, poniedziałek 27 stycznia 2020
Cieszyn: Ogólnopolski strajk kobiet - runda II
Tak wyglądał czarny protest kobiet w Cieszynie 3 października. Na rynek przyszło wtedy ok. 250 strajkujących. fot: F.J.DralDodaj do Facebook

Cieszyn: Ogólnopolski strajk kobiet - runda II

MB
Dzisiaj, 24 października, w godzinach popołudniowych na cieszyńskim rynku zacznie się strajk kobiet, a główna demonstracja zaplanowana jest na godz. 17.00 - 18.00. To drugi strajk kobiet w tym miesiącu. Tym razem strajkujące chcą sprzeciwić się: ustawie antyaborcyjnej, ingerowaniu kościoła w politykę, a także powiedzieć „nie” planowanej reformie oświaty i likwidacji gimnazjów. Podobne strajki mają odbyć się w 100 innych miastach w całej Polsce, jak informują organizatorzy z Komitetu Inicjatywnego Strajku Kobiet.

Jak informuje w przesłanym do nas komunikacie Joanna Wowrzeczka, cieszyńska wykładowczyni i działaczka ze Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”, a zarazem jedna z organizatorek strajku, 24 października od godz. 16.00 na rynku w Cieszynie zacznie się ponowny, już drugi w tym miesiącu strajk kobiet. Główna demonstracja planowana jest w godz. 17.00 - 18.00. - Za naszym protestem w Cieszynie nie stoją żadni politycy, jest inicjatywą oddolną, nas, mieszkanek Cieszyna, które skrzyknęły się przez internet, i występujemy razem - dodaje Wowrzeczka. Tego typu strajk 24 października ma odbyć się w miastach w całej Polsce.

- 3 października, w czarny poniedziałek powiedziałyśmy i powiedzieliśmy głośne „nie”. I udało nam się! Nie czas jednak na składanie parasolek. Większość parlamentarna nadal planuje uchwalenie drakońskiej ustawy antyaborcyjnej, stopień uprzywilejowania Kościoła katolickiego i jego wpływ na stanowione w Polsce prawo wciąż rosną, pogarsza się stan systemu edukacji, w którym kształtowanie postaw obywatelskich jest zastępowane przez indoktrynację. Dlatego nadal mówimy nie! - podaje w komunikacie Joanna Wowrzeczka.

Postulaty protestujących są następujące: „nie” dla pogardy i przemocy wobec kobiet, „nie” dla ingerencji Kościoła w politykę oraz „nie” dla polityki w edukacji. - 24 października przypada 41. rocznica islandzkiego strajku kobiet. To jest dla nas czas, aby powiedzieć „nie” w sprawach, o których przez ostatni tydzień, na nasze zaproszenie, dyskutowaliście wy, członkinie i członkowie ruchu społecznego Ogólnopolski Strajk Kobiet - podkreśla Wowrzeczka. - Gudrun Jonsdottir, która 41 lat temu strajkowała w Islandii, zwróciła się do nas w zeszłym tygodniu ze słowami wsparcia: „To wydarzenie ukształtowało Islandię (...) Wiele kobiet mówi mi, że to by było niemożliwe w ich kraju. Skąd wiecie? Próbowałyście? (...) Kiedy stałam w tym samym miejscu co teraz, w centrum Reykjaviku, razem z 25 000 kobiet, zdałam sobie sprawę, że nic już nie będzie jak było. (...) Polskie siostry, zróbcie wszystko, co możecie, żeby zmienić sytuację w Waszym kraju." I tak ja o tym myślę. Nic już nie będzie tak, jak było. My, dzielne siostry, i wspierający nas rozumni mężczyźni, zmienimy sytuację w naszym kraju - dodaje.

Jak dowiaduje się nasza redakcja, w Cieszynie planowana jest także szerzej zakrojona debata na temat ogólnopolskiej reformy oświaty, która m.in. ma polegać na likwidacji gimnazjów. Cieszyńska debata ma odbyć się w Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego 10 listopada o godz. 16.00. Mają wziąć w niej udział dyrektorzy i pedagodzy cieszyńskich szkół.

Póki co poniedziałkowy strajk kobiet w Cieszynie także ma odnieść się do planowanych reform edukacji w Polsce: „Nie zgadzamy się na zastępowanie nauki indoktrynacją. Mamy dosyć pogardy minister Anny Zalewskiej dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Nie zgadzamy na demolowanie polskiego systemu oświaty i niszczenie szans edukacyjnych młodego pokolenia, pokolenia, od którego zależy przyszłość naszego kraju” - brzmią postulaty strajkujących.

Zaplanowane na niedzielę i poniedziałek 23 i 24 października protesty nazwano Ogólnopolskim II Strajkiem Kobiet. Pierwszy odbył się 3 października i nazwany był "Czarnym protestem" lub "Czarnym poniedziałkiem", ponieważ uczestnicy manifestowali w czarnych ubraniach. Jak podała policja, w 143 zgromadzeniach w całym kraju uczestniczyło około 93 tys. osób.

Komentarze: (34)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kobitlki tak trzymać!!! Powodzenia!!!

Redaktor pod zdjęciem napisał "na rynek przyszło wtedy ok. 250 strajkujących"
Jakoś na fotce tego nie widać. Uciekli przed zrobieniem zdjęć?

brawo brawo brawo poparcie radnych tez bylo cala polska silą

ale tłumy...przejść przez rynek o 16.30 nie dało rady...

A komentarz napisany o 16.28...
Większość komentarzy nie ma merytorycznego umocowania... same inwektywy

Brawo Kobiety!!!

Drogie Panie. Proponuję pojechać na protest do Calais. Zobaczycie co znaczą prawa kobiet.

Demonstracja patologii i upośledzonego marginesu społecznego

brawo tak trzymac i nie poddawac sie Kobiety zmiota prawicowa ekstreme

prawicowy kwik to miod na moja dusze brawo dziewczyny

Brawo kobiety! Nie dajcie sie zmanipulowac sfrustrowanemu, bezdzietnemu kawalerowi, czy sfrustrowanym ( z mohem czy bez) bezdzietnym pannom czy innym. KK niech zajmie sie Ewangelia, modlitwa a nie bawi sie w ginekologa.A propo modlitwy - czy arcy PISkup Depo modlil sie juz o salezjanina?

Obroncy zycia szanuje wasze zdanie i mam propozycje - moze kazdy/kazda z was zajelaby sie chorym dzieckiem z hospicjum, moze kazdy/kazda z was wzielaby biedne porzucone dziecko i dalo mu troche szczescia i miloscii. Proponuje wpisac sie na liste obywatelska wyrazajaca na to zgode. Jak bedzie potrzeba to sie chore czy uposledzone dzieci same o was upomna.
No tak ale na taki heroizm was nie stac.

To podobna manipulacja jak było w temacie imigrantów z Afryki i Azji. Nie każdy imigrant jest automatycznie uchodźcą. Tak jak nie każda ciąża usuwana jest wadliwa.
PS. Nie słyszałem, by ktoś z lewaków namawiających gorąco do przyjmowania imigrantów na parafię sam przyjął dla przykładu choć jedną rodzinę uchodźców.

Aborcyjne feministki są nierzadko zwykłymi fanatyczkami nie stroniąc od zwykłego chamstwa dla swoich przeciwników (np. akcja wysyłania zużytych podpasek do pani premier Szydło), a przy tym wszystkim żądają dla siebie rewerencji należnej damom.

Pełne poparcie.
Pisowska bezczelność, nepotyzm, awanturnictwo, arogancja - to się już niedługo skończy.

szkoda słów, jak łatwo zmanipulować społeczeństwo... gdzie te prace nad ustawą aborcyjną? Opozycja już nie wie jakich metod ma się imać aby zaistnieć,

"Babcie poczuły rewolucji zew" :)

będzie większa frekwencja - kobiety, które wiedzą doskonale o co walczą, zajmą 1/3 powierzchni rynku - to znakomity test na przezorność oraz uczciwość żeńskiej głównie części tzw. władzy (taka trzeba mieć głównie *dyscyplina - nad sobą) - mam przeczucie, że żadna z pań radnych, nie poprze protestu - swoim wystąpieniem... asekuracja oraz manipulacja, to bowiem - druga natura polityka, wyjątki tylko potwierdzają ta regułę...jedyne, no...prawie jedyne, co się udało Kukizowi, to określenie "partiokracja", jako źródło zła społecznego...podobnego zdania jest...XIV Dalajlama (patrz - wywiad w "Polityce")...żony, koleżanki, przyjaciółki, matki, kochanki, narzeczone, pracujące, niepracujące (ale ogarnąć dom i rodzinę - to dopiero praca...) dzielne, odważne, przezorne, mądre, wrażliwe - jestem z Was dumny...bo - wobec opieszałości mężczyzn, chociaż uczynili - pierwszy krok(KOD) - wzięłyście los kraju w Wasze, ...jasnowidzące - ręce!

Jedno małe pytanie: skoro było tak dobrze to dlaczego PO przegrało wybory???

Yyyy...Bo PiS kupił niezdecydowanych wyborców populistycznymi obietnicami?

Gdyby PO nie tknęło emerytur, to PiS poniósłby kolejne "zwycięstwo". Ciekawe co powiesz, jak Polska upadnie z tego rozdawnictwa niżej niż Grecja. Ten czas zbliża się wielkimi krokami.

Grecja upada, upada i jakoś upaść nie może. Sprawdź sobie ile tam wynosi najniższa emerytura a potem komentuj. Nie jestem sympatykiem PIS, ale to co robiła poprzednia władza wołało już o pomstę do nieba. Dlaczego nie było marszów KOD jak rząd bezczelnie i bez naszej zgody przeniósł środki z II filara, który miał być przecież gwarantem naszej przyzwoitej emerytury do kotła bez dna zwanym ZUS...?

Najpierw był Trybunał i KOD, który miał zmobilizować miliony, ale później okazał się niewypałem. Następnie mieliśmy akcje aborcyjne, o których mówiono, że były sukcesem, lecz cała sprawa umarła szybko śmiercią naturalną, bo opierała się na kłamstwie. Wzbudzanie antykościelnych nastrojów już przerabialiśmy i nie udało się do tej pory zbudować żadnej trwałej grupy politycznej na hasłach antyklerykalnych. Takie emocje są dobre do eksplozji chamstwa na ulicach lub w teatrach. Ale politycznie nic z nich nośnego się nie wykluje. Próżne złudzenia, próżny trud.

Istotne sprostowanie - to nie kobiety protestują, lecz grupy feministyczne i lewacy.. To są tylko te „kobiety” z których nie do końca wyparowała wścieklizna na (cytuję z pamięci znanego filozofa z UJ) wkładanie im ręki Jarosława Kaczyńskiego w ich majtki.
To dlatego z rozpędu teraz krytykują już wszystko.
Feministki mają dość ingerencji państwa w edukacji, choć poprzednio same bez pardonu forsowały wprowadzenie lewackiej ideologi gender w szkołach.
Mają dość ingerencji państwa w ich życie prywatne, choć państwo wcale nie chce w nie ingerować.
Mają dość odbierania im praw, choć władza żadnych praw kobietom nie odbiera.
Mają dość ingerencji Kościoła w ich życie, choć jeśli nie chcą mieć nic wspólnego z Kościołem i jego zasadami mogą to robić w najlepsze i bez żadnych konsekwencji.
Mają dość blokowania aborcji na życzenie choć trzeba to przyznać obiektywnie aborcja na życzenie ma też swoją dobrą stronę.
Kobiety kierujące się motywacją logiczną (lub religijną), nie będą usuwały swojej ciąży. Tymczasem kobiety "postępowe" będą się wyskrobywały i to w skali masowej – bo przecież w tym właśnie kierunku zmierzają ich postulaty. Dzięki temu w polskim społeczeństwie będzie systematycznie rósł odsetek dzieci rodziców normalnych, prawidłowo ukształtowanych wychowawczo, zaś odsetek potomstwa polskojęzycznej wspólnoty obcej mentalnie (spadek po okupacji sowieckiej) będzie systematycznie spadał – aż do całkowitego zaniku. I o to właśnie chodzi.

"mają dość ingerencji państwa w edukacji" ... Nie "Ingerencji państwa w edukację", ale kościoła w edukację jak już. Człowieku! Ty nawet nie wiesz co komentujesz!

mówiąc językiem młodzieżowym - ale cię pogięło...!

...znanego filozofa z UJ..
Stanisław Michalkiewicz : wykładowca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu,
felietonista Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Nie o tym napisał prof. Hartman kier. Zakładu Filozofii i Bioetyki na UJ, który został został wykreślony z rejestru członków Twojego Ruchu z powodu jego publikacji dot. kazirodztwa.
Dokładnie na blogu było tak "Kaczyński włożył łapę w majtki Polki. Chce kontrolować jej macicę."

Bulczysz jak klasyczna rzić w mydlinach.

Widzę kultura pierwsza klasa. Elektoratem której partii jesteś?

Jak ktoś jest zwolennikiem aborcji, to niech dokona aborcji na sobie. Rynek cieszyński jest dobrym miejscem, żeby się publiczne pokroić.

Nasze kobiety potrafią , a władze miasta nie potrafią zorganizować komunikacji autobusowej między właściwie jednym miastem.
Wyslijmy burmistrza do Świeradowa Zdroju i Nowego Mesta , gdzie potrafili uruchomić bezpłatną linię autobusową w praktyce
między dwoma państwami. Tyle , że bezwładość władz naszego miasteczka jest porażająca. Natomiast radni potrafią tylko
bezmyślnie co roku podnosić opłaty za wodę i kanalizację pomimo deflacji ,chyba tylko po to aby znajomi królika z rad
nadzorczych mogli dostać więcej kasy za ni nierobienie.

System edukacji został zdemolowany w momencie wprowadzenia gimnazjów. System się nie sprawdził. A Wy, drogie Panie dałyście się zmanipulować mediom z niemieckim kapitałem. Zostałyście zastraszone. Boicie się zmian, a zmiany są po to, żeby było lepiej. Dlaczego nie protestowałyście jak wprowadzano 500+? Dlaczego nie protestowałyście jak podnoszono płacę minimalną? Swoją drogą to Pani Wowrzeczka musi mieć na prawdę nudne życie skoro bierze się za protestowanie i robienie z siebie pajaca przez obiektywami.

"Anencefalia". Wklep sobie w Google. I wytłumacz mi jaki to ma związek z płacą minimalną lub 500+. Logicznie.

To ma wspólnego, że wprowadził to rząd, którego tak bardzo Panie, zmanipulowane przez opozycyjne media, chcą odsunąć od władzy.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama