, czwartek 21 stycznia 2021
"Istebna" wraca do Azji. Z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Członkowie Zespołu Regionalnego "Istebna" wracają do Azji, tym razem jadą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. fot: Jacek KubienaDodaj do Facebook

"Istebna" wraca do Azji. Z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

KATARZYNA KOCZWARA
"Istebna" wraca do Azji. Z wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zespół Regionalny "Istebna" w 2011 roku świętował 110-lecie istnienia. fot. Jacek Kubiena

Zespól Regionalny "Istebna" rusza na podbój kolejnego kraju, tym razem będą to Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zespół spędzi tam 10 dni uświetniając Dni Dziedzictwa Kulturowego w Sharjah, 15 km od Dubaju.

To będą bez wątpienia najbardziej egzotyczne święta w ich dotychczasowym życiu. 21 osobowa grupa członków Zespołu Regionalnego "Istebna" w poniedziałek, 2 kwietnia, wylatuje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. - Zespół został zaproszony przez dyrektora wydziału kultury w tym mieście. Organizatorzy zapewnili nam bilety lotnicze, hotel, wyżywienie i transport na miejscu - mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu. - Grupa da kilkanaście koncertów prezentując to co ma najlepszego - czyli beskidzki folklor. Nie zapominamy jednak, że prezentujemy nie tylko Istebną czy Beskidy, ale ogólnie polską kulturę - dodaje.

Zespół spędzi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 10 dni, w tym te świąteczne, wielkanocne. Chętnych na wyjazd jednak nie brakowało. - Pomimo okresu świątecznego nie było najmniejszych problemów z namówieniem członków zespołu na taką wyprawę. Na pewną będą to święta nietypowe, lecz myślę, że również niezapomniane, już od momentu wylotu. Polecimy największym pasażerskim samolotem na świecie - Airbusem A380. Czeka nas mnóstwo wrażeń - przyznaje Tadeusz Papierzyński.

Zamienią wciąż zimne i kapryśne pogodowo Beskidy, na gorące azjatyckie klimaty. - W Sharjah jest  teraz 40˚C, ale śmiejemy się, że idzie ochłodzenie, bo przez cały nasz pobyt ma być  temperatura w granicy 30-35˚C - mówi ze śmiechem kierownik zespołu.

Tadeusz Papierzyński nawiązał kontakt z ambasadą polską. Jeśli czasowo wszystko uda się zgrać z zaplanowanymi koncertami, "Istebna" zaśpiewa także w trakcie jednej z polskich mszy w Wielkanoc. - Niezmiernie się cieszę z tego zaproszenia, kolejny raz pokazuje to, że solidna praca w zespole przynosi owoce, również w postaci tak ciekawych wypraw - nie kryje zadowolenia kierownik zespołu.

To nie jedyny zagraniczny wyjazd "Istebnej" w tym roku. - Mamy jeszcze inne atrakcyjne plany koncertowe, jednak zgodnie z naszą zasadą, najpierw dowiedzą się o nich członkowie grupy - zapewnia Papierzyński.

Zespół "Istebna" na bieżąco będzie relacjonował swój pobyt na Bliskim Wschodzie za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym facebook.com. Tam także będzie umieszczać zdjęcia.

Portal gazetacodzienna.pl objął wyprawę zespołu patronatem medialnym. Po powrocie przedstawimy reportaż z pobytu "Istebnej" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Brawo! Daleko zajdziecie! Inni powinni brać z Was przykład!

Brawo ISTEBNA!!! A reszta zespołów z naszego powiatu...???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama