, czwartek 22 sierpnia 2019
Pierwszy taki festiwal dla dzieci
Jako spektakl jubileuszowy zespół zaprezentuje „O zbójniku Ondraszku”. fot: Karin DziadkovaDodaj do Facebook

Pierwszy taki festiwal dla dzieci

KT
Już 14 września rozpocznie się 1. edycja Festiwalu Teatrów Lalkowych „Lalki dzieciom” w Czeskim Cieszynie – w całości przeznaczonego dla dzieci. Organizatorem jest Scena Lalek "Bajka”, a także Ośrodek Kultury "Strzelnica" w Czeskim Cieszynie. Festiwal zakończy się 16 września.

Wokół nas znajdziemy kilka festiwali teatralnych skierowanych dla dorosłych. Czasem pojawiają się pojedyncze propozycje dla dzieci, ale to nie wystarcza by zaprosić młodego widza do teatru. Teraz z ciekawą propozycją dla najmłodszych wychodzi Scena Lalek „Bajka” Teatru Cieszyńskiego i Ośrodek Kultury „Strzelnica” w Czeskim Cieszynie, którzy specjalnie dla nich stworzyli nowy festiwal teatralny – Festiwal Teatrów Lalkowych „Lalki dzieciom”. Podczas pierwszej edycji zobaczymy spektakle lalkowe z Czech, Słowacji i Polski. Na razie do Czeskiego Cieszyna przyjedzie tylko jeden teatr z Polski – Lale Teatr z Wrocławia. Jednak w kolejnych edycjach może być ich już więcej. Oprócz spektakli, organizatorzy przygotowali dla dzieci warsztaty „Zrób sobie swoją lalkę”, które poprowadzą Hana i Tomáš Volkmerowie z Ostrawy.

Na festiwalu pojawią się twórcy związani z cieszyńskim lalkarstwem, co będzie okazją do świętowania jubileuszu 70-lecia „Bajki”. Urodziny odbędą się w Ośrodku Kultury „Strzelnica” już 16 września, ostatniego dnia festiwalowego, o godz. 18:00. Miejsce nie przypadkowe, bo to tam „Bajka” zaczynała swoją działalność 70 lat temu. Jako spektakl jubileuszowy zespół zaprezentuje „O zbójniku Ondraszku”.

Program festiwalu dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama