, wtorek 19 stycznia 2021
Seniorzy mieli swoje święto nad Olzą
Impreza trwała od południa do późnych godzin wieczornych.  fot: DRDodaj do Facebook

Seniorzy mieli swoje święto nad Olzą

DR
Seniorzy mieli swoje święto nad Olzą


Seniorzy mieli swoje święto nad Olzą


Seniorzy mieli swoje święto nad Olzą

14 września seniorzy odebrali z rąk burmistrza Cieszyna Ryszarda Macury klucze do miasta. To oznaczało, że rozpoczęły się II Nadolziańskie Senioralia. Impreza trwała od południa do późnych godzin wieczornych.

Wczoraj miasto należało do seniorów, którzy pomimo niesprzyjającej aury licznie przybyli na cieszyński Rynek. Po symbolicznym odebraniu kluczy od włodarza miasta wystąpił zespół taneczny połączony z Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze Skoczowa, Cieszyna i Ustronia. Oprócz części artystycznej, którą dodatkowo wzbogacił zespół taneczno-mażoretkowy „Cieszyńskie Gwiazdeczki”, zespół Klezmer, AGG - Amatorska Grupa Gitarowa oraz Chór Jubileuszowy z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, czy koncert Andrzeja Rybińskiego, nie zabrakło również możliwości skorzystania ze wstępnych badań: słuchu, znamion skóry, densytometrycznego, z zakresu zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także pomiar ciśnienia krwi i poziomu cukru. Pojawiło się także kilka organizacji działających na rzecz seniorów nad Olzą.

Była to druga tego typu impreza w Cieszynie. Pierwsza miała miejsce w zeszłym roku i trwała prawie tydzień. W tym roku wszystkie wydarzenia odbyły się w jednym dniu. - Cieszyn jest bardzo przyjaznym miastem, jeśli chodzi o organizacje pozarządowe i angażowanie lokalnej społeczności w działania społeczne i na rzecz Cieszyna, także tutaj grupa starszej części mieszkańców ma bardzo duże pole do popisu – mówiła Ewa Kucypera, która jest przedstawicielką osób starszych i niepełnosprawnych w cieszyńskim magistracie - Potencjał w seniorach jest ogromny. Są bardzo chętni do działania. Są przede wszystkim grupą społeczną, która pochodzi jeszcze z czasów, kiedy komunikacja między ludzka była podstawową formą komunikacji, więc bardzo chętnie działają w różnych formach integracji międzypokoleniowej, co jest ważną rzeczą, którą należy zaznaczyć. Seniorzy bardzo chcą łączyć pokolenia – przyznała Ewa Kucypera. A przykładem aktywności seniorów w Cieszynie jest choćby Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy Cieszyńska Rada Seniorów, z której inicjatywy takie wydarzenie ma miejsce.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To dr Jan Olbrycht nie jest już w PO?
A może uchylił się od głosowania?!

Pamiętajcie o tym Seniorzy!Obok tej zdrady nie można przejść na trzeźwo. Żałuję, że popierałem PO. Już nigdy na nich nie oddam głosu. Oto lista osób, które mnie zawiodły- Nie dla ACTA2, Nie dla Michał Boni, Danuta Hubner, Jerzy Buzek, Elżbieta Bieńkowska, Janusz Lewandowski, Róża Thun z domu Woźniakowska, Bogdan Zdrojewski, Kazimierz Ujazdowski, Barbara Kudrycka, Dariusz Rosati, Adam Szejnfeld, Jarosław Wałęsa, Julia Pitera. Lista wstydu PO!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama