, sobota 19 września 2020
Chór Lutnia obchodzi swoje 100-lecie
Chór na swoje setne urodziny przygotował specjalną wystawę. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Chór Lutnia obchodzi swoje 100-lecie

KT
Chór Lutnia ze Strumienia kończy 100 lat. Uroczystość łączy się z setną rocznicą odzyskania niepodległości, dlatego jubileuszowy rok obfituje w wydarzenia kulturalne – jedno z nich już za kilka dni.

Chór na swoje setne urodziny przygotował specjalną wystawę. Wystawa poświęcona będzie ciągłości tradycji śpiewaczej w Strumieniu i wielopokoleniowej pasji wspólnego muzykowania. Przybliża fenomen strumieńskiego śpiewania z pokolenia na pokolenie, tradycję wspólnego śpiewu i ludzi którzy ją tworzą. Ciągłości nie byłoby bez pasji, dlatego za pomocą czarno-białych portretów zostaną pokazane ważne osoby dla Lutni. Z kolei w formie drzew przedstawione zostaną najstarsze rody lutniowe. Ważną część ekspozycji będą stanowić cenne eksponaty archiwalne, w tym dokumenty rękopiśmienne z okresu międzywojennego, zapisy nutowe oraz inne ciekawostki. Spotkanie umili muzyka instrumentalna na żywo, nie zabraknie także wspólnych śpiewów i wspomnień ożywionych archiwalnymi nagraniami wykonań.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 22 września 2018 roku o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu, ponadto wystawa będzie otwarta dla zwiedzających: 24.09–15.10 – ekspozycja w holu głównym emgoku, 20.09–20.11 – ekspozycja w Galerii Pod Ratuszem. W dniu koncertu jubileuszowego (20 października 2018 r.) zapraszamy do Galerii w godz. od 13.00–18.30.

"Dofinansowano z budżetu gminy Strumień w ramach środków na wspieranie realizacji zadań przez organizacje pozarządowe"

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama