, piątek 26 luty 2021
Wydarzenia na tydzień: Majówki czas zacząć
Do czwartku, 3 maja, w Cieszynie trwać będzie 14. edycja Kina na Granicy. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Wydarzenia na tydzień: Majówki czas zacząć

Szczęśliwi ci, którzy od soboty cieszyć się mogą z długiego weekendu. Majówka obfituje w wydarzenia kulturalne. Sprawdźcie szczegóły.

30 kwietnia

Kino na Granicy

Przypominamy, że wciąż jeszcze trwa 14. Przegląd Filmowy Kino na Granicy. Szczegółowy program znajdziecie na www.kinonagranicy.pl.

1 maja

Skoczowski marsz po zdrowie

Stowarzyszenie "Wspólnota dla Skoczowa" zaprasza 1 maja miłośników nordic walking na "Skoczowski Marsz Po Zdrowie". Start z placu targowego przy ul. Góreckiej zaplanowano na godz. 15.00. Tam przyjmowane będą zapisy uczestników - od godz. 14.00 do 14.45. Meta będzie również na placu targowym. Po zakończeniu marszu wśród uczestników losowane będą nagrody. Honorowy patronat nad "Skoczowskim Marszem Po Zdrowie" objęła burmistrz Skoczowa Janina Żagan.

Wiślańska Symultana Szachowa

1 maja o godz. 12.00 na Placu B. Hoffa odbędzie się Wiślańska Symultana Szachowa im. Jana Knopka i Józefa Kujawy. Wszystkich pasjonatów szachów zapraszamy do intelektualnych rozgrywek w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli i dzieci. Zapisy rozpoczną się o godz. 11.00 na Rynku w Wiśle. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom i upominek.

Majowy Wiślański Piknik Rodzinny

Program Majówki:
1 maja - godz. 16.00 - Amfiteatr im. St. Hadyny
Wystąpią: Kapela Góralska oraz znani z telewizji TVS: "Kabaretowa Grupa Biesiadna - KGB" oraz Zespół "Bajery".
W programie: konkursy, gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji.
2 maja - godz. 17.00 - Pl. B. Hoffa
Koncert: Wiślańskie Grupy Śpiewacze i Kapela Ludowa
godz. 20.00 - Kino Plenerowe - Amfiteatr im. St. Hadyny
3 maja - Pl. B. Hoffa
godz. 14.00 - Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz SUPER ATRAKCJA!!! - poducha pneumatyczna na której będzie można wykonywać szalone skoki zupełnie za darmo! W programie również pokazy ekstremalnej jazdy na moutainbordach! - zobacz film!
godz. 16.00 - "Prywatka PRL-u" - dyskoteka (mile widziane stroje PRL-owskie)
godz. 20.00 - Romantyczny marsz parami z kijami i pochodniami
Impreza towarzysząca: Wystawa zabawek ludowych ze Stryszawy w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury
Wstęp wolny.

Majówka w Brennej "Orkiestrowo"

1 maja o godz. 16.00 w Amfiteatrze w Brennej rozpocznie się pierwsza z cyklu majówek. Goście bawić się będą pod hasłem "Orkiestrowo". Na scenie publiczność zobaczyć będzie mogła Orkiestry Dęte: ZGH "Bolesław" z Olkusza, Orkiestra OSP Górki Wielkie, "Greń Orchestra". W tym dniu odbędzie się również tradycyjny festyn.

2 maja

III Otwarte Mistrzostwa Ustronia w Siłowaniu na Rękę

Burmistrz Miasta Ustroń, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Federacja Armwresling Polska zapraszają na III Otwarte Mistrzostwa Ustronia w Siłowaniu na Rękę, które odbędą się 2 maja o godz. 16.00 na ustrońskim rynku.

Festyn Strażacki

OSP Wisła Centrum oraz Zarząd Osiedla nr1 Wisła Centrum serdecznie zaprasza na festyn strażacki który odbędzie się 2 maja za budynkiem remizy OSP przy ulicy 1go Maja 3. Na wszystkich uczestników czekać będzie wspaniała zabawa przy doskonałej kapeli oraz wyśmienite potrawy regionalne, które będzie można spróbować już od godz. 16.00. Wstęp wolny.

3 maja

"Muzyka Słońcem Pisana"

Podczas ustrońskiej majówki na rynku wystąpią: Todo Art Trio: Grażyna Jursza - flet; Dawid Smykowski - fagot; Dariusz Jursza - klarnet; Beata Mańkowska - mezzosopran; Adam Żaak - bas/baryton. Impreza odbędzie się 3 maja o godz. 14.00. Z kolei o 15.30 wystąpi Zespół Karlik, czyli głosy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Uroczystości przy pomniku "Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny" ul. M. Konopnickiej w Wiśle rozpoczną się i godz. 11.00, kiedy to wystąpi Orkiestra Dęta pod kier. Henryka Itnera.

Majówka 2012 - "Po Góralsku"

Drugi dzień majówki, “Po Góralsku” zaprasza! Tym razem w programie: kapele: "Szar-Paczka" i "Maliniorze", zespoły: "Leśnica", "Kotarzanie", "Mała Brenna", "Mały Śląsk" oraz festyn. Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godz. 15.30 3 maja w Amfiteatrze w Brennej.

Piknik strażacki

Strażacy ze Strumienia zapraszają na piknik. Impreza rozpocznie się 3 maja o godz. 14.00 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Strumieniu. Organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji. Dla dzieci będą dmuchane zamki i trampoliny. Strażacy pokażą swoje wozy bojowe, nauczą jak udziela się pierwszej pomocy oraz zrobią pokaz ratownictwa drogowego. Atrakcją festynu będzie występ formacji cyrkowców. Dochód z pikniku będzie przeznaczony na remont samochodu pożarniczego.

Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Cieszynie

Program obchodów:

godz. 10.30 - Msza Patriotyczna - Sanktuarium Matki Boskiej Cieszyńskiej (Kościół Parafialny p.w. Św. Marii Magdaleny w Cieszynie)
godz. 11.30 - Rynek okolicznościowe przemówienie Przewodniczącego Rady Miejskiej i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego
godz. 11.50 - Przemarsz w asyście orkiestry pod Pomnik Legionistów - złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego - ul. Głęboka 25
godz. 12.30 - Wręczenie Aktu Nadania Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Cieszyna Józefowi Golcowi, oraz Nagród Miasta Cieszyna w dziedzinie kultury i sportu, Koncert Chóru Kameralnego "Ad libitum" pod dyr. Izabelli Zieleckiej-Panek (sala sesyjna Urzędu Miejskiego w Cieszynie)

Płyta Rynku:
- "Biało-czerwona majówka"
- koncert orkiestry dętej "Cieszynianka"
- grochówka wojskowa
- akcja dla dzieci i młodzieży "Malujemy flagę"
- czytamy Konstytucję 3 Maja

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Co to za obchody Święta Konstytucji 3 Maja,dziesięć lat temu p.Ficek wymyślił program ochodów/msza,złożenie kwiatów,przemówienie,przemarsz i dowidzenia/,który obowiązuje do dziś.Chyba od tego czasu coś się zmieniło?
Proszę popatrzeć co proponuje się mieszkańcom Wisły,Ustronia,Brennej,a u nas co,całe szczęście że będzie grochówka.
Panowie w ł a d z a weżcie się do roboty.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama