, piątek 16 kwietnia 2021
Który haft krzyżykowy zwycięży?
Startuje konkurs na koronkę koniakowską i beskidzki haft krzyżykowy. fot: PAP/Andrzej GrygielDodaj do Facebook

Który haft krzyżykowy zwycięży?

DR
Pasjonatki koronki koniakowskiej będą miały pole do popisu. Startuje konkurs na koronkę koniakowską i beskidzki haft krzyżykowy. Organizowany jest przy współudziale Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku – Białej, Stowarzyszenia Twórców Ludowych – Oddział Beskidzki w Bielsku - Białej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Konkurs swym zasięgiem obejmuje cały Beskid Śląski.

To konkurs otwarty. Skierowany jest do osób zajmujących się koronką koniakowską oraz beskidzkim haftem krzyżykowym w formie tradycyjnej.

Organizatorzy konkursu pragną zadbać o tradycję oraz zachować to co najcenniejsze, pobudzając inwencję twórczą artystów i oczekując wysokiego poziomu. Co ważne, praca ma przebiegać w sposób tradycyjny – z zachowaniem tradycyjnych wzorów i motywów dwóch dziedzin twórczości charakterystycznych dla Beskidu Śląskiego: koniakowskiej koronki i haftu krzyżykowego.

Prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury. Te nagrodzone i wytypowane zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej. Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w listopadzie 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej. Uczestnicy konkursu wskażą również jedną ze swoich prac, która w późniejszym czasie wzbogaci ekspozycję w Muzeum Koronki Koniakowskiej, znajdującym się w Centrum Koronki Koniakowskiej w Koniakowie.

Prace będą przyjmowane od 10 września 2019 r. Termin oddania prac upływa 27 września 2019 r.

Wszystkie zasady konkursu wraz z jego przebiegiem określa regulamin dostępny na stronie www.koronkakoniakowska.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama