, wtorek 2 marca 2021
Cieszyn wśród Miast Reformacji
Włączenie do listy Europejskich Miast Reformacji, z których większość to znane ośrodki turystyczne, może zapewnić Cieszynowi promocję w wymiarze co najmniej europejskim i będzie miało pozytywny wpływ na ruch turystyczny w mieście.  fot: WTDodaj do Facebook

Cieszyn wśród Miast Reformacji

MB
Podczas minionej sesji Rady Miejskiej Cieszyna, 30 października, radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie włączenia Cieszyna do listy Europejskich Miast Reformacji. To duża szansa dla miasta na promocję w wymiarze co najmniej europejskim i wzmożenie ruchu turystycznego.

Miasta Reformacji to inicjatywa Wspólnoty Ewangelickich Kościołów w Europie mająca na celu promocję europejskich miast ważnych dla historii XVI-wiecznej Reformacji. Miasta będą mogły posługiwać się specjalnym logo oraz otrzymają wsparcie medialne, a także będą miały prawo do ewentualnego współuczestniczenia w działaniach związanych z obchodami przypadającej na 2017 rok 500 rocznicy Reformacji.

Wśród propozycji miast, które mogą otrzymać ten tytuł są: Amsterdam, Augsburg, Bazylea, Kronsztadt, Bruksela, Cambridge, Kluz-Napoka, Debreczyn, Edynburg, Emden, Genewa, Heidelberg, Kopenhaga, Konstancja,, Lublana, Lyon, Mikulov, Norymberga, Paryż, Praga, Schwäbisch Hall, Sevilla, Sztokholm, Uppsala, Strassburg, Tallin, Turku, Wenecja, Wiedeń, Wittenberga, Wrocław, Zurych.

- Już sam fakt znalezienia się na liście propozycji wykorzystywany jest przez miasta w promocji i turystyce. W Niemczech urządzane są tematyczne trasy turystyczne, np. Niemieckie miasta reformacji. Społeczności Wrocławia już wykorzystują medialnie fakt zaproszenia do włączenia się do listy Europejskich Miast Reformacji, notabene błędnie podając, iż są jedynym miastem polskim wśród Miast Reformacji - czytamy w uzasadnieniu uchwały podjętej przez cieszyńskich radnych.

Włączenie do listy Europejskich Miast Reformacji, z których większość to znane ośrodki turystyczne, może zapewnić Cieszynowi promocję w wymiarze co najmniej europejskim i będzie miało pozytywny wpływ na ruch turystyczny w mieście.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a muzeum protestantyzmu choć widniej na mapach jako atrakcja pozstaje wciąż zamknięte...
nie mówiąc o wciąż zakmnietym kościele jezusowym.

Idąc drogą takiej logiki należało by ogłosić Cieszyn Miastem Intronizacji. Pomysł przedni przyciągnie turystów od Rio przez Świebodzin do Cieszyna. Cieszyna znany będzie globalnie.
Tylko , że promocja wymaga finansów. Czy aby pomysłodawcy i reformatorzy nie liczą na dotacje z biednej kasy miejskiej?

O znowu tutaj jest Pani Kasia Tatar, jest też pod wywiadem ze starostą i o dziwo swój tekst przekopiowała.. Widać, że artykuł o promocji Cieszyna posłużył Pani, jako kolejna okoliczność do wyborczych wezwań o zmianę starosty!!!???? A kogo powinniśmy wybrać na nowego starostę?

Reformacja? Czyli jak Marcin Luter & Co. dokonali rozłamu w Kościele Chrystusowym :P

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama