, czwartek 22 kwietnia 2021
Istebna z nową atrakcją turystyczną
Istebna wzbogaciła się o park wodny "Olza". fot: Michał KuźmaDodaj do Facebook

Istebna z nową atrakcją turystyczną

KATARZYNA KOCZWARA
Istebna z nową atrakcją turystyczną

Uroczyste otwarcie kompleksu miało miejsce 29 grudnia 2011 roku. fot. Michał Kuźma

Istebna zyskała nową atrakcję turystyczną. Kompleks Zagroń wzbogacił się o park wodny i centrum tradycyjnej medycyny chińskiej.

Rano narty, popołudniu basen a wieczorem masaż. Taki plan dnia można wcielić w życie w Istebnej. Od kilku dni poszerzył się zakres usług oferowanych w kompleksie Zagroń.

Leszek Łazarczyk nie kryje zadowolenia. - Potrzebowaliśmy 2 lat na wcielenie tego pomysłu w życie. Wiosną 2011 roku ruszyła budowa, tempo mieliśmy imponujące - mówi właściciel obiektu. Inwestor sięgnął po najnowocześniejsze rozwiązania. Chlor do uzdatniania wody w basenie pozyskiwany jest z elektrolizy soli.

Oby nowoczesnego wyciągu do dyspozycji turystów oddano właśnie park wodny, znajdujący się w piramidzie o wymiarach 35 x 35 metrów. Na kąpiących się czeka tam między innymi rwąca rzeka, 70-metrowa zjeżdżalnia, gejzery a także wodospady, grota solna, sauny oraz ścianka wspinaczkowa. - Basen jednorazowo jest wstanie pomieścić 300 osób - zdradza Janusz Waszut, kierownik kompleksu. W przerwie pływania można posilić się w mokrym barze serwującym chińską kuchnię.

W 9 gabinetach, w tym jednym umożliwiającym jednoczesny udział dwóch osób, odbywać się będą zabiegi oferowane przez centrum medycyny chińskiej. - Chcemy wspomagać, działać profilaktycznie, edukować, jak ważna jest troska o swoje zdrowie - wyjaśnia Dt Li Shanming, lekarz medycyny chińskiej, którzy przekonuje, że niezwykle ważne w przeciwdziałaniu chorobom jest zachowanie równowagi fizycznej i psychicznej.

W centrum będzie można odpocząć jak i zatroszczyć się o swoje zdrowie. Szeroki zakres usług obejmuje masaże, leczenie pijawkami, akupunkturę, a także ziołolecznictwo.

Skąd obecność chińskich medyków i kucharzy w Beskidach? - Znamy tajniki tradycyjnej medycyny chińskiej z doświadczenia. Chcieliśmy u nas, choć w minimalnym stopniu, pokazać autentycznie, w wykonaniu fachowca z certyfikatem, zalety tych zabiegów - przekonuje Leszek Lazarczyk.

Wybór miejsca także nie jest przypadkowy. - Chińczycy mają swoje teorie co do wyboru miejsca. Dziwili się, czemu bez nich zdecydowaliśmy o Istebnej. W momencie, kiedy tu przyjeżdżają, to są w pełni przekonani, że to jest właściwe miejsce. Jest to miejsce spokojne, położone między górą i rzeką, zaciszne - tłumaczy właściciel.

Rozbudowa kompleksu Zagroń to duży krok do przodu dla całej gminy Istebna. - Cieszę się przede wszystkim z tego, że wiele osób będzie tu miało zatrudnienie. Przyjeżdżający do nas goście będą mieć wiele atrakcji. Widzimy jak jest ze śniegiem, musi być coś więcej niż same wyciągi - mówi Danuta Rabin, wójt gminy.

- Oferta przygotowana jest dla turystów, którzy przyjeżdżają do nas na narty, na taką "kieszeń" stawiamy - zapewnia właściciel obiektu i zapowiada kolejne inwestycje.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jutro (tj 05.02.2012) się tam wybieram, więc po wizycie wstawię komentarz.

cena jest taka 30 zł na dwie godziny;)

od kilkunastu lat jestem w zimie kilka razy w Istebnej. Mam nadzieje, że będzie mnie stać na dalsze odwiedzanie Istebnej oraz basenu.

Cena 100Zł z to noclegiem,a sam basen ile?

cennik na stronie istebna.org

Wszystko pięknie podoba mi się to jest tylko jedno czy właściciel złożył wniosek o dofinansowanie z Uni do cen biletów, albo inaczej czy złożył wniosek do premiera o wyrównanie wypłat do uni.

Wszystko ładne i pięknie,tylko jedno mnie zastanawia,jaka będzie cena wstępu na basen????

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama