie każdy ma gdzie parkować. Dobrze tak tupetowtym polakom. czego się spodziewali że można stać na trawnikach?

Ileż to spraw załatwiłaby wspólna, cieszyńsko-cieszyńska, komunikacja autobusowa do najbardziej newralgicznych miejsc po obu stronach Olzy ! Czyż trzeba tych parę kilometrów jechać własnym autem ? Autobus, choćby okresowy, załatwiłby ten palący problem parkowania samochodów. Tak sobie myślę... No, ale jeśli sprawy cieszyńsko-cieszyńskie muszą być załatwiane po komunistycznemu via Warszawa i Praga, to mamy skutki.

Skoro polska straz miejska i policja puszczaja plazem wykroczenia i lamanie prawa przez naszych to moze czesi naucza ich porzadku i poszanowania drugiego czlowieka oraz respektowania przepisow prawa !!!!!!!!!!!!!

a poza tym niestety Cieszyniacy się nauczyli, że można parkować gdzie się chce i jak się chce-patrz Rynek, gdzie co chwilę ktoś parkuje tak jakby nie mógł przejść paru metrów do ogródka, czy okolice basenu po naszej stronie, gdzie nikomu nie przyjdzie do głowy, że trawnik to nie jest najlepsze miejsce na parkowanie!
Dawać mandaty także i u nas!

Tu nie ma co rozwazac czy czeska policja miejska rewanzuje sie Polakom za to ze nasza straz Czechow u nas kasuje tylko stwierdzic ze prawo drogowe jest prawem i tzreba go przestrzegac . Sprobowl by taki czeski czy polski kierowca w Austrii we Wiedniu zle zaparkowc to w ciagu 5 minut ktos by na Policje zadzwonil i zaraz bylby mandat. UCZMY SIE PORZADKU !!!!!!! A swoja droga szkoda nawet porownywac stan basenu w naszym i czeskim Cieszynie ale to juz od gospodarzy zależy .

Cieszynioku, masz rację. Ale, qurna, popraw ortografię, bo to razi, jak pieron ! Móżdżki - pierwsze primo, odgryźć - drugie primo, padłoby - pisze się razem, nazwa polska - Czeski Cieszyn figuruje oficjalnie, zaprawdę nie musisz silić się na pisownię czeską, pisząc w polskiej gazecie.

Och ptasie mużczki a może by tak po prostu przestrzegać przepisów ruchu drogowego ! U nas każdy wie lepiej.U nas kompetencja nie jest w cenie.Nic nigdy się nie podoba i jeszcze się odgryść.A gdyby nie ci Czesi to ok.80% handlu i nie tylko padło by w Cieszynie.Oni tam na nas nie czekają ! Trzeba zrobić porządek na naszym baseniei tu dawać zarabiać naszym.Czy nikt się nad tym nie zastanawia dlaczego my jeździmy na ich baseny / Trzyniec i C.Tesin / a nie oni do nas ?

Dla symetrii proszę o podobny bilans odwiedzin Czechów w naszej części Cieszyna w następny weekend.

to sao co u nas w sobote przyjezdzasz do domu i nie zaparkujesz pod blokiem bo polowa parkingu zajeta przez czechow, jeszcze piknik sobie na parkingu robia a o petach iinnych smieciach zapominaja

jak kuba bogu....... cieszyński rynek w soboty - miejscem nagonki na czechów, a kilka kroków dalej, na głębokiej, żebraczka trzyma dopiero co narodzone dziecię (także zimą, w siarczysty mróz) i nie ma jej kto przegonić! na przepilinie przy 4. nagminnie parkuje kombi, blokując przy tym cały chodnik. po przeciwnej stronie straż miejska zakłada czechom blokady na koła. pod wiaduktem n/p starostwa (przy ślicznych cieszyńskich budach: jatka, hot-dog i fischhalle) parkowanie na chodnikach wokół parkingu. nie ma jak przejść, trzeba schodzić na drogę. na targowisku kolejna żebraczka trzyma niemowlę w objęciach. itd. itd. uczmy się od czechów, tam ludzie mają trochę inną świadomość!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama