, wtorek 19 stycznia 2021
Jaworze: Niepodległa jest kobietą
W 2018 roku obchodzimy stulecie praw wyborczych kobiet. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Jaworze: Niepodległa jest kobietą

red.
W 2018 roku obchodzimy stulecie praw wyborczych kobiet. Jest to również okrągła rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wiele inicjatyw skupia się na uczczeniu pamięci o silnych żołnierzach i odważnych wojakach. Przy tej okazji trzeba przypomnieć, że niepodległość to nie tylko zasługa umundurowanych mężczyzn, ale też odważnych kobiet, które nie bały się walczyć o to, co najistotniejsze.

Te dwa święta połączone zostaną podczas wydarzenia „Niepodległa jest kobietą” w Jaworzu. - Nie byłoby niepodległego, wolnego, demokratycznego kraju tam, gdzie nie byłoby równych praw dla wszystkich jego obywateli i obywatelek – uważają organizatorki. Krąg Kobiet „Środa jest kobietą” zaprasza na wydarzenie 30 września w niedzielę. O godzinie 13:00 spacer spod Amfiteatru – Szlakiem kobiet Jaworza i Śląska - poprowadzi Anna Skiendziel – nauczycielka historii w gimnazjum i liceum, przewodniczka, instruktorka teatralna, trenerka debat oksfordzkich. Natomiast o godzinie 14.00 w Sali pod Goruszką odbędzie się wykład historyczny dr Małgorzaty Tkacz-Janik - kulturoznawczyni, nauczycielki akademickiej, przedsiębiorczyni i liderki społecznej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I powiedzieć o próbie łamania wolności słowa w internetach przez POwskich zdrajców z UE! Precz z ACTA2!

A może transwestytą, albo geyem? Co za bzdury...

Taaaaak. Niepodległa jest kobietą, Środa jest kobietą, a i Kopernik też był kobietą.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama