, piątek 10 lipca 2020
„Wolność wyboru, zamiast terroru!” - czarny protest w Cieszynie
- Za nasz protestem w Cieszynie nie stoją żadni politycy, jest inicjatywą oddolną, nas wszystkich mieszkanek Cieszyna i występujemy tu dzisiaj przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, a przede wszystkim przeciwko odbieraniu kobietom podstawowych praw i wolności - powiedziała Joanna Wowrzeczka. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

„Wolność wyboru, zamiast terroru!” - czarny protest w Cieszynie

MAŁGORZATA BRYL
„Wolność wyboru, zamiast terroru!” - czarny protest w Cieszynie

To zdjęcie najlepiej obrazuje, ilu było uczestników podczas czarnego protestu w Cieszynie 3 października, fot. FJD

Wczoraj 3 października od godz. 12.00 na cieszyńskim rynku trwał strajk ostrzegawczy kobiet w związku z procedowaniem w Sejmie projektu ustawy antyaborcyjnej autorstwa Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Cieszyn dołączył do grona miast w całej Polsce, w których strajkowały kobiety.

Choć od godz. 12.00 rynek był pustawy, to w momencie kulminacyjnej demonstracji od godz. 17.00 zaczął się on powoli zapełniać. - Jest nas tutaj ponad 100, bo tyle mieliśmy przygotowanych śpiewników i wszystkie one w parę minut po godzinie 17.00 rozeszły się jak ciepłe bułeczki - zaznaczyła podczas protestu Joanna Wowrzeczka wykładowczyni, artystka, a także działaczka ze Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”, jedna z organizatorek strajku w Cieszynie.

- Za naszym protestem w Cieszynie nie stoją żadni politycy, jest inicjatywą oddolną, nas, mieszkanek Cieszyna, które skrzyknęły się przez internet, i występujemy tu dzisiaj przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, a przede wszystkim przeciwko odbieraniu kobietom podstawowych praw i wolności. Po to jest nasz „czarny protest”. Cieszymy się, że jest was tu tyle, bo jesteśmy w takich momentach solidarne - dodała Wowrzeczka.

W sumie do godz. 17.45 na cieszyńskim rynku zgromadziło się ok. 250 uczestniczek i uczestników, co można policzyć na zdjęciu, które załączamy obok artykułu (obejrzyj także fotorelację z całego wydarzenia, kliknij przycisk "Zobacz całą galerię"). Tłum skandował „Kobiet prawa, wspólna sprawa”, Jeszcze Polka nie zginęła”, „Wolność wyboru, zamiast terroru”, „Moje ciało, mój wybór”, „Ratujmy kobiety”, a także śpiewał piosenki. W trakcie zgromadzenia wzięła udział partia Razem oraz przedstawiciele partii SLD, którzy zbierali podpisy pod referendum „ws. dopuszczalności w Polsce przerwania ciąży”.

Podczas demonstracji głos zabrali m.in. Beata Branc-Gorgosz z ramienia Komitetu Obrony Demokracji, a także Agnieszka Lamek-Kochanowska, przedstawicielka partii Razem rejonu Podbeskidzie oraz były cieszyński radny Eugeniusz Raabe. Wypowiedziała się także obecna radna powiatowa Danuta Łabaj i radna cieszyńska Gabriela Staszkiewicz oraz była posłanka PO Aleksandra Trybuś-Cieślar i Joanna Jędrusik. Do mikrofonu podchodzili też spontanicznie inne mieszkanki i mieszkańcy Cieszyna i regionu.

Obejrzyj filmik z "czarnego protestu" w Cieszynie 3 października:

Komentarze: (60)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

skutek "czarnego protestu" jest taki, że miejsce KOD zajmą fanatyczki, które lubią same siebie określać mianem "szmat"

Podsumujmy - mimo prób PO, PiSowi udało się już teraz odrzucić projekt w sprawie aborcji Ordo Iuris.
BRAWO PLATFORMA! :D

Odnoszę wrażenie, chyba słuszne, że przeciwnicy czarnego protestu nie zrozumieli o co kobietom chodzi. Wyjaśniam:
1.Nie zmuszanie kobiet do chodzenia przez 9 miesięcy w ciąży i rodzenie dziecka, które wiadomo że zaraz po porodzie umrze w cierpieniach z powodu głębokiego niedorozwoju,
2. Nie zmuszanie nastolatek, często już 12-14 letnich dziewczynek, do rodzenia dzieci spłodzonych w wyniku gwałtu, szczególnie dokonanego przez kogoś z rodziny, np. własnego ojca,
3. Nie narażanie lekarzy prowadzących ciążę na ryzyko postawienia przed sądem, jeżeli w wyniku badań prenatalnych na które skierował kobietę w dobrej wierze, ciąża zostanie nie donoszona.
Nie chodzi o usuwanie ciąż na życzenie, nikt nie chce zabijać nienarodzonych dzieci. Chodzi o pozostawienie wyboru kobiecie, czy chce urodzić pomimo ekstremalnie trudnej sytuacji w której się znalazła, czy może będzie to ponad jej siły. Nikogo nie można zmuszać do bohaterstwa, jeżeli nie jest na to gotowy.

Proszę bardzo - pisczyzna wycofuje się z poparcia dla barbarzyńskich projektów antyaborcyjnych inspirowanych przez fanatyków rodem z kościelnej kruchty.
I tak "kilka żenujących kobiet" i "lewackie aktywistki" pogoniły brunatną zgraję.
Kaczyzm dostał od polskich kobiet po pysku mokrą ścierą.
To na początek. Będą powtórki.
Pogonimy bolszewizm do ich Ziemi Obiecanej, za Bug i dalej - a tam z nich zrobią narodowo-chrześcijańską marmoladę.
.
Brawo, cieszynianki.

Jak byś chciał znać prawdę ja-nek, to musisz wiedzieć, że za skierowaniem do dalszych prac projektu "Ratujmy kobiety" (czyli nie odrzucenie jej w pierwszym czytaniu) było 43 posłów PiS m.in. Jarosłąw Kaczyński. Za odrzuceniem tej ustawy w pierwszym czytaniu było:176 posłów PiS, 13 z PO, 22 z KUKIZ, 11 z PSL. W momencie kiedy jaśnie posłanki z PO i Nowoczesnej dowiedziały się, że Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka chce tę ustawę odrzucić w całości, to zrobiły cyrk i chciały uwalić obrady tej komisji i ciągać was po demonstracjach do 13 stycznia. Czy nie rozumiecie drogie Panie, że zostałyście wykorzystane przez PO, Nowoczesną , KOD instrumentalnie. Tylko po to, aby działacze tych partii i ruchów, mogli na powrót dorwać się do koryta. A tak prawdziwie to oni mają w d..e was, wasze dzieci, wasze brzuchy i wasze macice. No i kto wyszedł na "głupie krowy"??? Czasami trzeba sięgnąć po fakty, jak choćby dostępne głosowania w Sejmie, a nie słuchać manipulujących wami działaczek partii .Skoro w Cieszynie nie było to inspirowane przez partie, to czemu "pierwsze skrzypce" grali tam działaczki i działacze partyjni.

Twoja logika poraża.
Sorry, nie jestem w stanie polemizować z takim sekciarskim bełkotem.

Myślałam, że fakty są takie, że za projektem zaostrzającym ustawę antyaborcyjną stoją działacze związani z PIS (jak np. Aleksander Stępkowski, który pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i został właśnie z niej odwołany). Ja jako, jak to określiłeś "głupia krowa" uważam, że z pisuarami jest tak, że gdyby kobiety nie wyszły na ulicę, nie protestowały-to wtedy przyjęliby tę haniebną ustawę łamiącą nasze prawa. Skoro jednak kobiety się nie dały i pokazały świrom na co jest stać-to teraz się wycofują i udają, że nie mają z tym nic wspólnego.

A nie wydaje Ci się, że to jest odpowiedź na głos obywateli? Z kolei Ci co byli przeciw głosowali tym razem ZA (nowoczesna, po). Widzisz w tym jakąś logikę? Bo ja tylko taką, że opozycja szuka tylko paliwa do krytykowania władzy. Z TK nie wyszło, może z aborcią wyjdzie. Ciekawe jaki inny powód znajdą, żeby utrzymać się jeszcze chwilę na powierzchni. Twoja wrogość do PiSu jest nie wyeliminowania. Nie jesteś za PiSem ... bo nie. Czyli typowy POwski prymityw! Wrogość to Twoje paliwo. Zacznij patrzeć obiektywnie i realnie oceniać władzę, a nie krytykuj tylko po to, żeby krytykować.

Oczywiście, że jest to odpowiedź na głos obywateli - odpowiedź spanikowanej pisczyzny, która zrozumiała poniewczasie, że tym razem w swej bucie i arogancji przeholowała i traci grunt pod nogami.
.
Z wyniesioną chyba z shitstreamowej TVP tezą, że "nowoczesna i PO były za" - dyskutować nie będę, oglądałem w całości zarówno wczorajsze posiedzenie komisji i dzisiaj Sejmu więc wiem, jak było.
.
Szanowne pisiaki - dostaliście po dupie, teraz nie szukajcie usprawiedliwień dla swej hucpy, pora skulić ogon i przeprosić - nie tylko polskie kobiety, ale całe społeczeństwo. Zanim suweren da wam kopa i odeśle na składowisko odpadów postkomunalnych.
.
A to, że teraz rozliczy sie z wami ksiądz biskup - wcale mi nie przykro, wręcz przeciwnie - zadajecie sie z mafijną organizacją, ona tak łatwo nie wybacza...
Ogladaliście "Ojca Chrzestnego"?...
Wyobrazam sobie taka scenę:Prezes kładzie sie do łóżka, podnośi kołdrę, a tam kaczy - sorry, koński - łeb.

" Z tego co wiem, to generalnie rzecz biorąc Jarosław Kaczyński zostawił wolną rękę posłom PiS-u w sprawach sumienia. Natomiast PiS chce przeforsować własny projekt, który częściowo ograniczy aborcję, tak zwaną aborcję z przyczyn eugenicznych. I zdaję się, że taki kompromis próbuje zbudować w tej chwili pomiędzy tą częścią katolicką a tą częścią, która jest zwolennikami aborcji. (…) PiS uważa, że nie da się zupełnie zakazać aborcji, natomiast pewnie można ograniczyć ją o sprawy eugeniczne. I o to się toczy w tej walka

Opozycja nastawiła się na to, żeby prowadzić tutaj wojnę totalną. Przecież próbowała zerwać obrady, kiedy PiS głosował po jej myśli, bo przecież opozycja chciała odrzucenia tego projektu. (…) Opozycja chciała zerwać te obrady – to zdumiewająca rzecz. Widać, że tutaj jest nastawienie na wciągnięcie PiS-u w bijatykę wokół aborcji, a nie zmienienie ustawy "

Zgadzam się. To dotyczy nie tylko tematu aborcji. Również TK i każdego innego tematu. To dla nich paliwo. Nie godzą się na władzę PiSu bo się zwyczajnie boją! PiS codziennie wyciąga smrody na wierzch poprzedniej władzy. Niegospodarność, kolesiostwo, układy, sprzedawanie Polski zagranicznym korporacjom itp itd. Ale to paliwo im się w końcu skończy.

A miotły?! Ale czy o miotłach nie zapomniały?! Bo, gdyby tak znienacka na zgromadzenie natarły sfanatyzowane bojówki Macierewicza, to w jakiż inny sposób jego uczestniczki mogły się szybko ewakuować?

Tak jest. Ręce precz od naszych majtek! Ratujmy kobiety! Zagwarantujmy im swobodny dostęp do mioteł!

Interes jet mój ! Ty masz cipke!

Te wszystkie trollowskie i niestety również chamskie komentarze przeciw kobietom walczącym o prawo do samodecydowania, to właśnie obraz sfrustrowanych facetów tego regionu, którzy prócz "darcia mordy ' w komentarzach, nie potrafią się zmobilizować, by coś zmienić na lepsze.

Polska Konstytucja gwarantuje te sama prawa kobietom, które mają mężczyźni, w tym prawo do wyboru i decydowaniu o swoim życiu oraz zdrowiu. I o to głównie walczą kobiety.
Żenujące jest to, panowie, że nie potraficie lub nie chcecie tak prostej rzeczy zrozumieć.
I żenujące jest to, że nie rozumiecie, iż w tej walce, kobiety w niczym wam nie zagrażają, a zachowujecie się (piszecie) wobec nich agresywnie, jakby to miało miejsce.

Jestem kobietą. Napisze jedno. Zaczynam rozumieć dlaczego szatan postanowił pogadać w Raju z Ewą. Gdyby najpierw zaczepił Adama, to by go zapewne olał i poszedłby do swojej żony. Z Ewą to sobie pogadał, przekonał, no a Ewę to już Adam wysłuchał i posłuchał. Myślę, że po tym czego byliśmy świadkami w ostatnich dniach, można z całym przekonaniem powiedzieć, że powiedzenie "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" jest jak najbardziej na czasie.

Jest pełna symetria, czyli równość.
Panie "darły mordy" na rynku, my bardziej stonowani - w komentarzach (też dla "lepszości")

Cały ten protest to budzenie "uśpionego upiora". Dziwi mnie "postawa" naszych pasterzy tzn. księży, którzy nie podzielili się swoja oceną takich wystąpień i zachowań. Widocznie nie odrobili płatnych lekcji religii aby wytłumaczyć tym i innym kobietom co to jest macierzyństwo, rodzenie dzieci ich wychowywanie. Również brak było wystąpień lekarzy, psychologów aby bardziej wytłumaczyć jaki stan psychiczny przeżywają kobiety które usuwają ciążę. Zabrakło mi również kobiet, które podzieliłyby się doświadczeniem jak przeżywają usunięcie ciąży. Natomiast na tym "rzekomo proteście" to zauważyłem, że głównie głos zabierały osoby, niedouczone, chcące się tylko "wyszumieć". Dlaczego nikt nie zapytał te "rzekomo" matki protestujące czy należą do grupy kobiet, które usunęły ciąże i jak się czują. Dzisiaj "protestują" a jutro pójdą na pielgrzymki aby się "oczyścić" i tak jak w "chocholim tańcu". Ludzie zastanówcie się co piszecie, co wykrzykujecie bo to nie jest "zabawa w chowanego" ale chodzi o ludzkie życie, powtarzam ludzkie nasze życie................

Cały ten protest to budzenie "uśpionego upiora". Dziwi mnie "postawa" naszych pasterzy tzn. księży, którzy nie podzielili się swoja oceną takich wystąpień i zachowań. Widocznie nie odrobili płatnych lekcji religii aby wytłumaczyć tym i innym kobietom co to jest macierzyństwo, rodzenie dzieci ich wychowywanie. Również brak było wystąpień lekarzy, psychologów aby bardziej wytłumaczyć jaki stan psychiczny przeżywają kobiety które usuwają ciążę. Zabrakło mi również kobiet, które podzieliłyby się doświadczeniem jak przeżywają usunięcie ciąży. Natomiast na tym "rzekomo proteście" to zauważyłem, że głównie głos zabierały osoby, niedouczone, chcące się tylko "wyszumieć". Dlaczego nikt nie zapytał te "rzekomo" matki protestujące czy należą do grupy kobiet, które usunęły ciąże i jak się czują. Dzisiaj "protestują" a jutro pójdą na pielgrzymki aby się "oczyścić" i tak jak w "chocholim tańcu". Ludzie zastanówcie się co piszecie, co wykrzykujecie bo to nie jest "zabawa w chowanego" ale chodzi o ludzkie życie, powtarzam ludzkie nasze życie................

Zalew hejtu, stukanego w domach na klawiaturach przez sfrustrowanych wszystkim anonimów - to jest prawdziwa tragedia tego Narodu.

Czytam te komentarze pseudo obrońców życia i krew mnie zalewa. Krytykujecie kobiety, które walczą o swoje prawa, a co sami robicie tak naprawdę w sprawie ochrony życia? I o jakie życie walczycie? Większość z was znęca się nad zwierzętami, trzyma je na łańcuchach przy swoich wiejskich chałupach, pożera mięso, przez co tak naprawdę sam zabija zwierzęta. Czy to dla was nie są istoty żyjące i czujące, to nie jest życie, o które tak zaciekle walczycie? Odbieracie kobietom prawo do decydowania o sobie i swoim życiu, a ilu z was chodzi do hospicjum, żeby pomóc tym ciężko chorym dzieciom, ilu was wspiera kobiety, które takie dziecko wychowują, albo je straciły. Szczekać to każdy potrafi, zróbcie najpierw coś dobrego, zmieńcie swoje zasrane życie, a nie tylko wykrzykujcie swoje chore ideały.

I to jest jeden z dowodów na upadek tej cywilizacji, że ma się więcej empatii do zwierząt niż do ludzi. Tak, jem mięso, bo to normalne. A swojego kociaka głaskam po futrze i karmię. To jest znęcanie się?

Trzeba szanować każdą żywą istotę,a nie tylko ludzką."Upadkiem cywilizacji" mogę nazwać sytuację,w której aktualnie znalazły się polskie kobiety.Co to za czasy, żeby banda oszołomów decydowała o naszym zdrowiu i życiu.Nie jesteśmy sprzętami,żeby nami "dysponować".

Trzeba szanować każdą żywą istotę,a nie tylko ludzką."Upadkiem cywilizacji" mogę nazwać sytuację,w której aktualnie znalazły się polskie kobiety.Co to za czasy, żeby banda oszołomów decydowała o naszym zdrowiu i życiu.Nie jesteśmy sprzętami,żeby nami "dysponować".

Trzeba szanować każdą żywą istotę,a nie tylko ludzką."Upadkiem cywilizacji" mogę nazwać sytuację,w której aktualnie znalazły się polskie kobiety.Co to za czasy, żeby banda oszołomów decydowała o naszym zdrowiu i życiu.Nie jesteśmy sprzętami,żeby nami "dysponować".

Jestem dość ciekaw jakie zasługi mają te Panie w kwestii obrony np. kobiet w krajach muzułmańskich bądź w niesieniu pomocy samotnym matkom. Dość smutne show.

Lepiej sterylizować patologiczne pary, które nie rokują na zdrowe potomstwo niż dokonywać aborcji. Faszyzm jest mimo wszystko lepszy od komunizmu. Lepiej okaleczać potencjalnych rodziców niż zabijać ich dzieci:

ten protest zorganizowal zydowski tusk za niemiecko sowieckie pieniadze na zlecenie sorosa

Podziękowania za przedstawienie wyrazistej wizytówki zwolennika pisowskiego barbarzyństwa antyaborcyjnego

Wulgarnie ustylizowane młode kobiety, wydzierające się pod hasłami i symbolami, jakby wprost skopiowanymi z drzwi dworcowych szaletów, kibicujące im eleganckie matrony w postbalzakowskim wieku i dziesięcioletni chłopczyk, gorliwie wspierający swoją mamusię w walce o jej prawo do usunięcia ciąży, jeśli będzie miała takie życzenie... Co czuję?
Smutek, wstyd i lęk przed tym, co nas wszystkich czeka, jeśli ta histeria nie zostanie powstrzymana.

A ja odczuwam smutek, że są takie bezrozumne kobiety, które widzą rzeczywistość inną, niż jest naprawdę. Takie, które wypowiadają się na tematy, które je po prostu przerastają. Ja jakoś nie widzę na tym zdjęciu "wulgarnie ustylizowanych' kobiet - widzę młode kobiety, które walczą o swoje prawa. Niech pani zajmie się swoim życiem, zaangażuje się w pomoc chorym dzieciom. Nie wystarczy walczyć o życie nienarodzone, ale przede wszystkim o to, które już jest. Skoro mamy w naszym kraju tylu zagorzałych zwolenników rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci-to dlaczego one w samotności umierają w szpitalach albo hospicjach? Dlaczego pani i inni pani podobni nie zaangażują się w pomoc? A może adoptuje pani takie dziecko i przez 24 h/dobę będzie się nim pani opiekować i patrzeć na jego codzienną męczarnię? Jeśli nie jest pani w stanie tego zrobić-to proszę zamknąć usta i nie otwierać ich w sprawach, o których nie ma pani zielonego pojęcia.

gratuluje isis byl by dumny tam tez nie mozna przerywac ciazy

Nieroby!

A kim ty jesteś, żeby w ten sposób oceniać obce dla ciebie osoby? Może sam/sama pobierasz 500+ i siedzisz na dupie i nic nie robisz, ale nie mierz innych swoją miarą.

Lewackie aktywistki są po prostu nie piękne. To ich problem.

Lewackie aktywistki są po prostu nie piękne. To ich problem.

To po co piszesz takie rzeczy, skoro to ich problem. Ważne, że ty jesteś piękne, bo przecież to jest w życiu najważniejsze, rozum ci nie potrzebny.

Raabe zabrał głos? To on ma macicę? Obrzydliwość!!!

Żenujące jest to, że powszechnie się twierdzi jakoby w Polsce nie było demokracji. Ta "zagrożona" demokracja pozwala właśnie na takie wybryki jak ten na rynku. Pani Wowrzeczka oczywiście gra pierwsze skrzypce. Nie udało się wybić na uderzeniu w osobę burmistrza to warto chodzić w czarnej pelerynie niczym muszkieter, jednakże bez szpady:D

Wybryki to są 'miesięcznice" smoleńskie i marsze "w obronie rodziny" (co ciekawe idą tam głównie księża i zakonnice, którzy rodzin nie zakładają). I faktycznie demokracje w naszym kraju jest zagrożona, skoro ktoś chce decydować za kobiety o ich życiu. Niech każdy zajmie się swoim życiem, swoim łóżkiem i swoimi majtkami i nie grzebie w naszych.

ten komentarz sam się komentuje - dzięki słowom zrodzonym w mentalności niewolniczej autora...należy pewnie jego zdaniem przyjąć do wiadomości, że dopiero teraz nastają, prawdziwe, demokratyczne: prawo i sprawiedliwość...zdumienie i żal, że można być tak dramatycznie zdezorientowanym...

Ja nawet nie jestem zwolennikiem PiS-u. Nie dam się indoktrynować żadnej stronie. Ma Pan absolutną rację. Jestem niewolnikiem, który podnosi kark i chwyta za smagający go bat propagandy. Goebels by się nie powstydził wyczynów pewnych sił w tym kraju.

żeby przybliżyć wzajemne racje, należałoby rozszerzyć rozmowę, czemu nie służy, w sensie charakteru, to miejsce...życzę obywatelskiej, w końcu...naszej wspólnej pomyślności... ps przekonywanie czy dzielenie się odczuciami nie jest tożsame z indoktrynacją, która jest wąskim zabiegiem psychologiczno-propagandowym...mam nadzieje, że dostrzega Pan jednak także, w ruchach oddolnych sens oraz korzyści...w tym wypadku, szkoda, że nie jest Pan - kobietą...byłoby łatwiej...

Co zrobić skoro Bóg stworzył mnie mężczyzną. Doceniam oddolne inicjatywy. W tym problem, że to nie jest oddolna inicjatywa.Więc albo Pan w to na serio wierzy albo obraża Pan moją inteligencję.

ha,ha, ha, przygadał kocioł garkowi, jakby Olszeda był zrodzony w innej mentalności. Jedyny Prawdziwie Zorientowany :D

Jak taka pani mądra, to proszę napisać, czemu na niedzielnym turnieju koszykówki ulicznej "Chrześcijanin to nie lamus" też było tak mało mediów. Bo ja wiem...

Bo to niszowa impreza dla lamusów?

"Za naszym protestem w Cieszynie nie stoją żadni politycy" powiedziała pani z Krytyki Politycznej w towarzystwie osób reprezentujących partie Razem, SLD, PO oraz KOD :)

GC to bardzo ladna kontra dla portalu "niedzielne msze online"

a na konkurencyjnym portalu tylko kilka zdjęć w "fotoreportażu" ,które sugerują znikomą ilość uczestników.
Żenada i manipulacja !!!

Brawo dla codziennej!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama