, sobota 19 września 2020
Niezwykła podróż "Istebnej" na Ukrainę
Niewykluczone, że po gorącym przyjęciu w tym, już w przyszłym roku "Istebna" wróci na Ukrainę. fot: ARC Zespół Regionalny "Istebna"Dodaj do Facebook

Niezwykła podróż "Istebnej" na Ukrainę

JM
Niezwykła podróż "Istebnej" na Ukrainę

Wystąp w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie. fot. ARC Zespół Regionalny "Istebna"

Tuż przed Wigilią i świętami Bożego Narodzenia Zespół Regionalny "Istebna" koncertował na Ukrainie. - To był niezwykły wyjazd - mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu.

W trakcie kilkudniowego pobytu u naszych wschodnich sąsiadów zespół wystąpił w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie. Odwiedził także polskie parafie rzymsko-katolickie obwodu dawnego Stanisławowa w Dolinie i Bolechowie, a także malutką szkołę we wsi Vysoczanka.

Bardzo ważnym elementem wyjazdu był koncert dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających wsparcia z Iwano-Frankiwska (dawnego Stanisławowa). Na koncercie tym, organizowanym wspólnie z merem miasta, zespół przekazał maskotki, które zebrał przed wyjazdem. W tym mieście muzycy wystąpili też przed zgromadzonymi na miejscowym majdanie, gdzie podobnie jak w Kijowie czy Lwowie, ludzie protestując na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską.

- To było niezwykłe, kiedy tysiące ludzi skandowało w naszą stronę ciesząc się, że my i Polska jesteśmy z nimi. To było ważne. Mogliśmy po raz kolejny pokazać, że mogą na nas liczyć. Dla nas było to niesamowite, że braliśmy udział w tych historycznych wydarzeniach - opowiada Tadeusz Papierzyński, kierownik Zespołu Regionalnego "Istebna", który dodaje, że był to moment, który członkowie zespołu chyba najbardziej przeżyli w trakcie pobytu na Ukrainie.

Niewykluczone, że po gorącym przyjęciu w tym, już w przyszłym roku "Istebna" wróci na Ukrainę.

A już w najbliższą niedzielę, 29 grudnia o godz. 18.00, Zespół Regionalny "Istebna" wystąpi z repertuarem tradycyjnych beskidzkich pastorałek, góralskich kolęd z Żywiecczyzny, Skalnego Podhala, Pienin czy Spisza, a także polskich kolęd podczas koncertu w kościele św. Bartłomieja w Koniakowie. Koncert organizowany jest na rzecz odbudowy niedawno spalonego kościółka na Stecówce.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama