, sobota 15 sierpnia 2020
Sukces trzech gmin powiatu cieszyńskiego
Gmina Hażlach zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł za Park w Zamarskach w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Sukces trzech gmin powiatu cieszyńskiego

MB
Brenna, Hażlach i Strumień otrzymały nagrody i wyróżnienia w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach.

W konkursie zostały przyznane nagrody w pięciu kategoriach oraz wyróżnienia. Gmina Hażlach zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł za Park w Zamarskach w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi. Z kolei Strumień został wyróżniony drugim miejscem i nagrodą 3 tys. zł za Dni Tradycji Stroju Regionalnego i Pieśni Ludowej w Strumieniu w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje. Z kolei Brenna znalazła się wśród czterech innych gmin województwa śląskiego, które zdobyły wyróżnienie w kategorii najpiękniejsza wieś i nagrodę 2 tys. zł.

Celem konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego" jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Coroczny konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców wsi. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału przez gminę. O wyborze najlepszych rozwiązań decyduje komisja, która wizytuje gminy i gospodarstwa.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dla mnie to sukces Zamarsk, w szczególności mieszkańców tej wsi. W czynie społecznym zbudowali to, z czego teraz mogą być DUMNI. Przypisywanie zasług całej Gminie, jest dla mnie nadużyciem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama